Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Skad ta woda cieknie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189695)

Peter_21 11-09-2013 18:36

Skad ta woda cieknie?
 
Skad cieknie ta woda? Zbiera sie w wnęce koła zapasowego i wyplywa spod plastiku


http://s1.pokazywarka.pl/i/2288915/799373/dsc-0264.jpg

Peter_21 11-09-2013 20:00

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
Nikt nie mial problemów z woda w bagazniku? Czy to moze być wina lamp?

madamsz 11-09-2013 20:36

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
Witam
W Mondeo ciekło mi przez sparciałe uszczelki tylnych lamp, ale...
silikon lekarstwem na wszystko :)

Mariusz

pcrb 11-09-2013 21:08

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
to jest fordowski system utrzymania mikroklimatu w aucie. najwidoczniej klima za mocno wysusza powietrze i komputer zaczął nawilżać powietrze w kabilie system ten nazywa sie MIKROKLIMFORD+ a na poważnie to musisz tem plastik najpierw zdjać cieknąć może lampa ale i wlewem od paliwa i pod szyby. bez autopsji nie pomoze nikt zrob fote skad cieklo. aha zeby sprawdzic to ktos w aucie siedzi i obserwuje a drugi szlauchem leje na auto

trolmin 11-09-2013 21:12

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
Są przynajmniej 3 miejsca skąd może ciec woda: lampy,spojler na tylnej klapie i mocowania bagażnika dachowego. Te ostatnie są zawulkanizowane taką czarną mazią, która puchnie i odkrywa otwór montażowy. Po podniesieniu plastikowej zaślepki niby wszystko jest ok. Lecz po jej usunięciu widzimy rdzę w otworze montażowym. Polecam silikon + wkręcenie śruby.
Były też przypadki, że ciekło poprzez niewłaściwie wklejone tylne szyby.
Jest jeszcze pod prawą osłoną guma, która zabezpiecza jakąś wiązkę przewodów.

Kierownik1982 12-09-2013 07:22

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
Sprawdz kolego czy masz zaslepione wszystkie otwory pod zderzakie.

Peter_21 12-09-2013 10:42

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
Cytat:

Napisał trolmin (Post 2074451)
Są przynajmniej 3 miejsca skąd może ciec woda: lampy,spojler na tylnej klapie i mocowania bagażnika dachowego. Te ostatnie są zawulkanizowane taką czarną mazią, która puchnie i odkrywa otwór montażowy. Po podniesieniu plastikowej zaślepki niby wszystko jest ok. Lecz po jej usunięciu widzimy rdzę w otworze montażowym. Polecam silikon + wkręcenie śruby.
Były też przypadki, że ciekło poprzez niewłaściwie wklejone tylne szyby.

Zacznę może od relingów, bo to będzie chyba najmniej klopotliwe, czy woda może też przeciekać od szyberdachu?

Bump:
Cytat:

Napisał Kierownik1982 (Post 2074587)
Sprawdz kolego czy masz zaslepione wszystkie otwory pod zderzakie.

Pod zderzakiem są jakieś otwory gdzie może podciekać?

crocos246 12-09-2013 12:34

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
u mnie jest to samo. Obstawiam spoiler bo znalazłem wodę wyciekającą spod plastików na klapie osłaniających ramkę szyby. Stąd woda przy zamkniętej klapie leci sobie po boczku w dół i ląduje dokładnie tam gdzie Peter pisze...

Kierownik1982 12-09-2013 18:43

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
tak kolego są tam otwory które powinny być zaślepione .jak auto było robione z tyłu to podejrzewam ze lakiernik zerwał te seryjne nalepki i zostawił otwory.tak bynajmniej było u mnie

luki_1978 13-09-2013 14:00

Odp: Skad ta woda cieknie?
 
U mnie powodem przecieku była uszkodzona jedna z dwóch uszczelek (sparciała) pod mocowaniem obudowy reflektora. Trzeba wyjąć cały reflektor, wymienić uszczelkę. Ja dodatkowo uszczelniłem silikonem. Jak na razie ok. Pamiętaj, że wyjęcie reflektora wymaga ostrożności z uwagi na możliwość wpadnięcia pomiędzy plastik, a karoserię motylków nakręcanych na śrubę mocująca reflektor.

Bump: Na próbę polej mocno wodą w tylnej części (reflektor i szczelina na karoserii) i zwróć uwagę czy w pokazanym przez Ciebie miejscu cieknie woda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.