Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nierówna kompresja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262558)

Pikolo85 20-04-2017 10:17

Nierówna kompresja
 
Witam,

Mam do Was pytanie.

Czy kompresja :

1 gar - 12
2 gar - 12
3 gar - 9
4 gar - 12

Może powodować jakieś objawy? Czy jest to zbyt mała różnica aby była odczuwalna ?

Dlaczego pytam ?
Mam manometr z allegro za 70 zł i niestety końcówkami które były w zestawie nie dało rady się wkręcić i zostało mierzenia kompresji na "wcisk" dlatego nie jestem pewny czy ten 3 gar wyszedł dobrze.

Objawy mam takie , że na wolnych obrotach auto chodzi dobrze (750 obr )
Natomiast przy 800-900 występują dziwne drgania + przy nagłym wcisnięciu gazu ( tylko z wolnych obrotów ) auto delikatnie się przydławia. Nie jest to coś co przeszkadza w poruszaniu się natomiast dość mocno intryguje ...


Pozdrawiam

Fulara 20-04-2017 10:28

Odp: Nierówna kompresja
 
jak na dizla to trup

Pikolo85 20-04-2017 10:29

Odp: Nierówna kompresja
 
Sorry, zapomniałem dodać 1.8 mk1 focus 115km + LPG

damiasek 20-04-2017 11:22

Odp: Nierówna kompresja
 
Czyli pewnie wtrysk gazu na 3 cyl niedomaga, czego efektem są "dziwne drgania" przelanie i przydławienie, dodatkowo wypalenie zaworów wydechowych na tym cylindrze czego objawem jest ta kompresja.

Jakie masz korekty LTFT i STFT na lpg i benzynie?

Konani 20-04-2017 16:26

Odp: Nierówna kompresja
 
1.Mierzyłeś na zimnym czy na ciepłym?
2. Sprawdzałeś testem olejowym?

Sprawdza się an ciepłym silniku to raz, dwa jak dolejesz trochę oleju do cylindra i wartość wzrośmie tzn że uszczelniacze padają. jak spadnie to pierścienie, tłoki itd
Generalnie dopuszcza się 3bary błędu w foczce, bo 12 to też trochę ponad normę :)
Raczej bym podejrzewał że 3 będzie ok, a reszta daje o sobie znać i już przepalone, stąd pomiary ponad normę. Sprężanie w foczce 10:1 (+/-3)

Pikolo85 21-04-2017 07:20

Odp: Nierówna kompresja
 
Po pierwsze, kompresje sprawdza się na zimnym silniku. Po drugie nie musze robić próby olejowej ponieważ po 7 tyś nie ubyło nic oleju i zapewne jak gubi kompresje to zaworami.
Wiesz co to sprężanie ? Bo ja napisałem o kompresji a są to dwie różne rzeczy.
Kompresja na poziomie 12 jest jak najbardziej ok, pytanie brzmi czy RÓŻNICA pomiędzy cylindrami 12 12 9 12 będzie odczuwalna czy są to jeszcze zbyt małe odchyły zeby coś zaobserwować.


Jeżeli się nie wie to czasami lepiej nie klepać jęzorem.
Pozdrawiam

damiasek 21-04-2017 08:11

Odp: Nierówna kompresja
 
Jedno proste pytanie czy:
Cytat:

Napisał Pikolo85 (Post 2789417)
Natomiast przy 800-900 występują dziwne drgania + przy nagłym wcisnięciu gazu ( tylko z wolnych obrotów ) auto delikatnie się przydławia.

objawy te występują przy zasilaniu oboma paliwami (LPG, benzyna) czy tylko przy jednym z nich?

Konani 21-04-2017 08:33

Odp: Nierówna kompresja
 
Cytat:

Napisał Pikolo85 (Post 2789895)
Po pierwsze, kompresje sprawdza się na zimnym silniku. Po drugie nie musze robić próby olejowej ponieważ po 7 tyś nie ubyło nic oleju i zapewne jak gubi kompresje to zaworami.
Wiesz co to sprężanie ? Bo ja napisałem o kompresji a są to dwie różne rzeczy.
Kompresja na poziomie 12 jest jak najbardziej ok, pytanie brzmi czy RÓŻNICA pomiędzy cylindrami 12 12 9 12 będzie odczuwalna czy są to jeszcze zbyt małe odchyły zeby coś zaobserwować.


Jeżeli się nie wie to czasami lepiej nie klepać jęzorem.
Pozdrawiam

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale kompresja to właśnie sprężanie i sprawdza się ją na ciepłym, temperaturze roboczej.
Nie kazałem Ci dolewać oleju przez wlew tylko do cylindra, bo to było oczywiste, że nie wielką ilość, dla testu.

Jak nie wiesz jak się za to zabrać, to lepiej zostaw regulacje zaworów mechanikowi, który się na tym zna, bo to pewnie one powodują wibracje i wypadanie zapłonu.

tomalam 21-04-2017 08:54

Odp: Nierówna kompresja
 
Cytat:

Napisał Pikolo85 (Post 2789895)
Jeżeli się nie wie to czasami lepiej nie klepać jęzorem.

Kolego, mniej "napinki".

Instrukcja [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

ministerq 21-04-2017 09:32

Odp: Nierówna kompresja
 
Cytat:

Napisał Konani (Post 2789928)
sprawdza się ją na ciepłym, temperaturze roboczej.

A słyszałeś o rozszerzalności cieplnej metali i z czym się to wiąże w przypadku silników spalinowych?
Kompresję sprawdza się zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku. Oba pomiary mogą sporo powiedzieć o kondycji silnika.
Spróbuj diagnozować np. silnik diesla bazując tylko na kompresji mierzonej na ciepłym silniku - powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.