Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana oleju w skrzyni biegów 6 biegowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85672)

Łukasza 16-12-2009 12:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Dziwne tylko, że niektórzy piszą , że u nich wymiana oleju pomogła, niektórzy nawet pisali, że jest b.duża różnica...

Focus ma za dużo chorób fabrycznych (rdza drzw+klapa, problemy z obrotami, podszybie, skrzynia i inne co mnie jesze nie dotkneły pewnie)... Spier..... to na maxa, strasznie to drażniące.

tomiscorpio 16-12-2009 18:56

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
nie wiem jak to wyglada, ale dla znajomego wybralem autko , przyprowadzone z francji , zero rdzy , wlasnie na tych dolnych sylikonach mozakach , a rocznik 99r
Ale za to widzialem 2002r ktore bylo cale malowane to bo mocniejszym zamknieciu drzwi sie sypala rdza.

Wiec nie wiem czy to kwestia uzytkowania , konserowacji w srodku , czy lakiernika ktory fuche wali.

Łukasza 16-12-2009 19:44

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Ale w przypadku focusa rdza to wada fabryczna (zle zgrzewy na drzwiach) przyznali mi to w niejednym aso. W niemczech byly akcje i ludziom wymieniali od reki drzwi na nowe bo to kraj "normalny". U nas nawet majac gwarancje aso robi wszystko zeby odwlec wymiane i maluje az klient sie podda lub gwar. skonczy.

Hildegard 16-12-2009 20:10

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1310719)
Cytat:

Silnik TDDi ,na dole skrzyni biegow jest korek spustowy, tak jak w misce olejowej.

Ciekawe że u ciebie jest a nikt tego nie ma.Zrób zdięcie.

Dinar mamy ten sam silnik, wiec pewnie ta sama skrzynie. Gwarantuje tobie ,ze w moim jest korek spustowy,zdjecia teraz nie moge zrobic,poniewaz nie mam warunkow ,a wymiana oleju dopiero na wiosne.
Jak bedziesz zagladal kiedys pod auto ,to przyjzyj sie dokladnie, a znajdziesz ta srube.
Tak dla informacji ,to po wymianie oleju biegi wchodza lepiej,a zdazalo sie wczesniej ze nie moglem 1 czy wstecznego wcisnac,przy mrozach tez bywalo roznie.Rok po wymianie oleju dolalem specjalny "ulepszacz" do skrzyni biegow ( w malych tubach) i jest jeszcze lepiej.

Łukasza 16-12-2009 22:19

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Hildegard a co to za ulepszacza dolałes?

Co do tej wymiany to gadałem z mechanikiem i ta wymiana jest dość ciężka, tzn. tego korka spustu nie ma w focusach (tylko u Ciebie jest chyba Hildegard;) ) no i powiedział mi jak mamy wymienić ten olej? Ja mówię, że na forum pisali żeby odessać stary olej ale on mówi, że odessiemy góra jakieś 1,5l taka strzykawką czy odsysarką bo tam głęboko na dół nie sięgniemy. Więc pytanie do tych , którzy już wymieniali przez odsysanie ile nowego oleju dolaliscie do skrzyni?

Dinar 17-12-2009 09:01

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1311648)
jakieś 1,5l taka strzykawką czy odsysarką bo tam głęboko na dół nie sięgniemy.

Zgadza się że zostanie trochę,odsysałem olejarką i też około 1,5litra weszło a wchodzi chyba 2litry.

Łukasza 17-12-2009 10:05

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Zdecydowałem się na tę wymianę bo stwierdziłem, że jak nie wymienie to będzie mnie męczyło czy nie byłoby lepiej (a opinie różne). Olej zamówiony, strzykawka, którą polecałeś Dinar również. Dam znać czy pomogło po wymianie.

Dinar 17-12-2009 11:05

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1311866)
strzykawka, którą polecałeś Dinar również.

Nie wiem czy opłaci sie kupować strzykawkę za 20zł bo może wymiana w warsztacie też tyle kosztuje.

Łukasza 17-12-2009 11:56

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1311921)
Nie wiem czy opłaci sie kupować strzykawkę za 20zł bo może wymiana w warsztacie też tyle kosztuje.

Bedę robił jeszcze wymiane napinacza+paska u mojego mechanika. Powiedzial, ze nie ma strzykawki ani odsysarki wiec przyda sie. Gosc pracuje na diagnostyce w moim miescie ale wolimy zrobic to wszystko w jego garazu (taniej dla mnie a kasa dla niego a nie warsztatu...).

Hildegard 17-12-2009 20:06

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1311648)
Hildegard a co to za ulepszacza dolałes?

Dodalem firmy Wynn`s bo bylo go wiecej i byl tanszy niz ten od Liquid Molly.

HPLS + Stop Leack WYC 59403BL


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
P.S.
Zanim zaczniesz odsysac stary olej poszukaj sruby,bedzie szybciej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.