Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302300)

pint 26-10-2019 10:21

SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu
 
Mk5 z 2015 r świeżo sprowadzony z Niemiec .
Najważniejsze dla mnie było podłączenie telefonu więc po zmianie języka na polski podłączyłem Bluetoothem bez problemu , SYNC pokazuje telefon podłączony , jest książka i działa wybieranie tyle ,ze po nawiązaniu połączenia nic nie słyszę ani ja ani mój rozmówca . To znaczy polączenie nie przerywa np odbieranego w momencie dzwonienia programu radiowego itd .
Próbowałem resetu systemowego SYNCa - i konfiguracji od nowa - nie pomogło.
W poprzednim Mk4 swoje połączenie z telefonem wspomagałem aplikacją Bluetooth Phonebook - tu nie pomaga .
++

Druga sprawa to jak programować stacje , mam radio z DAB , czy mam szukać polskich stacji cyfrowych czy tez mogę zaprogramować jakieś na FM ?
Teraz co próbuję wybrać FM i znaleźć np PR3 to wskakuje mi jakaś niemiecka stacja na DAB .
Czy można w tym SYNC 2 jakoś wywołać listę dostępnych stacji cyfrowych ?
W starym radiu używałem AST i było po problemie - tu jest nowocześnie czyli trzeba się namęczyć :)

Innym problem to CD , jak włożę dysk to zaczyna odtwarzać ale próba wybrania w menu przycisku CD nic nie daje, jakby był martwy .

Oczywiście nie udało mi się także podłączyć multimediow z telefonu - to pewnie związane z tym pierwszym problemem .

Jedyny sukces to podłączenia SYNCa do WIFI z routera smartfonu tyle ,ze to niewiele dało poza jakimiś komunikatami o utrudnieniach w ruchu w okolicy .

Bedę wdzięczny za podpowiedz bądź wskazanie wątków gdzie takie problemy były juz rozkminiane.

totek2 26-10-2019 10:26

Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu
 
A z innym telefonem próbowałeś? Jeżeli jest to samo to albo mikrofon albo ktoś grzebal w konfiguracji auta.

pint 26-10-2019 13:58

Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3186914)
A z innym telefonem próbowałeś? Jeżeli jest to samo to albo mikrofon albo ktoś grzebal w konfiguracji auta.

Tak , próbowałem - to samo.

Mikrofon nie , to raczej wina SYNCa , który wybierając połączenie nie rozłącza dotychczasowego źródła np radia więc ani mikrofon ani głośniki w aucie nie są udostępniane telefonowi. Ktos grzebał ? Niemcy nie są z reguły takimi "pomysłowymi Dobromirami" jak my , nie sądzę .

++
Radio DAB : w końcu znalazłem jak przypisać polskie stacje do 6 numerków , które mam na ekranie . Tyle ,ze "Rozrywka" z reguły jest wyłączona gdy się wsiądzie do auta i nie można jej włączyć . Wtedy wkładam CD do kieszeni, zaczyna grac ("Rozrywka " się uaktywnia ) a ja mogę przejść do radia.
Na razie lekki Dzień Świra , zobaczymy ....

pint 26-10-2019 15:17

Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu
 
Cytat:

Napisał pint (Post 3186953)
Na razie lekki Dzień Świra , zobaczymy ....

Niewiarygodne , technologia w Fordzie coraz wyższa ale sposób naprawy się nie zmienia - zastosowałem znany mi sprzed ośmiu lat sposób gdy wariował mi panel Blaupunkt NX w Mk4 - odłączenie klemy .

Wszystko śmiga !

Temat zamknięty .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.