Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] centralny zamek - nic nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126260)

Ruff 20-03-2011 19:04

centralny zamek - nic nie działa
 
Witam serdecznie.
Mam problem z CZ, gdzie kompletnie nic nie działa. Ani CZ, ani pilot, ani tylna klapa bagażnika z guzika na konsoli czy z pilota. Wszystko muszę otwierać z kluczyka.
Przejrzałem całe forum 'Focus' i temat ten był już nie raz poruszany. Jednak w większości przypadków usterka ustępowała po wymianie bezpiecznika, tego z tyłu puszki. Rozebrałem puszkę z bezpiecznikami, dokopałem się do tego samotnego bezpiecznika i się okazuje, że jest ok. Gdzie jeszcze mogę szukać problemu?
Z góry dziękuję za pomoc.

bptaszynski 25-03-2011 17:04

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Przydało by się trochę więcej informacji. Rozumiem, że wcześniej wszystko było ok. A jak otwierasz drzwi to otwierają się wszystkie zamki czy tylko te jedne drzwi?
Skoro to nie bezpiecznik to może problem z modułem centralnego.
Pojedynczo otwierają się drzwi jak odłączysz akumulator, w tym czasie moduł centralnego jest odłączony bo nie ma zasilania.

Ruff 25-03-2011 17:50

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Już mówię dokładnie o co chodzi. Najgorsze, że już kupiłem z taką usterką i nie za bardzo wiem, co się z nim (zamkiem) działo wcześniej. Zostałem tylko powiadomiony, że to bezpiecznik.
I teraz tak, jak otwieram drzwi, to otwierają się TYLKO te które przekręcam. Żadne inne się nie ruszają. Właśnie czytałem w innych postach, że mogła paść centralka, ale czy wtedy też by bagażnik się nie otwierał z tego guzika koło kierownicy?

bptaszynski 25-03-2011 18:16

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Przycisk otwierania bagażnika też wysyła impuls przez moduł centralnego.
Może jednak to ten bezpiecznik? Spróbuj zamienić z jakimś innym, wg instrukcji powinien być 20A (żółty).
Jeśli nie to można jeszcze sprawdzić podłączenie modułu centralnego, chociaż wątpię żeby wtyczka się obluzowała. Ten moduł jest za schowkiem pasażera. Wystarczy wykręcić 3 śrubki i wyjąć tą kieszeń. Powinien być z boku przykręcony.

Ruff 25-03-2011 19:09

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Aha, czyli bagażnik też jest podpięty do centralki. Jeśli chodzi o bezpiecznik, to ten z tyłu puszki u mnie ma 10A. I jest cały. Też tak pomyślałem, żeby zamienić go z innym i podmieniłem na 15A, bo gdzieś wyczytałem, że tam tyle ma być. Centralkę też wymontowałem, ale nic w niej nie robiłem tylko właśnie pogmerałem przewody, podociskałem i przejrzałem czy nic nie jest przerwane. Spróbuję w weekend pozamieniać jeszcze raz te bezpieczniki, może jakimś cudem zadziała:) Myślę, że z tym modułem może coś być, bo tak jak pisałem, gdzieś czytałem, że komuś się zfajczyła centralka. Bynajmniej po tej mojej centralce nic nie widać, żeby coś było nie tak, ale wiadomo, że problem raczej jest w środku. Wiesz może jak ją można sprawdzić? Podłączyć do miernika?

tomek focus kombi 28-03-2011 11:07

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Witam , miałem podobne problemy z centralnym i wina leżała po stronie kabli w tylnej klapie bagażnika były poprzerywane a klapa nie dzialala mi rowniez z powodu zepsutego wlacznika przy kierownicy.

bptaszynski 28-03-2011 13:04

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Tak jeśli chodzi o klapę to na łączeniu może dochodzić do zwarcia albo mogą być poprzecierane przewody. Tyle że koledze nie działa centralny w całym samochodzie.

Ruff 28-03-2011 14:21

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Dokładnie, nie działa mi central w każdych drzwiach. Jeśli centralny zamek to obieg zamknięty, to pewnie przerwany kabel rozsypał działanie centralki. Pojutrze przejrzę instalację. Pozdrawiam.

tomek focus kombi 28-03-2011 16:43

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
mi dokladnie tez cały central nie działał

Bourne 28-03-2011 18:18

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
wymieniłeś bezpiecznik który jest z tyłu skrzynki bezpieczników w kabinie??
http://www.iv.pl/images/26151380102057352374_thumb.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.