Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Zapowietrzony układ paliwowy . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245064)

Lukasz2525 27-05-2016 20:48

Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Witam , zapowietrzyłem silnik - nie pytajcie . Generalnie nie moge odpalic samochodu , bylo krecenie na kablach , kilka prob popchniecia , nic . Mam strzykawke , wlewalem paliwo do przewodow przed filtrem , za filtrem i do filtra , wlasciwie tez nic . Cos moge teraz zrobic z ta maszyna ? Czy tylko laweta i mechanik ? Troche mi sie to nie widzi . 2008 po lifcie , z gory dzieki .

slawek-kali 27-05-2016 21:19

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Jaki silnik? Wymieniales filtr czy wyjezdziles do zera?

Lukasz2525 27-05-2016 22:17

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
2.0 Tdci , zdjalem przewody z filtra i nie uzupelnilem ich paliwem , bo myslalem ze jak filtr nieruszany i zalany to zaskoczy . Mam paliwo i strzykawke .

slawek-kali 27-05-2016 22:25

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukasz2525 27-05-2016 22:58

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Przeglądałem wcześniej ten temat , teraz przeczytałem do końca . Spróbuję jutro zaciągnąć paliwa przez górny otwór .

slawek-kali 27-05-2016 22:59

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Na zdrowie ! :diabel2:

Lukasz2525 27-05-2016 23:30

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Bardzo smieszne :D , dzieki .

BrysQ 28-05-2016 06:00

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Możesz odpiac przewód od filtra do pompy zalać filtr ON i w baniaczek 5 l

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania...

BrysQ 28-05-2016 06:05

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Cytat:

Napisał BrysQ (Post 2602362)
Możesz odpiac przewód od filtra do pompy zalać filtr ON i w baniaczek 5 l wkładasz przewód od pompy. Odpalam z na rozrusznik z jednoczesnym psikaniem plaka w turbine bądź bardziej dostępny dolot. Trzymasz na plaku do momentu jak obroty nie będą spadać i zacznie działać na paliwie. Dodatkowo trzeba wcześniej polować przewody paliwowe do wtryskow i czekać aż wszędzie pojawi się paliwo.
Sposób opatentowany w 1.8 tdci i innych dieslach z CR.

PS Lepiej użyć do tej czynności plaka czy inny do kokpitu aniżeli dedykowane spraye rozruchowe bo jest tłusty i mniej szkodzi silnikowi.
A plaka najlepiej dużego bo h wile to będzie trwać.
Taki urok Common Rail :-)

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania...



Każdy dzień przynosi nowe wyzwania...

Lukasz2525 28-05-2016 20:19

Odp: Zapowietrzony układ paliwowy .
 
Po dlugiej walce w bolu sie udalo , wczoraj godzina na probach odpalenia na kablach po wstrzyknieciu paliwa do przewodow oraz kilka prob na popych . Dzisiaj od rana znowu , zalanie przewodow i kilka prob krecenia . W koncu wybralismy sie do warsztatu obok i pozyczylismy pompke reczna . Zaciagnelismy paliwa do calego przewodu z baku i do filtra , tyle ile sie udalo zalalismy tez do przewodu za filtrem do silnika . Poluzowalismy nakretki na wtryskiwaczach i krecilismy . Naciagnal sobie paliwa i zaczal zaskakiwac , odpalil , ale lalo sie paliwo z dwoch wtryskow . Zgasilismy , dokrecilem wtryski , powycieralismy silnik , odpalil . Zrobilismy trzy rundki po okolicy , pozniej chodzil dlugo odpalony , wrocilem do domu okolo 30 km , przyspieszylem kilka razy do wysokich obrotow , wszystko w porzadku , silnik suchy . Z tego wyjscia na gorze filtra nic nie zaciagalismy .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.