Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149850)

miras500 03-02-2012 15:18

Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
Witam. Tak jak w temacie. Gdy temperatura spada do zera lub poniżej z zwieszenia dochodzą dziwne stuki. Szczególnie gdy pokonuje duże nierówności . Dodam że auto na diagnostyce nie wykazało żadnych luzów oraz wadliwych amortyzatorów. W ciepłe dni problem znika. Miał ktoś z Was forumowiczów podobnie? Pozdrawiam.
Gdy podjechałem z kolegą na kanał bujałem samochodem na boki i nic zero stuków,brak luzów na zawieszeniu.

AdamJ. 03-02-2012 15:38

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
Zawieszenie składa się z elementów gumowo metalowych i może z racji tego że są mrozy...to z zimna wszytsko jest pokurczone, sztywne i może dlatego :027:

Po jakimś czasie ustaje ten stukot?

miras500 03-02-2012 16:11

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
gdy tylko temperatura skoczy na + stuki ustają.
Gdy musialem wymienić pękniętą sprężyne w tamtym roku postanowilem od razu wymienilem na nowe amortyzatory + poduszki i lożyska.Wymian byla w lecie mialem nadzieje gdy przyjdzie zima problem ustanie lecz dalej to samo.
Jeszcze myślałem nad wymianą łączników stabilizatora,co prawda luzu na nich niem.
Jeszcze taka sugestia jak zapalam samochód słychać takie uderzenie.
Morze poduszka silnika od strony rozrządu ma luz, czy ona może powodować żę silnik lekko podskakuje sam już nie wiem, jest to wkurzające byłem już w kilku serwisach specjalizujących się w zawieszeniach samochód na podnośniku łom w ręce sprawdzają zawieszenie -sanki przy mnie i rozkładają ręce że zawieszenie w idealnym stanie.Najgorzej jak są muldy asfaltowe jak auto podskakuje to wtedy bardzo wyrazie słychać.
Już 3 zima z rzędu i dalej to samo.
Jeszcze jedna sugestia silnik w tym samochodzie był wymieniany może coś jest na rzeczy.

TTT 03-02-2012 17:41

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
Ja mam bardzo podobnie - przy normalnych temperaturach (wiosna,lato,jesień) zero stuków, przy bardzo niskich temperaturach w zimie słychać delikatne stuki z przodu - na szarpakach nic nie widać nic nie słychać. Ja u siebie podejrzewam łożysko i poduszkę amortyzatora przedniego - ale pewności nie mam.

bolek-tarnow 04-02-2012 11:28

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
u mnie jest to samo. sprawdzalem na szarpakach i nic nie wykazalo. przegladali dwaj mechanicy przednia zawieche i nie ma do czego sie przyczepic. oboje stwierdzili ze to wina amortyzatora i nic sie z tym nie zrobi. oczywiscie amory sprawne.

miras500 06-02-2012 16:44

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
Witam byłem dzisiaj w kolejny serwisie ,zawieszenie sprawdzone brak żadnych luzów
mechanik wraz z właścicielem przejechali się samochodem stwierdzając że faktyczne coś tłucze się z przodu samochodu zwłaszcza słychać nie jadąc po dziurach lecz auto podskakuje na fałdach asfaltu w tedy najbardziej słychac
Mechanik stwierdził że samochod najlepiej gdyby został na dzień aby dokładnie posprawdzac

baykama 08-02-2012 13:09

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
U mnie podobnie slychac takie gluche uderzenie z przodu auta , w sumie nie bylem u mechanika zobaczyc co sie dzieje ale mam wrazenie ze to przez temp. bo wczesnieej tego nie bylo ( na jesieni byl sprawdzany):<

Sylwek78 08-02-2012 16:52

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
witam stawiał bym na amortyzator a raczej na jego górne mocowanie w którym jest łożysko najprawdopodobniej jest już wybite

miras500 08-02-2012 21:14

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
mocowanie w którym jest łożysko czyli poduszka + lożysko w tamtym roku wymienione

Majson 20-11-2012 13:06

Odp: Stuki w przednim zawieszeniu "gdy jest minusowa temperatura"
 
Witam serdecznie,
Przepraszam za odgrzewanie kotleta,ale czy komuś udało się wyeliminować pukanie w zawieszeniu przy niskich temperaturach? U mnie dzieje się dokładnie to samo.Dziś gdy temperatura w granicach 10szt cisza,wszystkie pięknie i cicho. Ostatnio podczas temp. zerowych stukanie słychać zwłaszcza,tak jak poprzednicy pisali na muldach asfaltowych. Autko sprawdzone, wymieniona poduszka amortyzatora ( one same wymieniane pół roku temu na Sachs), łączniki, gumy na stabilizatorze. Zawieszenie prześwietlone łącznie z układem wydechowym i wszystko w mega stanie. Jakieś sugestie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.