Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150182)

mondek1808 06-02-2012 21:23

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
(niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. )

Ja tankuje na orlenie jak jestem w polsce a na codzien jestem w wiedniu i tu tankuje na shelu tu chyba lepsze paliwo jak w pl ? czyli piszecie ze trzeba zmienic filtr paliwa . a co mi grozi jak tego nie zrobie ? ps ma ktros jeszcze jakies pomysły ?

Zicher2 06-02-2012 21:34

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał mondek1808 (Post 1779409)
a co mi grozi jak tego nie zrobie

zapcha się filtr na amen. Odpalisz auto będziesz chciał dodać gazu a on będzie gasł i założysz nowy temat na forum bo "Twoje mondeo gaśnie po dodaniu gazu"

mondek1808 06-02-2012 21:38

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Miejmy nadzieje ze nie bede musial zakladac nowego tematu haha ... a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?

Zicher2 06-02-2012 21:44

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Chłopaki wyżej pisali ze wymienili filtr i jest ok. Wiec wymień i powinno być git.
Cytat:

Napisał mondek1808 (Post 1779421)
a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?

nikt Ci nie powie na 100 % Jedna przyczyna niekoniecznie ma te same objawy u wszystkich.

mondek1808 06-02-2012 21:49

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
ok Dzieki za pomoc .
Kontynuując temat piszcie jak zachowuja sie wasze mondki i co z nimi robicie wszystkim sie przyda ... Pozdrawiam

krzkol 07-02-2012 07:13

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyć:). Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?

Zicher2 07-02-2012 08:24

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
wymień filtr, odpowietrz układ i wtedy zobaczymy co dalej jeżeli przyczyny nie ustąpią.

lukaszsk 07-02-2012 20:37

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał krzkol (Post 1779501)
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyć:). Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?

U mnie dokładnie jest ten sam objaw.
Stało sie to po dolaniu do paliwa dodatku (depresatora) i to był mój błąd.
Efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego.
Dzisiaj spuściłem całe paliwo z baku i to co było w samym filtrze paliwa i zalałem nowym (to w baku było mętne).
Jeżeli jutro znowu będą problemy z poszarpytaniem wymienie odrazu filtr paliwa.
Bardziej martwi mnie jeszcze fakt stałego świecenia się kontrolki check engine :(( nie wiem czy sam zniknie (odłączenie aku na 5min nie pomogło - może to zbyc krótko) ??
Próbowałem odczytać błąd na desce rozdz. ale mam tylko to co na zdjęciu

bambelo 07-02-2012 20:46

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał lukaszsk (Post 1780041)
może to zbyc krótko

na pewno krótko bo sam dzisiaj usuwałem check engine i ponad pół godziny wystarczyło. Lecz na zdjęciu kontrolka się nie świeci ? tylko pokazuje kod błędu.

lukaszsk 07-02-2012 21:16

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Już się świeci :-)
Dałem inna fotke na które check sie nie świecił - ale już się poprawiłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.