Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Galaxy 2000-2006] prawidłowe wymiary radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123420)

ambientowy 20-02-2011 10:56

prawidłowe wymiary radia
 
Witam forumowiczów.Problem mój polega na tym,w zamiarze mam kupić to radyjko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy wymiary tego radia będą pasowały do mojego galaxy?

adrianooo 20-02-2011 14:07

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał ambientowy (Post 1602793)
Witam forumowiczów.Problem mój polega na tym,w zamiarze mam kupić to radyjko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy wymiary tego radia będą pasowały do mojego galaxy?



nie wolisz dolozys troche i kupic orginalna nawigacje do galaxy z duzym wyswietlaczem??
raz ze wiekszy wyswietlacz dwa ze to orginal.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

niedlugo bede mial kilka takich navi z polskim menu.

dampa 20-02-2011 15:52

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał adrianooo (Post 1602933)
niedlugo bede mial kilka takich navi z polskim menu.

kolego jaka cena za takie radyjko ????

jacekr_2 20-02-2011 19:59

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał ambientowy (Post 1602793)
Witam forumowiczów.Problem mój polega na tym,w zamiarze mam kupić to radyjko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy wymiary tego radia będą pasowały do mojego galaxy?

kolego będzie Ci pasować każde które jest tzw 2 DIN.
co do tego z nawigacja to kwestia gustu ale ja bym się w to nie pchał bo tam wybierasz albo navi albo muzyka - bynajmniej tak było w starych modelach

Abund 20-02-2011 21:49

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Napewno wchodzi każde 2 din bez przeróbek? Bo gdzieś wyczytałem że fordowskie radia są 1.8 din? Przymierzam się od jakiegoś czasu do zakupu czegoś z bluetoothem i czytnikiem kart/usb i tylko niepewność co do rozmiaru mnie powstrzymuje.


Pozdro

adrianooo 20-02-2011 23:39

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał dampa (Post 1602995)
kolego jaka cena za takie radyjko ????

okolo 600zl jak bede je mial na miejscu dam znac dokladniej.

ED1970 21-02-2011 06:23

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Niedawno wymieniałem radio i niestety wymiar jest niecałe 2 DIN , musiałem posiłkować sie zaślepką ,ale całość wygląda całkiem znośnie

dodi 21-02-2011 07:26

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
to radio i kazde inne ktore ma rozmiar 2 DIN napewno nie wiejdzie w orginalna ramke Fordowska, co innego jezeli masz ramkę i przyciski płaskie - czyli takie jak w sharanach i alhambrach, ale to tylko sie zdarzało jak była duza navi...

albinguma 21-02-2011 19:20

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Też się interesowałem tylko bardziej jakimś systemem multimedialnym (radio, tv, navi, DVD, Bluetooth, wejścia na karty SD itp). Widzę, że ramki z takim radiem jak ja mam (Ford 6000) różnią się od ramek z oryginalną navi.
Można dostać na allegro takie ramki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko te 200 trzeba dodać (w tym przypadku). Oczywiście przyciski w tej akurat pozamieniane są.

dampa 21-02-2011 20:10

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał adrianooo (Post 1603370)
okolo 600zl jak bede je mial na miejscu dam znac dokladniej.

bede zainteresowany jak bedziesz mial to odezwij sie

Stary_Kot 08-05-2014 10:25

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Wybaczcie że odgrzewam ale nie znalazłem nic więcej w tym temacie. Mam forda Galaxy MK2 z fabrycznym radiem forda. W tym wątku widzę że ktoś chciał założyć radio 2 DIN do takiej ramki fordowskiej. Dostałem od kumpla radio/DVD/NAVI/itd 2DIN ale analizując sytuację mam następujące wnioski.
Jeśłi ktoś miał Galaxy z dużą navi to wówczas mamy panel centralny od sharana. Nie ma on kawałków ramki między uchwytami kubków i panelem climatronica, tylko wszystko do siebie dolega. DO tego przyciski boczne tez nie mają między sobą odstępów. Wówczas mamy pełne 2 DIN i możemy wstawiać sobie inne radio. Właściciele Sharanów i Alhambr maja tak zawsze i nie mają problemu.
Jeśli jednak mamy Forda Galaxy z fabrycznym radiem, to mamy inna ramkę. Międzt radiem, uchwytami kubków oraz radiem i climatronikiem mamy kilkumilimetrowy srebrny pasek ramki. Do tego przyciski boczne też są od forda (bardziej obłe) i oddzielone sa od siebie ramką (nie dolegają). Te dodatkowe odstępy nad i pod radiem powodują że otwór na radio jest niższy. To by potwierdzało że radio Forda ma 1.8 DIN. Kiedy tak przystawiałem do wygląda na to że radio może i by weszło, ale wystawałoby poza płaszczyznę panelu. Ramka już się nie zmieści. Z drugiej jednak strony znalazłem takie oto adaptery:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Te są wyraźnie do wersji Galaxy do 2006 roku. Czy wiąże się to z przycięciem ramki panelu? Czy ktos z forumowiczów wkładał kiedyś sprzęt 2 DIN do Galaxy MK2 bez dużej NAVI? Czy mógłby sie pochwalić jak i pokazać zdjęcia jak mu to wyszło? Nie wiem czy porywać się na tą operację.
Można oczywiście kupić całą ramkę panelu centralnego od wersji z dużą NAVI. Niby raptem 120 zł. Poradźcie.

WielkaŚliwa 09-05-2014 08:42

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
też chciałem zakładać radio 2 din ale ze względów praktycznych wybrałem 1 din z wysuwanym ekranem ( chyba 7 cali - Peying 9909 ) po pierwsze mniej roboty po drugie żadnej ingerencji w plastikowe elementy panelu po trzecie wygląda według mnie trochę estetyczniej niż taka krowa z jedną gałką i trzema przyciskami ( zależne od radia ) zawsze można schować ekran i nic nie świeci w nocy ( wiem w 2 din też wyłączysz ekran ) poza tym jest ramka wypełniająca dziurę o 0,8 din :) i wygląda jak zwykłe radio , nie kusi amatorów cudzej własności ( puki co ) . Jeśli chodzi o samo radio to jest ok , trochę mało inteligentne ale jest ok :)

Stary_Kot 09-05-2014 09:01

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
no ja dostalem cos takiego:

http://www.centrumaudio.pl/userdata/...c4614ddf62.jpg

Wiec żadnych galek, dotykowy ekran, I w ogole fajna maszyna. Panel z TV jest zdejmowany wiec I amatorom sie opiera, poza tym trzymam auto w przydomowym garażu. Pozostaje chyba w takim razie wymiana panelu na taki od sharana albo of galaxy z dużą NAVI.

jacekr_2 09-05-2014 19:09

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał Stary_Kot (Post 2207506)
Wybaczcie że odgrzewam ale nie znalazłem nic więcej w ...

kolego najlepiej wrzuć fotkę radia które masz w aucie i wtedy powiem Ci co i jak bo sam u siebie zmieniałem

pozdrawiam

Stary_Kot 12-05-2014 12:05

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Radio mam standardowe fordowskie 6000cd. Dziś właśnie przymierzyłem u ramkę od tej nowej stacji 2 DIN w sharanie kolegi i pasuje idealnie, więc kupuję ramkę od konsoli of sharana/Alhambry i zamontuje. Potem wrzucę jakieś zdjęcia z tej operacji.

no_fear 17-06-2014 12:16

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Cytat:

Napisał Stary_Kot (Post 2209693)
Radio mam standardowe fordowskie 6000cd. Dziś właśnie przymierzyłem u ramkę od tej nowej stacji 2 DIN w sharanie kolegi i pasuje idealnie, więc kupuję ramkę od konsoli of sharana/Alhambry i zamontuje. Potem wrzucę jakieś zdjęcia z tej operacji.

i jak udało się zamontować ? ;)

Stary_Kot 17-06-2014 15:11

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Owszem. WYmieniłem ramkę na taka od Alhambry lub Sharana. Wyglądało tak:

http://2.bp.blogspot.com/-9GGVZEVO1h...917%5B1%5D.jpg

A teraz wygląda tak:

http://4.bp.blogspot.com/-DU2_Fgz706...025%5B1%5D.jpg

Moduł GPS upchałem w schowku.

no_fear 20-06-2014 09:42

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
jesteś zadowolony z tego Naviheaven 7" ? :wink:
jakiej navi używasz ?

Stary_Kot 20-06-2014 10:40

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
samego GPS boxa mam tego starszego, więc automapa chodzi tylko stara. Ale wgrałem najnowszą Mape Map i jest spoko. Generalnie jedyne zastrzeżenie jakie mam do Naviheavena to że przy silnym słońcu goowno widać na ekranie. Drugie zastrzeżenie jakie mam to że nie można uruchomić nawigacji jednocześnie korzystając z radia.

tyger 02-11-2015 11:48

Odp: prawidłowe wymiary radia
 
Może ktoś polecic jakis sprawdzony czytnik kart ktory pasuje do naszego radia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.