Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] Po odpaleniu skaczą obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121309)

Tomir 29-01-2011 23:14

Po odpaleniu skaczą obroty
 
Mam problem z obrotami po odpaleniu silnika w mondeo mk2 diesel. Silnik jest zadbany, oleje, paski, filtry wszystko na czas. Mimo to od kilku dni po odpaleniu auto pokazuje dziwny objaw. Obroty nagle skaczą na 1200 - 1300 po czym spadają do normy. Inna, jak sądzę powiązana kwestia to nagłe skoki mocy. Auto przy prędkości pomiędzy 65 a 90 km/h potrafi nagle, krótkotrwale dostać "kopa" po czym wraca do normy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?? Bardzo proszę o podpowiedzi.

invi017 30-01-2011 13:17

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
z boostera nie cieknie paliwo?

Tomir 30-01-2011 21:31

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Nie zaobserwowałem wycieków paliwa. Jednak pojawiła się inna kwestia. W piątek zrobiłem około 200 km i nie było objawów. W sobotę pojawiły się wspomniane skoki mocy. Dziś... rano auto zapaliło normalnie. Odpaliłem je w garażu i zaobserwowałem nierówną pracę silnika na biegu jałowym. Po południu auto niestety nie zaskoczyło. Nie wiem co mam o tym myśleć...

invi017 01-02-2011 13:42

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Cytat:

Napisał Tomir (Post 1588640)
Nie zaobserwowałem wycieków paliwa. Jednak pojawiła się inna kwestia. W piątek zrobiłem około 200 km i nie było objawów. W sobotę pojawiły się wspomniane skoki mocy. Dziś... rano auto zapaliło normalnie. Odpaliłem je w garażu i zaobserwowałem nierówną pracę silnika na biegu jałowym. Po południu auto niestety nie zaskoczyło. Nie wiem co mam o tym myśleć...

Niestety kolego nie spotkałem się z takim problemem i nie mam pojęcia jak Ci pomóc. Może ktoś inny będzie wiedział.

mariano.k 01-02-2011 14:04

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Cytat:

Napisał Tomir (Post 1588640)
Nie zaobserwowałem wycieków paliwa. Jednak pojawiła się inna kwestia. W piątek zrobiłem około 200 km i nie było objawów. W sobotę pojawiły się wspomniane skoki mocy. Dziś... rano auto zapaliło normalnie. Odpaliłem je w garażu i zaobserwowałem nierówną pracę silnika na biegu jałowym. Po południu auto niestety nie zaskoczyło. Nie wiem co mam o tym myśleć...

moze pompa nawalila..

PaBlLoO90 01-02-2011 18:57

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Cytat:

Napisał Tomir (Post 1588640)
Nie zaobserwowałem wycieków paliwa

Nic nie zobaczysz , puki nie ściągniesz przewodu ciśnieniowego z boostera.

UKey 19-02-2011 08:19

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Zacznij od sprawdzenia akumulatora.

GrzegorzD 19-02-2011 11:51

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
a co ma akumulator to pracy TD? zdejmij węzyk z boostera i zobacz czy nie pocieknie paliwo

marcin.z. 19-01-2013 20:38

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
i ja mam podobny problem, tzn. miałem do dzisiaj. kupilem forda mondeo mkII 1.8TD 4 dni temu. na ogledzinach wstepnych, jeździe próbnej - gitara, wszystko pieknie gra, aż tu nagle (wczoraj) prezentując auto dla szwagra, kiedy fordzik stał na luzie na odpalonym motorze (ciepłym) zaczęły skakać mu obroty. po kilkanaście sekund na zmianę, raz wyżej, raz niżej, przez około 2 minuty. i znowu wrocił do normy. podobnie miałem dzisiaj rano (-12). odpalilem, krótka rozmowa telefoniczna i nagle 2, 3 skoki obrotów i zgasł. ponowiłem akcje i taka sama reakcja - od 2 do 5 wariacji na obrotomierzu i koniec.

świeże auto, tak naprawde nie wiadomo z "jakich rąk" więc moja pierwsza diagnoza - filtr paliwa. owszem, znalazłem tam troche "syfu" w starym filtrze, wymieniłem... i nie odpala już kompletnie, nawet dyma nie puści, a kręci genialnie!

bardzo proszę o poradę!

gregor676 20-01-2013 18:18

Odp: Po odpaleniu skaczą obroty
 
Żle odpowietrzony filtr paliwa.g;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.