Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Przerywana praca pompy wspomagania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196683)

piotrus_11 09-01-2014 20:28

Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Witam jestem posiadaczem c-maxa od 3 tygodni i większość usterek które samochód posiada to standardowe bolączki samochodu z którymi się już sam uporałem lecz pozostał mi temat pompy wspomagania.Na postoju gdy silnik ma wolne obroty wspomaganie nie działa silnik to 1.6 rok 2004 przebieg 171 tys.
Zauważyłem że gdy doda się gazu i obroty wzrosną ponad 1 tys to czasami jakby zaskakuje na chwilę.Podczas jazdy ciężko stwierdzić czy ono działa.Co mogę sprawdzić we własnym zakresie.Powinna tu być pompa napędzana od paska wieloklinowego jeżeli się mylę Proszę o sprostowanie.Nie zapala się żadny komunikat .Dziękuje za podpowiedzi.

luki6262 09-01-2014 21:03

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Masz diesla czy benzynę? Diesel ma wspomaganie elektryczne, benzyna mechaniczne od paska tak jak mówisz. Ja bym zaczął od wymiany płynu.

Czesiek_ze 09-01-2014 21:07

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
piotrus 11. Aczy próbowałeś wł. tryb komort albo sport, znajdziesz te ustawienia w meni komputera,czy jak przełączysz to jest jakaś różnica bo przy sprawnym wspomaganiu różnica jest ledwo odczuwalna .

Kierownik1982 10-01-2014 09:04

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Witam.Koledzy podpowie mi ktoś jak sprawdzic ten tryb konfort i sport i w jakim menu to jest.pozdrawiam

fifel 10-01-2014 09:31

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2137007)
Masz diesla czy benzynę? Diesel ma wspomaganie elektryczne, benzyna mechaniczne od paska tak jak mówisz. Ja bym zaczął od wymiany płynu.

Przepraszam że offtop robie, ale naprawdę wszystkie diesle mają wspomaganie elektryczne, czy zależy to od wersji silnikowej lub wyposażenia?

tomcios 10-01-2014 10:22

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
W madrej książce jest napisane:
"Modele Focus II i C-Max z wyjatkiem pojazdow napedzanych silnikami benzynowymi Duratec 1,4 i 1,6 - wyposażono w elektrohydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego (EHPAS), którego działanie zależy od prędkości jazdy. Pozostałe modele mają wspomaganie hydrauliczne."

janosek 10-01-2014 14:01

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Cytat:

Napisał Kierownik1982 (Post 2137200)
Witam.Koledzy podpowie mi ktoś jak sprawdzic ten tryb konfort i sport i w jakim menu to jest.pozdrawiam

możesz nie mieć tej opcji bo w modelach z początku produkcji nie było, przynajmniej nie we wszystkich

luki6262 10-01-2014 21:39

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Cytat:

Napisał janosek (Post 2137352)
możesz nie mieć tej opcji bo w modelach z początku produkcji nie było, przynajmniej nie we wszystkich

Jeżeli ma benzynę to na pewno nie ma. Niech autor się określi co do wersji silnikowej, bo z fusów to nikt nic nie wywróży.:027:

madamsz 11-01-2014 07:57

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Witam
Może najpierw należy sprawdzić płyn w układzie wspomagania :)
i/lub go wymienić.

Mariusz

piotrus_11 12-01-2014 13:01

Odp: Przerywana praca pompy wspomagania.
 
Silnik to jak pisałem 1.6 benzyna ,sprawdziłem wczoraj za dnia pompa jest napędzana od paska wieloklinowego ,podejrzewam że wymiana płynu nic tu nie da.na forum czytałem o komunikatach z usterka wspomagania ale chyba dotyczy to właśnie elektrycznej pompy ,chyba że hydrauliczna ma jednak jakiś czujnik ciśnienia.? Próbował ją ktoś z kolegów regenerować ?Nowa jest droga a używka sami wiecie chybił trafił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.