Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122816)

subratri 13-02-2011 18:33

jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
wiem, że było wałkowane, ale nie potrafię znaleźć. tam jakaś blaszka się odginała czy coś, ale może ktoś klepnie krok po kroku... przez te prefiksy szukajka sobie nie radzi ze starymi tematami...

jacekdriver 13-02-2011 20:24

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
wyłączniki tempomatu przy pedałach ??? może drutem w rurze wydechowej trzeba pogrzebać

nie ma czegoś takiego

t_skiba 13-02-2011 20:35

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
Cytat:

Napisał jacekdriver (Post 1598395)
wyłączniki tempomatu przy pedałach ??? może drutem w rurze wydechowej trzeba pogrzebać

nie ma czegoś takiego

koledze cgyba chodzi o czujniki.
A moze kupic nowe po prostu? Ja kiedys kupowalem w salonie do mondeo mk3 i zaplacilem naprawde niewiele

jack111 13-02-2011 20:35

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
na pewno coś takiego jest. Każde wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca powoduje skasowanie ustawień tempomatu

jacekdriver 13-02-2011 20:42

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
są czujniki przy pedałach są na 2 i na 4 piny trzeba odkręcić płytę nad nogami i dobrze się przyjrzeć ale kolega nic nie napisał co się dzieje jakie objawy i niedomagania wymienić można w 30 minut przy czym 15 to piwko przy robocie

Kowalu 13-02-2011 20:45

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
Cytat:

Napisał t_skiba (Post 1598404)
koledze cgyba chodzi o czujniki.
A moze kupic nowe po prostu? Ja kiedys kupowalem w salonie do mondeo mk3 i zaplacilem naprawde niewiele

Kolega subratri dobrze to nazwał, bo to sie nazywa włącznik/wyłącznik, tak samo jak do świateł stop, a nie czujnik i to "coś" najlepiej kupic nowe chociaz na krótki czas da sie to naprawic

subratri 13-02-2011 22:03

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
jak bym chciał kupić to bym wątku nie zakładał :) muszę na szybko zreanimować a mam teraz ważniejsze wydatki niż wyłączniczki. ma wytrzymać jakieś 30 godzin, później może się zepsuć :D

Stefano 13-02-2011 22:32

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
Te czujniki sie wyjmuje obracajac o kat 90 st, jak wyjmiesz i sie mu przyjżysz to jest rozbieralny, trzeba podsważyc dwa plastykowe wąsy i sie rozleci, ale rób to nad stołem lub nad szmatką, bo polecą spręzynki, Najllepiej delikatnie rozpołowić, abyś wiedział później jak to złożyć. trzeba oczyscić styki i podgiąć delikatnie zwierającą blaszkę, bardziej w pracę i czujnik jest jak nowy. Robiłem to juz wiele razy, ale w modelu po 2000r, sadze , że u ciebie bedzie to samo i nie trzeba kupowac nowego.
Pozdrowienia.

subratri 13-02-2011 23:04

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
było kiedyś tu mówione, że jest tak samo.
dzięki wielkie :wink:

D245 14-02-2011 11:33

Odp: jak naprawić wyłączniki tempomatu przy pedałach
 
Kolego czesto sie te wlaczniki nie psuja tylko przestawiaja - we wlacznikach jest wbudowany mechanizm kasowania luzu i przy np podniesieniu od dolu pedalu noga w gore mechanizm sie przestawia .Wystarczy wowczas wcisnac pedal i pociagnac za czesc ruchoma wlacznika ta ktora styka sie z pedalem - wlacznik zrobi tryyk , bardziej sie trzpien wysunie i juz jest ok a do benzynowych mk1 to te wlaczniki pewnie sa drozsze bo zawieraja tez zaworek upuszczajacy podcisnienie z ukladu tempomatu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.