Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145354)

Jaco90 04-12-2011 10:20

Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
Witam
Mam pytanie odnośnie żarówek przeciwmgłowych przednich w MK2 , 1 mi się spaliła , a 2ga ledwie co świeci , czy mozecie mi doradzic jakieś żarówki właśnie do mk2 ( nawet nie wiem jaki typ wchodzi ) , i jak wyglada wymiana ich ? Nigdy nie wymieniałem a wokół szkła jest taki ring plastikowy wystarczy go podważyć i wyjdą halogeny?? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

motorek26 04-12-2011 18:04

Odp: Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
żarówki wymieniasz od drugiej strony jeżeli dobrze pamietam są tam H1 wymień 2 sztuki i powinny ci ładnie świecić chyba żę odbłyśnik w lampach jest już bardzo kiepski

Patijos 04-12-2011 18:43

Odp: Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
Można też wyjąć cały halogen i sprwdzić w jakiej znajduje się kondycji. Tak jak pisałeś wokół szkła jest plastikowy ring. Można go wyjąć palcami. Dalej będziesz miał do wykręcenia trzy wkręty. Czwarty będzie na imbus - on jest do regulacji wysokości strumienia światła tego nie trzeba ruszać. Od wewnętrznej strony halogenu czy to będzie prawy czy lewy pozostaje tylko wsunąć płaski wkrętak i odchylić zabezpieczenie. Halogen już jest twój. Dalej sobie poradzisz. Przypominam tylko o wymianie żarówki przez czystą niezatłuszczoną szmatkę.;)

winmajor 12-11-2012 08:13

Odp: Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
To tak uzupełniając na przykładzie lewego halogena...
Tak jak kolega napisał, należy usunąć plastikowy pierścień. Śruby regulacyjnej nie ruszamy ( tu żółty)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po usunięciu wygląda on następująco:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W moim przypadku pierścień był nieco pęknięty, więc poddał sie ładnie i wyszedł samymi palcami bez dalszych uszkodzeń. Po jego wyjęciu odkręcamy dwie śruby krzyżakowe po prawo (żółty) i cienkim, nieco dłuższym wkretakiem odginamy blaszkę po lewo (niebieski) w kierunku halogena.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i wyjmujemy wkład, który wygląda:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Żółta strzałka to ów blaszka do odgięcia, a niebieską zaznaczono element, który lekko przekręcamy i mamy już swobodny dostęp do żarówki H3.

szymek0888 12-11-2012 20:07

Odp: Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
Cytat:

Napisał winmajor (Post 1904282)
swobodny dostęp do żarówki H1

U mnie jest żarówka H3 i u mojego kumpla też! Dlaczego?

winmajor 13-11-2012 07:34

Odp: Światła przeciwmgłowe żarówki oraz wymiana
 
Cytat:

Napisał szymek0888 (Post 1904599)
U mnie jest żarówka H3 i u mojego kumpla też! Dlaczego?

Bo chodzi o H3... mój błąd... sorry.. H3 na pewno - wersja z przewodem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.