Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Jak dorobić nowy kluczyk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331657)

mihail111 31-10-2022 17:12

Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Witam,
Żona zgubiła na cmentarzu kluczyk do focusa MK4.
Jaka jest opcja na "dorobienie" nowego klucza ewentualnie skasowanie starego?
Pozostaje tylko serwis?




Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Antej 31-10-2022 17:47

Odp: Zgubiłem kluczyk jak "dorobić" nowy?MK4
 
Tak i to nie byle jaki.
Nie ma opcji skasowania jednego klucza.
Kasuje się wszystkie i dodaje zestaw od nowa.
Programowanie kluczy wymaga dostępu on-line do bazy forda, albo bardzo zaawansowanych narzędzi do wyliczenia kodu dostępu.

Wskazany kontakt z ASO.

lukaszooo 01-11-2022 07:27

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Mit powielany aby jak najmniej ludzi chciało zarabiać na kluczach.....
Większość zakładów zajmujących się kluczami dorobi ci kluczyk. Wykasowanie też nie jest problemem.

clubGRANT 01-11-2022 14:07

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Opcja dorobienia 3 kluczyka (pilot scyzoryk) na przykładzie mk3 4 lata temu:

Kluczyk z allegro używany kompletny do przełożenia tylko grota = 118.00pln

Grot klucza z dorobieniuem po za ASO= 81,80pln,

Programowanie nowego używanego kluczyka w ASO (auto widzi już 3 klucze)= 246,00pln,

Wiadomo ceny poszły w górę, tylko pytanie czy ten co zgubiono to zwykły pilot-kluczyk czy zbliżeniowy, przy zbliżeniowym ceny wyższe.

Waterspoon 01-11-2022 14:34

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Opcja dorobienia w ubiegłym roku do mojego auta trzeciego kluczyka w firmie w Poznaniu - kluczyk nowy oryginalny + programowanie licencjonowanym koderem razem 480 zł.

Antej 01-11-2022 16:06

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Obaj panowie opowiadają swoje życiorysy jako użytkownicy mk3, a temat dotyczy mk4.

Mk3 nie jest jakimś wyzwaniem nawet dla sprzętu za 400zl.

smietana 01-11-2022 17:25

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3430421)
Mit powielany aby jak najmniej ludzi chciało zarabiać na kluczach.....
Większość zakładów zajmujących się kluczami dorobi ci kluczyk. Wykasowanie też nie jest problemem.

Co Ty bredzisz. To nie mk2 i mk3.....

lukaszooo 01-11-2022 20:45

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Cytat:

Napisał smietana (Post 3430468)
Co Ty bredzisz. To nie mk2 i mk3.....

Większość osób na tym forum ma doświadczenie jedynie z Fordami i całe doświadczenie czerpie z tego forum gdzie dominuje kilka osób ze swoimi pięknymi tezami...
Ford nie jest wogole zabezpieczony i dopisanie kluczyka czy wymiana modulow w aucie z 2020r nie wymaga fabrycznego sprzętu i w porównaniu z innymi markami jest prosta..... Jeśli ktoś twierdzi że jest inaczej nie ma żadnego pojęcia w temacie.
W takich kwestiach możemy dyskutować np na temat Volva czy nowych VW w którym wymiana radia dla zwykłego elektryka jest nie do przejścia. Dziś te auta sprawiają problemy ale nie Ford.

Waterspoon 02-11-2022 06:08

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3430462)
Obaj panowie opowiadają swoje życiorysy jako użytkownicy mk3, a temat dotyczy mk4.

Mk3 nie jest jakimś wyzwaniem nawet dla sprzętu za 400zl.

Jeżeli temat dotyczy zwykłego kluczyka scyzoryka z immo, to w tym temacie chyba nic się nie zmieniło między mk3 i mk4, ale jeżeli się zmieniło to sorry.

TMK66 14-02-2023 10:42

Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?
 
Witam,
to mój pierwszy wpis na forum, a dotyczy zamiaru dorobienia drugiego kluczyka-pilota do Focusa MK 3 LF z 2016 (model 2017 wg danych ze strony Forda po VIN) z systemem keyless, keyfree, auto zakupione tylko z jednym. Po kontaktach z kilkoma firmami od dopisania kluczy mam małe rozdwojenie - jedni twierdzą, że chyba da się zaprogramować używany, ale identyczny, drudzy że tylko nowy oryginalny/zamiennik. Kwota po rozmowie z ASO, to z nowym ok. 1400,- !!!
Stąd pytanie i prośba o pomoc - czy każdy używany o symbolu F1ET-15K610 AD, taki mam da się dopisać, czy tylko nowy do mojego auta? W ogłoszeniach z tzw Regenerowanymi spotykam z tym samym numerem dwa oznaczenie transpondera ID47 lub 49 HTPRO.

Z góry dziękuję za pomoc w temacie bycia znów szczęśliwym posiadaczem Forda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.