Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyjąca sprężarka klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156805)

robertinio 28-04-2012 19:27

Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
Witam,
Mam następujący problem z Mondeo 2,2 tdci 155km 2005r.
Sprężarka klimatyzacji, lub pasek ją napędzający wyje tzn robi takie łuuu łuuuu łuuuu na wolnych obrotach co skutkuje również bardzo delikatnym falowaniem obrotów silnika. Dodatkowo klimatyzacja raz chłodzi, raz nie, a gdy nie chłodzi to to nagle skacze do góry temperatura silnika na desce rozdzielczej.

Proszę o pomoc gdzie szukać problemu ?

Dodam iż wymieniłem w tym miesiącu alternator oraz pasego go napędzający wraz we wszystkimi rolkami, została sprawdzona też szczelność klimatyzacji i uzupełniony czynnik chłodzący.


Czy może to być problem z naciągiem paska albo niewłaściwymi rolkami, czy może problem tkwi w samej sprężarce lub jej sprzęgle.


Z góry dziękuje wszystkim za sugestie.

mondeo70235 29-04-2012 07:52

Odp: Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
kolego sprężarka ma łożysko ja wymieniałem bo wyło,trzeba odkręcić sprzegło sprężarki ściągnąć pierścień segera iściąasz koło pasowe wybić łożysko z koła i założyć nowe,teraz niepamiętam symbolu ale jest opisany symbol na łożysku dostępne w sklepach z łożyskami

robertinio 29-04-2012 08:37

Odp: Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 1821639)
kolego sprężarka ma łożysko ja wymieniałem bo wyło,trzeba odkręcić sprzegło sprężarki ściągnąć pierścień segera iściąasz koło pasowe wybić łożysko z koła i założyć nowe,teraz niepamiętam symbolu ale jest opisany symbol na łożysku dostępne w sklepach z łożyskami



sęk w tym żę ta sprężarka (lub coś innego związanego z klimą) wyje tylko na postoju i przez kilka sekund w 10s odstępach.

Czy może to mieć jakiś związek z wentylatorem, podobną często jakieś przewody gniją i robi się zwarcie

eclipse 29-04-2012 09:06

Odp: Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
Również obstawiałbym sprężarki łożysko lub zapiekające sprzęgło i myśę że ta porada jest bardziej trafna niż twoje domysły .

Zawika 29-04-2012 10:03

Odp: Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał robertinio (Post 1821654)
sęk w tym żę ta sprężarka (lub coś innego związanego z klimą) wyje tylko na postoju i przez kilka sekund w 10s odstępach.

Czy może to mieć jakiś związek z wentylatorem, podobną często jakieś przewody gniją i robi się zwarcie

A jesteś absolutnie pewien że to wyje sprężarka klimatyzacji?

Jeżeli słyszysz to na postoju( w czasie jazdy możesz nie słyszeć bo dobiegają różne inne dźwięki) i włącza się cyklicznie w odstępach 10 s, to może to być wentylator klimatyzacji, konkretnie uszkodzony moduł sterowania wiatrakiem od chłodnicy klimatyzacji.
Wentylator z uszkodzonym modułem, działa w trybie awaryjnym i jak się włączy na wysokich obrotach...wyje jak potępieniec :diabel2:

Radek1887 23-05-2012 10:47

Odp: Wyjąca sprężarka klimatyzacji
 
witam
podepne sie pod temat.
jestem świeżym uzytkownikiem mondeo 2,0 tdci 2005 rok
mam taki problem
jak włącze klimatronic to coś puka z okolic sprężarki jest to taki stuk jak dźwięk diesla ale głośniejszy niz silnik.
klima chłodzi i wszystko działa tylko niepokoi mnie ten stuk.
co to może być
pomocy

barney_g 18-06-2012 14:40

Szeleszcząca klimatyzacja - Mondeo Mk3 2003r.
 
Witam, mam prośbe z klimatyzacją, a mianowicie na wolnych obrotach (przede wszystkim) słychać takie "cykanie - szeleszczenie" sprężarki, czy kwalifikuje ją to do wymiany czy można wymienić samo sprzęgiełko?? może ktoś doradzi mi fachowy serwis z regenerowanymi "niedrogimi" sprężarkami (najlepiej gdyby to był Kraków lub okolice) - będe bardzo wdzięczny, z góry dziekuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.