Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55892)

krzkol 24-11-2008 20:24

[Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Witam. Jestem posiadaczem mondeo od niedawna. Nurtuje mnie zachowanie kierownicy na nierównościach.

Czy w Waszych Mondeo kierownica przestawia się jak natrafi na nierówność? Jeździłem wcześniej Vectrą i jak wjechałem w jakąś nierówność to kierownica dalej pozostawała na wporst. Trochę dziwi mnie to zachowanie oraz irytuje bo jest męczące to ciągłe kontrowanie.

Dodam, że była zrobiona geometria i nie ściąga w żadną ze stron.

Markbroda1 24-11-2008 21:02

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Witam!Widzę pokrewną duszę.Nie pisałem na ten temat bo myslałem że to może ze mną jest coś nie tak ale widzę że jest nas dwóch.Najpierw zanim kupiłem mondka naczytałem sie o super prowadzeniu i niesamowitym komforcie no i kupiłem.Dodam że tak jak ty jeździłem oplem tyle że Omegą.I ciekawostka wylądowałem jak ty na geometrii i NIC wszystko OK w każdej płaszczyźnie.Dla mnie to autu przy jeżdżeniu po nierównościach robi co chce w porównaniu do poprzedniego.Miałem problem do momentu kiedy doszedłem do wniosku że mogę sprawdzić go w ten sposób że pożyczyłem mój samochód koleszce na trasę ponad 100 km.Gościu jeździł wcześniej BMW igłą taki trochę pedancik jeśli chodzi o auta.Oczywiście nic mu nie sugerowałem.Trasa wredna dość nierówna powiem nawet bardzo.Ciekawe jest to że gościu wrócił ... :fcp9 :fcp7 oczarowany komfortem,prowadzeniem i przyśpieszeniem efekt taki że kupuje właśnie za chwile mondeo.Psychicznie się uspokoiłem ale napewno mondeo to nie jest auto moich marzeń.Myśle że idąc tym tokiem rozumowania sprawa u ciebie tez sie wyjaśni.

wojtbf1 24-11-2008 21:13

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Czy nie posiadacie przypadkiem w swoich autach szerokich opon?
Często się zdarza że to właśnie one odpowiedzialne są za przenoszenie wszelkich ,,dziur,, na kierownicę.
Pozdrawiam :fcp26

Markbroda1 24-11-2008 21:15

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Nie wiem jak u kolegi ale u mnie standard fordowski.205.

wojtbf1 24-11-2008 21:20

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Mam to samo na alu 205/50R17. Kwestia przyzwyczajenia. Zaraz po kupnie też na to zwracałem uwagę ale teraz mi przeszło.No i w tej chwili jeżdżę na zimówkach 205/55R16 więc trzepanie jest troche mniejsze.
Pozdro :fcp26

Markbroda1 24-11-2008 21:38

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Widzisz dla mnie to była na początku masakra ,przed pojechanie na geometrę ,byłem pewien że może był tłuczony lub coś podobnego ale po moim eksperymencie uspokoiłem.minęły 2 miechy od czasu kiedy jeździłem OMEGĄ i już najnormalniej się przyzwyczaiłem.Nie obrażając właścicieli fordów dodam , szczerze moja Omcia była wiekowa 97 ale komfort w niej był nieporównywalny w żaden sposób do mondka .Niestety zaczynała rdzewieć i musiałem sprzedać.Ale najlepszy numer jest taki że przez rdze sprzedałem OME a po poczytani na temat drzwi w fordzie okazało sie że mam 3 sztuki napoczęte a 1 sztuke ZŻARTĄ.Dobre nie.

rafiraptor 24-11-2008 21:51

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
A ja powiem tak: Mondeo ma bardzo dobre właściwości jezdne i oferuje bardzo dobry komfort-jednak pod warunkiem, że wszystkie elementy zawieszenia są sprawne. Tak samo zresztą jak w innych autach. Fakt, że obszerne wnętrze omegi oferuje wzorową wręcz wygodę, jednak co do właściwości jezdnych jest przynajmniej o 3 kroki za Fordem.

krzkol 25-11-2008 06:06

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Witam. Ja również posiadam standardowe oponki 205/55/R16. Są one troche zużyte i myśle że jak wymienie je jutro na zimowe to troche to pomoże. Dam znać czy to coś zmieniło czy pozostanie mi tylko sie przyzwyczaić. Poza tą drobną wadą
trzymanie się auta jest super. Jeździłem wcześniej benzyną i trudno mi sie jest jeszcze przestawic na "rope" ale idzie mi coraz lepiej. Dzięki za odpowiedzi i do następnego postu.

Zawika 25-11-2008 06:53

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
Wrażenie "noszenia" to raczej rzecz normalna po przesiadnięciu się z innego niż Mondeo auta.
Miałem podobne odczucie po zakupie mondka.

Klimek 25-11-2008 08:12

Re: [Mk3] wrażliwa kierownica na nierówności
 
ufff. nie jestem sam. :fcp26

tak; przy wjechaniu na nierownosc kierownica ucieka/przestawia sie/ kreci sie.
Dziwne, bo wspomaganie jest miedzy innymi po to, aby zapobiegac takim czynom. Sic!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.