Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] brak mocy w 1.8 td (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178926)

miwa1969 27-03-2013 17:36

brak mocy w 1.8 td
 
Witam. Mam problem z moim fordem. Zaczęło się od tego że ciężko odpalał jak był ciepły. Pomagało polewanie pompy zimną wodą, po takim zabiegu odpalał i jeździł normalnie. Diagnoza - pompa i wtryski do regeneracji. Wykonano, dodatkowo okazało się że podstawa filtra paliwa ( ta nieszczęsna pompka) przepuszczała powietrze więc wymieniono. Po tych wszystkich zabiegach i trudnym rozruchu ( ale to może przez to że stał ok 3 miesiące) ruszyłem, po przejechaniu ok 50 metrów odgłos "puff" ( jakby strzelić z torebko po cukrze) i auto straciło moc. Jeździ gorzej niż goły diesel.Normalnie zaczyna się zachowywać powyżej 3,5 tyś obrotów Podejrzenie padło na turbinę. Demontaż i wizyta w zakładzie regenerującym turba, diagnoza poparta rozebraniem turbiny - zatarta. Kupiona używka z pewnego źródła i niestety nadal to samo. Silnik bez intercoolera więc chyba 70 koni choć poprzedni właściciel twierdzi że ma 90 kucy. Nie mam już pomysłów - pomóżcie !!!!!

bongo 27-03-2013 19:38

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Zły dział. Poproś Moderatora o przeniesienie do działu "diesel".
Jeśli silnik bez intercoolera to ma 70KM i nie ważne co mówi poprzedni właściciel i dowód rejestracyjny (wiem to z autopsji:wink: ). Niestety silnik z tyrbiną i bez intercoolera to niezbyt dobre połączenie. Z resztą podobnie miał VW silniki 1,9D były świetne, 1,9TDI super (choć to już wtrysk bezpośredni), ale były też 1,9TD i nie było szału:?
Ale jak to jest z tą turbiną? Rozumiem, że zamontowana obecnie jest sprawna i działa - była sprawdzana przed założeniem? Jeśli tak to w takim razie nie turbina.
Może rozrząd się przestawił (gość regenerował pompę więc ją wyciągał i przy rozrządzie gmerał).
Może zawór recyrkulacji spalin się zaciął w pozycji otwartej i silnik bez przerwy łyka własne spaliny (ale raczej nie było by aż takiego dramatu).
Raczej rozrząd... No bo co innego...?
Głowa do dóry! Przeniosą Ci temat do działu diesel to się prawdopodobnie odpowiedzi posypią:wink:

miwa1969 29-03-2013 06:23

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Witam, zawór recyrkulacji spalin odpada bo musiałby sie zaciąć w starej turbinie i być zacięty w nowej. Rozrząd na znakach, wszystko ok. Ręce mi już opadły i moim mechanikom też !!!

ministerq 29-03-2013 09:04

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Cytat:

Napisał miwa1969 (Post 1986149)
Witam, zawór recyrkulacji spalin odpada bo musiałby sie zaciąć w starej turbinie i być zacięty w nowej.

EGR jest niezależną częścią od turbiny.

Cytat:

Napisał miwa1969 (Post 1986149)
Rozrząd na znakach

Rozrząd rozrządem, a pompa? Nie wystarczy ją ustawić na znaki. Przy nieprawidłowym ustawieniu pompy wtryskowej silnik odpali, ale może być właśnie np. słaby.

bongo 29-03-2013 10:48

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Cytat:

Napisał miwa1969 (Post 1986149)
Witam, zawór recyrkulacji spalin odpada bo musiałby sie zaciąć w starej turbinie i być zacięty w nowej.

To o czym Ty myślisz to zawór upustowy ang. "waste gate" (czyli w skrócie WG). Jak sama nazwa wskazuje upuszcza on spaliny "bokiem" (aby nie wszystkie trafiały na łopatki turbiny), gdy ciśnienie w turbinie jest zbyt wysokie - czyli gdy kręci się zbyt szybko. Takie zabezpieczenie żeby turbina się nie przekręciła. Faktycznie jest to część integralna turbiny.
Zawór recyrkulacji spalin EGR (znowu jak sama nazwa wskazuje:D ) sprawia, że przy niskich prędkościach obrotowych silnika (gdy auto stoi), część spalin jest puszczana z powrotem do kolektora ssącego wraz z czystym powietrzem. Ma to niby służyć dopalaniu niedopalonych związków toksycznych w spalinach - ekologia - czystsze powietrze, bardziej zasyfiony silnik. A więc jak masz wszystko sprawne, to gdy stoisz na światłach, albo rozgrzewasz auto podczas skrobania szyb zawór jest otwarty i spaliny są zawracane. Jak dodajesz gazu to rosnące podciśnienie w układzie dolotowym sprawia, że zawór się zamyka i do cylindrów wędruje tylko świeże powietrze.
Tak na marginesie powiem, że u siebie mam wyłączony z obiegu zarówno WG jak i EGR - nie powiem, auto lepiej jeździ:p

miwa1969 29-03-2013 10:51

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
no ok ale z tego co wiem to zawór egr jest zamocowany na turbinie, chyba że się mylę?

ministerq 29-03-2013 10:54

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
On jest zamocowany na kolektorze wydechowym/ssącym.

http://img534.imageshack.us/img534/343/3052088992.jpg

Tu masz wersję 70KM, w prawym górnym rogu masz widoczny EGR.

bongo 29-03-2013 11:07

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Cytat:

Napisał miwa1969 (Post 1986303)
no ok ale z tego co wiem to zawór egr jest zamocowany na turbinie, chyba że się mylę?

Na turbinie to jest zawór WG, a EGR to tak jak kolega ministerq napisał. Silniki bez turbiny też mają zawory recyrkulacji spalin.

ministerq to silnik z tego Twojego dawcy części??? Rzeźba na wężu wysokiego ciśnienia pompy wspomagania to mistrzostwo świata:wink: Miał ktoś fantazję:one:

ministerq 29-03-2013 11:33

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Miliard cybantów i wąż ogrodowy dają radę ;)
Nie, to jakiś silnik z allegro, za bodajże 900zł ;)

bongo 29-03-2013 11:52

Odp: brak mocy w 1.8 td
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 1986341)
Miliard cybantów i wąż ogrodowy dają radę ;)
Nie, to jakiś silnik z allegro, za bodajże 900zł ;)

A no właśnie takie rzeźby sprawiają, że podejrzewam i z silnik nie jest wart swojej ceny. Ten opaski i wąż ogrodowy to prawdopodobnie dlatego, że puścił wąż wysokiego ciśnienia w miejscu zakucia z rurką stalową. Regeneracja tego (wymiana węża gumowego i zakucia na nowo) kosztuje "grosze". Mnie to kosztowało 30zł:)
Jak poprzedni właściciel oszczędzał na czymś takim to strach kupować taki silnik. Choć w naszym kraju wszelkiego rodzaju prowizorka cieszyła się swojego czasu sporym powodzeniem:p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.