Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] ślizgające się sprzęgło 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320007)

darekj71 17-05-2018 17:24

Przyspieszenie z opuźnieniem
 
Witam.
Mam pytanie odnośnie późnego przyspieszenia .
Gdy nacisnę gaz obroty ładnie się podnoszą ale z pewnym opóźnieniem i wtedy monduś zaczyna się zbierać wtedy jest ok.
Moje pytanko brzmi czemu tak się dzieje
1.Czy niedrożność układu wydechowego może być tego przyczyną.
2.Czy może sprzęgło się już ślizga(jak to mogę sprawdzić )
Może jakieś sugestie.
3.Jakie prędkości przy obrotach 3000 tys na poszczególnych biegach

Deryll 17-05-2018 17:38

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
Cytat:

Napisał darekj71 (Post 2980590)
Gdy nacisnę gaz obroty ładnie się podnoszą do 2000 i wtedy monduś zaczyna się zastanawiać o przyspieszeniu

Mało zrozumiały ten twój opis. Ale jeśli obroty wzrastają a prędkość nie to nie ma innego rozwiązania jak ślizgające się sprzęgło.

Gregi86 17-05-2018 17:55

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
dokladnie,
jezeli gwaltownie dodasz gazu i obroty wzrastaja a predkosc nie to tylko sprzeglo do wymiany,
chyba ze sa jeszcze jakies inne objawy

darekj71 17-05-2018 18:10

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
A jak sprawdzić czy się ślizga sprzęgło.
Bo jak wspomniałem powyżej 2500 obrotów jest siła i moc przyspiesza ładnie nawet na piątym biegu.

Gregi86 17-05-2018 21:15

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
przeciez Ci napisalem, wcisnij gwaltownie pedal gazu i jezeli obroty podskocza a auto nie przyspieszy to juz wiesz ze sprzeglo

DAMIAN-24 17-05-2018 23:31

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
No a to przypadkiem nie jest po prostu charakterystyka TDCI?
Tzn. nie twierdzę, że prawidłowa ale jak turbo ma swoje lata to może być mniej wydajne i dopiero powyżej konkretnych obrotów odpowiednio dmucha, może zmienna geometria się przyciera?

Przy ślizgającym się sprzęgle raczej czuć, że ono się ślizga nie tylko przy niskich obrotach.

juri2069 18-05-2018 06:30

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
Kolega nie wyjasnił wprost właśnie czy jak nacisnie gaz to obroty wzrastają a auto nie przyśpiesza, czy jak naciśnie gaz to dopiero po ułamku sekundy zaczyna przyspieszać - taka charakterystyka , delikatne opóźnienie przy niższych obrotach , Bo turbo musi się " zebrać " .

dlugi91 18-05-2018 08:05

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
Na moje sprzęgło to nie jest bo pod pełnym butem też by się ślizgało powyżej 2500 obr. ( przy tych obrotach jeszcze jest sporo momentu)

A opis problemu jest bardzo ciężki w zrozumieniu dlatego napisz dokładniej i w zrozumiałym języku, wtedy może ktoś będzie ci w stanie pomóc.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga

Gregi86 18-05-2018 08:30

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
wiec musimy poczekac az autor watku dokladniej i w miare zrozumialym jezyku napisze jaki jest problem

SrebnaStrzała 18-05-2018 16:21

Odp: Myślenie o przyspieszeniu
 
Ja obstawiam turbodziure, oczywiście odpowiedź na jego pytanie to czysta loteria bo nie wiadomo o co chodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.