Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jakie są wersje klimatyzacji? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139012)

tomi98 02-09-2008 20:32

Jakie są wersje klimatyzacji?
 
Cytat:

Ten panel na zdjęciu to jest klima dwustrefowa, ale dzieli się przód-tył, a nie lewo-prawo.
Jeżeli są nawiewy w suficie, to w/g moich informacji takie auto posiada osobny parownik klimatyzacji na tył i można z tyłu ustawić niższą temperaturę niż z przodu. Jeżeli tak nie jest, można z tyłu ustawić temperaturę taką samą lub wyższą niż z przodu, ale różnica nie może być większa niż 3 stopnie.
dokładnie :fcp1

Stefano 02-09-2008 21:19

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Cytat:

Napisał tomi98
Cytat:

Ten panel na zdjęciu to jest klima dwustrefowa..........
dokładnie :fcp1

Tak dokładnie to nie jest!!!
Taki panel klimatronika, nic nie swiadczy że klima jest jedno lub dwustrefowa. Dopiero nadmuchy w suficie na pozostałe 5 siedzeń, są jedynym pewnikiem, ze jest drugi parownik w lewym tylnym nadkolu, w tej samej obudowie tam gdzie nagrzewnica tylna. Pod autem widać tez dodatkowe rurki od klimy tylnej, idą razem z tymi od ogrzewania. powinno ich byc wtedy cztery.
Sterowanie takim panelem z fotki w przypadku jednostrefowej jest takie, ze mozna oczywiscie grzać tył z temperaturą którą nastawiamy, ale chłodzic juz nie ma czym.
Tym z tyłu pozostaje tylko kozystanie z chłodku wydobywajacego się z przednich nadmuchów pierwszego rzędu i ewentualnie tylko z tego na nogi co jest za lewarkiem.
W przypadku dwustef.. chłodek wali na z sufitu na siedzących w drugim i trzecim rzędzie, wg ustawień na panelu z fotki i oczywiscie indywidualnym tych osob siedzących z tyłu, bo sa tam na tych pięciu sufitowych kratkach wywiewnych osobne ustawienia.
No i oczywiscie rozpoznać to jeszcze mozna po dwu lub jednej kałuzy wody pod autem na postoju z pracująca klimą, bo tylny parownik ma tez swojego cycka do odprowadzenia skroplin wody z parownika, kapie za tylnym lewym kołem :fcp4
To pozdrowionka.

tomi98 02-09-2008 21:41

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Cytat:

Taki panel klimatronika, nic nie swiadczy że klima jest jedno lub dwustrefowa
to powiem szczerze, że nie widziałem naszego vana z serii Galaxy aby miał ten typ klimatronika
( czyli sterowanie na tył i przód) i nie miał dwustrefowej klimki :fcp4

jasiooo 03-09-2008 02:23

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Dziękuje Wam ślicznie Panowie! Teraz przynajmniej mam sznse nie skończyć z ręką w nocniku ;)

Pozdrawiam!

marwyk 03-09-2008 07:53

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Cytat:

Napisał tomi98
Cytat:

Taki panel klimatronika, nic nie swiadczy że klima jest jedno lub dwustrefowa
to powiem szczerze, że nie widziałem naszego vana z serii Galaxy aby miał ten typ klimatronika
( czyli sterowanie na tył i przód) i nie miał dwustrefowej klimki :fcp4

Ja takiego miałem poprzednio i jest tak jak kolega STEFANO pisze.
Teraz mam z górnymi nawiewami i faktycznie są dwa parowniki.

Najlepiej nie sugerować się środkiem tylko się schylić i zobaczyć czy idą rurki (konieczne całe aluminiowe) do klimy na tył.
Nie mylić z wężami do dogrzewacza i do tylnego ogrzewania - u mnie są 4 weżę i wtedy wiadmo co mamy na 100%.

A handlarze niejednokrotnie to ciemne istoty które dopisują tyle bajerów aby wcisnąć każde auto bez względu czy auto to ma czy nie.
Ostatnio właśnie jedną panią uświadamiałem co miała takie auto jak ja i twierdziła że ma klimę podwójną oraz webasto stacjonarne. Na moją prośbę o właczenie tego urządzenia powiedziała że one anie wie jak to włączyć ale jest na pewno bo ma niemieckie dokumenty i tam właśnie w nich to pisze. A klimę miała bez górnych nawiewów i twierdziła że jak jedzie to z tyłu też jest zimno czyli klima jest dwustrefowa, a poza tym na panelu się to reguluje.
Nie chciała słuchać żadnych moich wyjaśnień, więc stwierdziłem że szkoda dyskusji z baranem niech szuka innego barana to sie może dogadają.

krzyspvfr 03-09-2008 08:07

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Cytat:

Napisał marwyk
Cytat:

Napisał tomi98
Cytat:

Taki panel klimatronika, nic nie swiadczy że klima jest jedno lub dwustrefowa
to powiem szczerze, że nie widziałem naszego vana z serii Galaxy aby miał ten typ klimatronika
( czyli sterowanie na tył i przód) i nie miał dwustrefowej klimki :fcp4

Ja takiego miałem poprzednio i jest tak jak kolega STEFANO pisze.
Teraz mam z górnymi nawiewami i faktycznie są dwa parowniki.

Najlepiej nie sugerować się środkiem tylko się schylić i zobaczyć czy idą rurki (konieczne całe aluminiowe) do klimy na tył.
Nie mylić z wężami do dogrzewacza i do tylnego ogrzewania - u mnie są 4 weżę i wtedy wiadmo co mamy na 100%.

Ale ale panowie.... dla mnie "klima dwustrefowa" oznacza że jest osobna regulacja na tył, a tak jest - niezależnie czy auto ma parownik z tyłu czy nie.
Osobną sprawą jest czy w tylnej strefie można ustawić chłodniej niż w przedniej :-)

devaluator 03-09-2008 16:28

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
adla mnie dwustrefowa to taka z parownikiem z tyłu. A co tam panel pokazuje to inna sprawa. Bo co to za klima dwustrefowa, skoro na tyle nie ma chłodzenia tylko dogrzewanie.

sp4jkk 04-09-2008 09:02

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
No myśmy się przyzwyczaili, że klima ma chłodzić, bo lato i te sprawy, a w Skandynawii tylko patrzą jak się ogrzać i dla nich to właśnie jest klima dwustrefowa, bo można zagrzać osobno. :fcp3

krzyspvfr 04-09-2008 09:21

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
Cytat:

Napisał sp4jkk
No myśmy się przyzwyczaili, że klima ma chłodzić, bo lato i te sprawy, a w Skandynawii tylko patrzą jak się ogrzać i dla nich to właśnie jest klima dwustrefowa, bo można zagrzać osobno. :fcp3

No właśnie ;-)

Z ciekawostek, w Tajlandii widziałem auta bez ogrzewania, tylko z klimą ;-)

devaluator 04-09-2008 10:50

Re: [MK2] Mylące oznaczenia 1.9TDI - jak być powinno? (+klima)
 
to dlatego nikt nie sprowadza aut z Tajlandii :fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.