Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Fabrycznie utwardzone zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162452)

blaz13 26-07-2012 07:34

Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Witam!

Kupiłem właśnie Forda Focusa Mk1, rocznik 2001, 1,6.
Auto wyposażone jest w obniżone, utwardzone sprężyny. Wydaje mi się także, że siedzenia się nico bardziej kubełkowe, niż w innych focusach.

Czy to możliwe, że Ford produkował Focusy mk1 (np. opcjonalnie) z fabrycznie utwardzonym zawieszeniem, czy też odpowiada za to poprzedni właściciel?

I drugie pytanie: czy do takich sprężyn potrzebne są specjalne (np. krótsze) amortyzatory, czy wystarczą zwykłe?

Wielkie dzięki za info!

walek77 26-07-2012 09:46

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Ford produkował seryjnie modele z tzw. zwieszeniem wzmocnionym które miały utwardzone, nieco niższe sprężyny oraz amortyzatory o innej charakterystyce tłumienia. Siedzenia tzw. sportowe (głębsze i wygodniejsze od standardowych) były także montowane seryjnie w niektórych modelach Focusa.

Możesz sprawdzić czy wyposażenie Twojego Focusa jest oryginalne - podając nr VIN, ale to już w innym dziale: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zagmar 26-07-2012 12:34

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
ja tak mam w swoim. Wersja Trend, obniżony utwardzony i fotele też "kubełkowe"

kamil_ostry 26-07-2012 13:01

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Potwierdzam - ja również mam wersję Trend i po rozkodowaniu VIN mojej foczki w wyposażeniu mam m.in: wzmocnione zawieszenie, sportowe siedzenia przednie ;)

U mnie pojawia się również w zakładce wyposażenie: "Blue Collection" - czy ktoś wie co to oznacza?

Bro-car_pl 27-07-2012 13:15

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Zawsze możesz to sprawdzić po numerze Vin,o czym mowa powyżej. Wtedy będziesz miał pewność. Jednak jeśli masz silnik 1.6 z wersją Trend,to raczej pewne:)

blaz13 03-08-2012 08:23

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Wg mnie nie jest to jednak Trend, tylko model Futura 2, który charakteryzuje się:
- obniżonym utwardzonym zawieszeniem (amortyzator o krótszym skoku)
- nieco bardziej kubełkowymi siedzeniami
- małą, skórzaną kierownicą
- w standardzie 15" alufelgami.

To by się zgadzało u mnie.

Poza tym z tego, co czytałem Trend ma przycisk ESP na konsoli środkowej. Mój tego nie ma.

zagmar 03-08-2012 10:35

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Ja nie mam ESP mimo iż posiadam Trend, w konsoli środkowej jest zaślepka przy przycisku grzania fotela

K!S!3L 03-08-2012 11:05

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Z tego co wiem przy dieslach nie było możliwości wyłączenia esp/tcs w benzynie przy 1.8 i 2.0 jest taka możliwość. Mam 1.8 16V i mam możliwość wyłączenia TCS. Oczywiście mogę nie mieć racji ale gdzieś coś takiego wyczytałem.

klonturbo 06-08-2012 21:39

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Witam wiec nasuwa mi się pytanie jakie teraz trzeba zamówić części jak wszędzie są dostępne do standardowych wersji gdzie nawet nie wspominają o odmianie trend.

K!S!3L 06-08-2012 21:48

Odp: Fabrycznie utwardzone zawieszenie
 
Wydaje mi się że nie jest aż na tyle obniżone w porównaniu ze zwykłym żeby amory były krótsze mogą być tylko twardsze sprężyny. Reszta zawieszenia jest pewnie identyczna więc części zamawiasz jakie chcesz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.