Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] podłączenie przewodów podcisnienia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133669)

berek1903 22-06-2011 09:13

Witam szukałem a nieznalazłem:) temat dotyczy silnika 2.0 TDDI 115KM interesuje mnie jak podłączyc przewody podcisnienia od strony czujników cisnienia znajdujacych sie przy skrzyni biegów do gruszki turbiny ,egr, i podcisnienia serwa jakby ktos mógł zrobic foty opisac co z czego i do czego byłbym wdzieczny moze wkoncu by był problem zrozwiazany :)
jesli chodzi o czujniki przy skrzyni to tak one wygladają [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

acha uprzedze pytanie a po co ci to :) poprostu stare przewody plastikowe mi popękały i jak je zdemontowałem to niepopatrzyłem dokładnie z którego miejsca od czujnika idzie na dane elementy wymienione powyzej:)

pomoze ktos?? SILNIK 2.0 TDDI wystarczy zerknąc pod maske i opisac po to mamy te zajebiste forum zeby sobie pomagac:)

jendrekmak 23-06-2011 02:24

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
właśnie nie wystarczy zerknąć bo przewody idą we wspólnym oplocie i nie wiadomo dokładnie, który idzie do którego "odbiornika"

Max* 23-06-2011 12:45

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
Kolego sprawdze u siebie to napisze chyba ze ktos mnie uprzedzi :)

berek1903 23-06-2011 13:08

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
superek bede czekał:)

Max* 25-06-2011 20:49

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
Wiec u mnie jest tak 1 przewod od prawej to serwo 2 to turbina a 3 ten nizej to EGR 4 ten groby idzie do filtra.

berek1903 26-06-2011 10:32

o tych miejscach wiem ze tam ma isc przewód tylko z tamtad trzeba isc po przewodach i który do jakiego miejsca jest przy czujnikach wtykniety czyli po prostu gdzie sie zaczyna(w którym czujniku i po ktorej stronie) i gdzie sie konczy czyli albo gruszka,egr ,lub servo

Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1673153)
właśnie nie wystarczy zerknąć bo przewody idą we wspólnym oplocie i nie wiadomo dokładnie, który idzie do którego "odbiornika"


wiesz wystarczy jak przykładowo pociagniesz za przewód od gruszki turbiny to przy czujnikach bedzie widac który to jest i gdzie wchodzi ten przewod i tak po kolei z serva i egr):) bede wdzieczny jak ktos mi opisze bo jak narazie niemam nikogo z takim autem zeby sobie odpatrzec

Max* 27-06-2011 16:09

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
No to ci kolego napisalem tylko sie pomylilem nie od prawej tylko pierwszy od lewej to serwo i dalej tak jak ci pisalem. Te elektrozaworki powinny miec jeszcze takie przedluzenie i wyjscia sa ustawione rzędowo. Sprawdzalem tak jak mowisz.

Max* 27-06-2011 17:14

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
Cytat:

Napisał Max* (Post 1674762)
No to ci kolego napisalem tylko sie pomylilem nie od prawej tylko pierwszy od lewej to serwo i dalej tak jak ci pisalem. Te elektrozaworki powinny miec jeszcze takie przedluzenie i wyjscia sa ustawione rzędowo. Sprawdzalem tak jak mowisz.

Tu masz tylko ze to jest TDCI ale w TDDI jest podobnie tylko ze jest inaczej ułożony nie poziomo tylko pionowo i nizej pod akumulatorem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 28-06-2011 13:28

Odp: podłączenie przewodów podcisnienia
 
niżej chyba byłe we wszystkich silnikach przed zmianą kolektora dolotowego

berek1903 28-06-2011 19:06

witam znowu mam problem dzisiaj pobawiłem sie z kablami i zrobiłem czujnik cisnienia wkoncu jest na nich prad ,przewody podcisnieniowe powymieniałem załozyłem wedłóg kolejnosci którą napisał MAX* odpaliłem auto ojciec gazował i patrzyłem na dzwigienke turbiny ,wkoncu zaczeła sie rusac wiec zamknołem maske no i długa wyjechałem z bramy dodałem gazu iiii wcisneło mnie w fotel ale zaraz wystrzał,wróciłem do domu zobaczyłem ze opaska póściła i przewód wypioł sie przy IC wiec załozyłem na nowej opasce i problem dzwigienka sie nierusza i niema syczenia przy dodawaniu gazu (patrzyłem na przewody gumowe wygladają ze niema pekniec macie jakies sugestie???

acha bo zapomniałem dodac przewody zastepcze od podcisnienia zrobilem z rurek miedzianych kupiłem na stacji gdzie zakładaja LPG oczywiscie wszystko ładnie pasuje na konce nazunieta jest bardzo ciasno rureczka gumowa zero jakich kolwiek przedmuchow bo w jedna strone dmuchałem a z drugiej zatykałem palcem i ciiisza:) rurka ktora kupiłem ma srednice fi8


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.