Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana oleju w skrzyni biegów 6 biegowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85672)

Dinar 13-12-2009 19:20

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1309343)
nie ma spustu w focusie

Otworem kontrolnym wlewa i wyciąga się olej.Samemu można zrobić to taką strzykawką.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Łukasza 13-12-2009 19:55

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1309432)
Otworem kontrolnym wlewa i wyciąga się olej.Samemu można zrobić to taką strzykawką.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pewnie bez kanału się nie obejrzie? Gdzie jest ten otwór? I ile trzeba kupić oleju do skrzyni?

Ten jest ok?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 13-12-2009 20:21

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Otwór jest z przodu skrzyni,kanał jest niezbedny,jeżeli jest osłona trzeba sciągnąć.Olej jest dobry dwa litry starczy.Poziom jest dobry jak zaczyna wyciekać.

Stasiu47 15-12-2009 10:03

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Oczywiście wymiana oleju - prawidłowo zrobiona - żadnej skrzyni nie zaszkodzi, pytanie czy pomoże? Hildegard podał link do artykułu o oleju w skrzyni biegów. Szkoda, że redakcja nie podała jakie kwalifikacje ma autor tego artykułu i na czym opiera swoje sądy.
Ponieważ nigdy nie miałem samochodu z przebiegiem 6-cio cyfrowym mam pytanie do tych, którzy takie przebiegi osiągnęli. Napiszcie jak sprawuje się mechaniczna skrzynia biegów przy przebiegu 200-300 tys. km. Jeżeli opierać się na opiniach, że powyżej 100 tys. zaczynają się kłopoty to powyzęj np. 200 tys. skrzynia powinna być do wymiany.
30-40 lat temu w skrzyniach wymieniano olej co 7-10-15 tys km, robiono też przejścia lato--zima, mimo tego skrzynie psuły się na potęgę. Wymieniano koła zębate, łożyska, synchonizatory, praktycznie wszystko poza obudową. Dzisiejsze skrzynie to nie tylko lepsze oleje, ale przede wszystkim inne materiały. Inżynieria materiałowa zrobiła olbrzymie postępy co warto uświadomić pokoleniu komputerowemu.

Dinar 15-12-2009 11:01

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Stasiu47 (Post 1310420)
Napiszcie jak sprawuje się mechaniczna skrzynia biegów przy przebiegu 200-300 tys. km.

Tak się składa że przetestowałem kilka skrzyń w różnych autach [Taxi] -- 23lata temu Fiat 125p MR skrzynia wytrzymała 480tyś i auto sprzedane,Vectra 1,7D 360tyś też bez wymiany oleju,początkowo Merc 240D 600tyś bez wymiany w skrzyni i tylnym moście,był też Moskwicz i Skoda 105 też bez problemów.Tak więc skrzynie w dzisiejszych autach jeszcze bardziej są dopracowane.W skrzyni nie ma dużych obrotów zębatki kręcą się wolno za wyjątkiem wałka sprzęgłowego ale on jest na łożyskach.

Hildegard 15-12-2009 18:18

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1309343)
Hm a słyszałem, że nie ma spustu w focusie i robią to przez odsysanie starego oleju ? Jak to w końcu jest? (a może w TDDI jest w benzynie nie )

Bylem i pomagalem przy tej wymianie.
Silnik TDDi ,na dole skrzyni biegow jest korek spustowy, tak jak w misce olejowej.
Otwor konrolny(wlewowy) jest zboku dlatego potrzebna jest specjalna "strzykawka" ok.0,5 L do wtloczenia nowego oleju.

Dinar 15-12-2009 19:07

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Hildegard (Post 1310668)
Silnik TDDi ,na dole skrzyni biegow jest korek spustowy, tak jak w misce olejowej.

Ciekawe że u ciebie jest a nikt tego nie ma.Zrób zdięcie.

krzy04 15-12-2009 19:54

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Jesli mogę cos powiedzieć to Corsą 1,4 zrobiłem 250 tys km i nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni biegów. Takie zabiegi to zalecaja tylko producenci Fiata, ale u nich i tak po 100 tyś km nie wchodzi połowa biegów, a wymiana oleju nic nie zmieni, pozdro.

Damiano16 16-12-2009 11:10

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Moim zdaniem nie warto wymieniać oleju w skrzyni biegów bo po co...? Tak samo jak wymiana oleju do wspomagania.. wymieniacie ? Bo ja nie.

tomiscorpio 16-12-2009 11:35

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Ja do 290 tys nic nie robilem , dolalem troche oleju bo z uszczelniacza sie poci. Skrzynia dalej smiga dobrze. Od wspomagania nie zmienialem....

A korki spustowe od skrzyni mam , dolny , gorny do wlewania wszystko jest. W dyferencjale tez nie zmienialem , tylko dolalem troche.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.