Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261106)

kacpro 25-03-2017 17:40

Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Witajcie, czy jest jakaś różnica w płynach hamulcowych marek które znajdziemy w zwykłym sklepie w porównaniu do oryginalnego Fordowskiego?
Jeżeli tak, to podajcie proszę jakich Wy używacie.

No i kolejne pytanie dotyczące wymiany płynu w układzie sprzęgła za pomocą wysprzęglika. Czy jest sens to wymieniać? Zwariowałem już czytając na forum wszystkie wątki dotyczące wymiany płynu - jedni mówią, że tak drudzy mówią, że nie. Tak samo z wymianą - jedni mówią, żeby wymienić tak jak w układzie hamulcowym a inni, że za pomocą strzykawki..

Zwariowałem :roll:
Jeżeli jest sens to wymieniać, to proszę napiszcie mi która z metod jest dobra i gdzie szukać tego zaworku.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :one:

Jeżeli miałoby to jakieś znaczenie, foczka to 1.8 TDCI 2004 skrzynia manualna.

Andrzej K. 25-03-2017 19:25

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Ma być płyn o specyfikacji DOT4, może być fordowski, może być inny z jakiegokolwiek sklepu motoryzacyjnego.
Wymiana nie zaszkodzi, niektórzy piszą,że polepsza się praca sprzęgła.
Przy takiej decyzji płyn po prostu przepompuj aż zacznie wypływać czysty, tylko pilnuj,żeby w zbiorniku nie brakło i tyle.
Odpowietrznik znajdziesz przy obudowie sprzęgła/skrzyni.

kacpro 25-03-2017 19:36

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Andrzej K. (Post 2775280)
Przy takiej decyzji płyn po prostu przepompuj aż zacznie wypływać czysty, tylko pilnuj,żeby w zbiorniku nie brakło i tyle.
Odpowietrznik znajdziesz przy obudowie sprzęgła/skrzyni.

Czyli tak jak z hamulcami? Pompować sprzęgłem, wcisnąć je, odkręcić odpowietrznik, zakręcić odpowietrznik i wszystko od nowa dopóki nie zacznie lecieć czysty płyn. Dobrze zrozumiałem?

Jester 26-03-2017 17:17

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Odradzam pompowanie sprzęgłem. Płyn przelewa się przez pompkę sprzęgła aż wyleci czysty. Dobrze jest założyć wężyk na odpowietrznik - będzie mniej sprzątania.

Andrzej K. 26-03-2017 18:26

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Dokładnie tak, potwierdzam łącznie z tym wężykiem, bo niby drobiazg, a nie leje się tu i tam.

kacpro 26-03-2017 20:51

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Czyli sprzęgła w środku nie dotykam. Nakładam wężyk na odpowietrznik, odkręcam i czekam aż zacznie lecieć czysty płyn. Dobrze zrozumiałem? Wybaczcie, że może zadaję dla Was głupie pytania, ale to pierwsza moja wymiana. Dwóch lewych rąk nie mam, a chciałbym już zrobić to porządnie.

Pozwolę sobie wypisać w punktach, i jeżeli moje myślenie jest dobre, to potwierdźcie.

1. Dolewam na maksa zbiorniczek płynem hamulcowym.
2. Wbijam pod auto, nakładam wężyk na odpowietrznik i odkręcam
3. Sprawdzam stan płynu w zbiorniczku do czasu, aż nie zacznie lecieć świeży płyn z odpowietrznika.
4. Zakręcam odpowietrznik i jest po wymianie płynu w sprzęgle?

Przelewowo to znaczy, że po prostu przelewa się z tego zbiornika głównego przez pompkę sprzęgła? Odkręcam odpowietrznik i nie muszę niczym pompować ani nic, i ten płyn sam mi przeleci?

Jeszcze nie do końca też zrozumiałem gdzie go dokładnie szukać (odpowietrznika). Czy moglibyście mnie naprowadzić jak dla początkującej osoby? Łopatologicznie :)

J@colo 26-03-2017 22:07

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
W punkcie 1 odciągnij maksymalnie ile się da płynu ze zbiorniczka i zalej do pełna świeżym, nie będziesz musiał przetaczać tak dużej ilości płynu przez układ. Odpowietrznik znajduje się na skrzyni, dochodzi do niego metalowa rurka.

Fulara 27-03-2017 07:22

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
odkręć odpowietrznik od sprzęgła, sam się "przeleje"

kumpel Fordzika 27-03-2017 11:55

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
Czy w mojej Foczce da radę samemu wymienić płyn w sprzęgle, zasilający wysprzęglik, czy może jest to ten sam obwód hamulcowy jak np u Nissana mam. Kurde jakoś tak ciężko chodzi mi ten pedał sprzęgła w odniesieniu do innych aut którymi jeździłem. Ile tego płynu na wymianę trzeba kupić ? Płyn hamulcowy 2 lata temu wymieniany miał.

Fulara 27-03-2017 12:00

Odp: Wybór płynu hamulcowego oraz wymiana płynu w układzie sprzęgła
 
pół litra starczy

u mnie palcem odkręcam i zakręcam odpowietrznik plastikowy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.