Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Czy warto? Focus Mk3. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339516)

Rafał1987 20-02-2024 19:36

Czy warto? Focus Mk3.
 
Jako, że przygodę z marką zaczęła się od fiesty mk6 dla żony, nadal trwa i jestem pozytywnie zaskoczony. Rozglądam się za focusem mk3, z lpg do benzyny nie chcę eksperymentować. Zostaję diesle, 2.0 to marzenie ściętej głowy jest ich bardzo mało. Co byście powiedzieli na temat tego?? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Wiem, że miało znaczną obcierkę lewego boku, zderzak lakierowany, błotnik przedni wymieniony, tylni naprawiony (sumiennie podobno). Kilka miesięcy temu był zdjęcia, ale ogłoszenie jest odświeżone a ja ich nie skopiowałem. Nie wiem co to za wersja wyposażenia. Może koledzy coś doradza, bo przy takim przebiegu już może być różnie za chwilę z układem paliwowym, turbo i dwumasą??

kopson 20-02-2024 22:24

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
wersja Titanium, auto po przygodach blacharsko-lakierniczych, diesel 1.6 i przebieg prawie 300kkm czyli już dużo, za kilka lat, gdy nim pojeździsz i będziesz chciał go sprzedać, będzie niewiele wart. Moim zdaniem oferta bez szału.
Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ale nawet jeśli trzeba by nieco dołożyć, to poszukaj Focusa trochę młodszego, z mniejszym sprawdzonym "nalotem". najlepiej z dieslem 2.0, bo jest najlepszy w całej gamie Forda. To nie przypadek, że tych ofert jest wyraźnie mniej, niż 1.6. Kup to, co najbardziej ci odpowiada, zamiast wydawać pieniądze na coś innego i nie być później z tego zadowolonym.

Rafał1987 21-02-2024 16:00

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Budżet miał oscylować w granicach 20 tyś. auta powiedzmy 13-16 letnie. Diesla nie brałem pod uwagę na początku, ale zderzyłem się ze ścianą bo mało jest silników benzynowych z wtryskiem pośrednim i hydro w głowicy (rożne marki). Poszukuję niedużego kombi, ewentualnie większy hatchback. Rocznie robię jakieś 13-14 tyś. km, muszę mieć hak bo czasami ciągam przyczepke. Focus mk3 z 2.0 dieslem tak jak mówiłem u mnie w regionie się nie trafiają. O młodszych rocznikach nie myślałem ze względu na budżet.

piotrek305 21-02-2024 18:31

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
na hak nie patrz. sam sobie nowy założysz

kopson 21-02-2024 20:40

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Cytat:

Napisał Rafał1987 (Post 3485693)
Poszukuję niedużego kombi, ewentualnie większy hatchback.

a może coś takiego? nie jest to co prawda Focus ale segment ten sam, a bagażnik nawet w hatchbacku jest całkiem spory. Ogólne opinie o tym modelu, podobnie jak o jego dieslach, są całkiem pozytywne.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rafał1987 22-02-2024 18:59

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Fiata nie brałem pod uwagę. Ciężko jest teraz z cenami tych wszystkich aut. Idzie coś na głowę dostać jak nawet 18 letnie A4B7 ponad 20 tyś. Astry J 1.4T nadają się tez pod lpg tylko ceny także wygórowane. Pozostaje śledzić ogłoszenia dalej.

kopson 26-02-2024 23:11

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Skoro nie ma pasującego ci Focusa czy Astry, to może ... Renault Laguna? To nie żart :) 2 generacja była nazywana królową lawet nie przez przypadek, ale 3 generacja to zupełnie inne auto, lepsze niż opinia o nim. Z benzyniakiem 2.0 140KM (na łańcuchu rozrządu) zapożyczonym od Nissana, to może być całkiem udane auto. Możesz do takiego spokojnie wrzucić LPG. Ale nawet diesel 2.0 dci nie byłby złym wyborem, jeśli tylko nie miałby nalatane pół milona km.
W Twoim budżecie coś byś znalazł koło 2009r.

kln1920 27-02-2024 05:18

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
2.0 Nissana pod LPG to średni pomysł, natomiast jakbyś upolował 2.0T to zupełnie inna sprawa

Rafał1987 02-03-2024 18:01

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Laguna to nie mój gust. Minęło kilka dni i poszukuję dalej. Od A4 B6-7, astry j 1.4t, focusy mk3 kombi, golf 6, ale na razie nic mi nie wpada. Z jednej strony nie wierzę w cuda co do przebiegów, że auta po 13-16 lat mają tyko po 200tyś. nalotu. Chyba muszę zacząć raporty wykupować i dopiero dzwonić i jechać oglądać.

llukass 03-03-2024 19:07

Odp: Czy warto? Focus Mk3.
 
Cytat:

Napisał Rafał1987 (Post 3486732)
Chyba muszę zacząć raporty wykupować

z tymi raportami to też dla na serio bym do nich nie podchodził, nie raz podają nie sprawdzone dane, swego czasu porównywałem różne raporty i najbliższe prawdy jak do tej pory były z automoli (przynajmniej najbardziej zbliżone były z danymi jakie udało mi się uzyskać w serwisie i itp)


a nie myślałem o kia ceed sw?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.