Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171742)

sylwo126 16-12-2012 10:34

1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
1 załącznik(i)
Witam mam problem z moim Focusem. Od pewnego czasu zadarza się że podczas jazdy zapalają mi się wszystkie kontrolki , auto nie reaguje na pedał gazu i na liczniku kilometrów pokazują się kreski. Po chwili wszystko wraca samo do normy. Po jakimś czasie znów to samo, lecz tym razem dopiero po zgaszeniu i zapaleniu auta wszystko wraca do normy. Dziś próbowałem jechać, auto odpala ale znów te same objawy- zero reakcji na pedał gazu, palą się kontrolki i kreski na liczniku.
Może ktoś miał takie objawy? Poradźcie coś.

pretorian2 18-12-2012 21:42

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Sylwku, jak nie podłączysz chociaż pod "ELM'a" to będziesz zagrożeniem na drodze. Bez odczytu błędów to szukanie igły w stogu siana.

suchy76 19-12-2012 16:03

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Witam.
Na 99% usterka licznika. Sprawdź czy gdy masz objawy jakie opisałeś dociśnięcie licznika pomaga. Jeżeli tak to naprawa w dobrym warsztacie zajmującym się elektroniką samochodową max do 150zł.

sylwo126 19-12-2012 18:21

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Dzieki za informację, pod kompa podpinałem i pojawił sie jedynie błąd związany z przepustnicą! Zauważyłem że to rzeczywiście jest problem z licznikiem, "metoda pięści" zdaje egzamin, po delikatnym uderzeniu od góry samochód zaczyna normalnie pracować!
Mam jeszcze pytanie apropo przepustnicy czy można ją czyścić? Zdaża się że samochód szarpie i dymi na niebiesko!

luki6262 19-12-2012 20:03

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
w dieslu nie ma przepustnicy. Masz gdzieś zapisany kod błędu?

pretorian2 20-12-2012 12:17

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 1924936)
w dieslu nie ma przepustnicy. Masz gdzieś zapisany kod błędu?

w nowszych dieslach są przepustnice, ale służa one do czego innego niż te w benzyniakach.

do autora wątku, podaj kody błędów jakie wyskakują, najlepiej błędy z każdego modułu z osobna.

sylwo126 21-12-2012 10:11

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Niestety nie pamiętam kodów błędu, podjade po świętach jeszcze raz do mechanika to wtedy odpisze. Fachowe okreslenie tego co ja nazwałem "przepustnicą" to klapa gasząca powietrza doładowującego.

Osiolek124 09-01-2013 18:48

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Witam mam ten sam problem co kolego dochodzi do tego ze podczas jazdy zapalaja sie wszystkie kontrolki i nie mam reakcji na pedał gazu, tylko jeden blad ale jest on zwiazany z fap. P2002.fap wyciety jak narazie to walcze z V-tech. w Szczecinie nie moga mi wgrac normalnego softu na kazdym wgranym przechodzi w tryb awaryjny zapala sie czerwone kolo zebate z wykrzyknikiem.najlepsze jest to ze jak wgrali orginalny to silnik nie wchodzi w tryb awaryjny tylko zapala sie check engine i blad o ktorym wspomnialem wczesniej.Mam juz dosc problemow z ktorymi sie borykam.

TypowyFacet 12-01-2013 20:30

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Co do V-tech też tak miałem z trybem awaryjnym,ale wiedzieli co jest grane i na swój koszt oddali auto do serwisu żeby wgrać jakąś aktualizacje oprogramowania czy coś.Potem wgrali swój soft na DPF/Chip i wszystko jest ok.

sylwo126 16-01-2013 12:37

Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.
 
Witam, udało mi się rozwiązać problem z licznikiem, tzw zimne luty były przyczyną gaśnięcia i braku mocy w aucie. Koszt 50zł. niestety nadal borykam się z szarpaniem i niebieskim dymem (gdy auto nagrzane). Dodam że DPF mam usunięty (ponoć prawidłowo).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.