Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135521)

wojtekjanus 06-01-2013 07:13

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1933664)
I wcale mi sie ten przepis nie podoba.

Hm... Dla mnie zupełnie bezsensowny był przepis, kiedy zestaw o DMC 4250 kg z przyczepą bez hamulców mógł być prowadzony z kategorią B prawa jazdy, a z przyczepą z hamulcem (a więc bezpieczniejszy) już... nie.
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1933664)
Całkowicie uważam ze do przyczep ciężkich powinno sie ukończyć kurs na E. Duzo co prawda to nie zmieni, ale czesc lawet sie załapie za osobówkami.

W praktyce zestaw składający się normalnej bezpiecznej lawety i ze spełniającego wymogi holownika, zawsze będzie wymagał kategorii B+E. Tylko bardzo niewielka część tzw ciężkich przyczep - o DMC rzędu 1000-1200 kg będzie się załapywać na kategorię B. DMC większości tych przyczep oscyluje w okolicy 2000 kg. Weź pod uwagę, że dodatkowo trzeba uwzględniać nie tylko DMC auta i przyczepy, ale ich masy własne, masy rzeczywiste, dopuszczalne ładowności, dopuszczalną masę przyczepy dla auta, dopuszczalna masę przyczepy dla haka, typ hamulca przyczepy (spotyka się przyczepy z hamulcami aktywnymi, najczęściej elektrycznymi) itd.

Rafał A.(antek) 06-01-2013 12:21

Odp: Waga auta a system viatol.
 
tak, byle nie bylo niebezpieczniej,

tomek37 11-01-2013 04:09

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Tak nie zakładając nowego tematu zapytam czy mozna teraz przewozic auto osobowe na skrzyni mam najazdy i wciągarkę lecz nie jest to pojazd specjalny laweta.Ogladałem program tvn turbo na osi inspekcja zlapała lawetę przewożącą płytki i 8tyś kary nic innego nie wolno wozić.Teraz nie wiadomo może jak zatrzymają na trasie ,a na zwyklej pace będzie zapiete auto osobowe waga nie przekroczona ale nie laweta i też kara.

wojtekjanus 11-01-2013 10:45

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał tomek37 (Post 1936723)
inspekcja zlapała lawetę przewożącą płytki i 8tyś kary nic innego nie wolno wozić.

Moim zdaniem na skrzyni możesz - bo jest to zabudowa auta tzw uniwersalna, do przewożenia... wszystkiego. Czyli mydło i powidło. Warunek: ładunek nie może zagrażać innym użytkownikom drogi.
Natomiast laweta jest pojazdem specjalizowanym do przewozy tylko pojazdów. Przewożenie płytek na pace pozbawionej burt jest rzeczywiście niebezpieczne...

Ale ponieważ Polska to jest państwo prawa... uznaniowego - możesz natknąć się na bardzo mądrego kontrolującego i kłopoty gotowe. No i nie wiem, czy takie przewożenie aut zawodowo (odpłatnie) jest legalne - w to wchodzi także kwestia ubezpieczenia przewożonego towaru.

tomek37 17-01-2013 08:59

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Dzwoniłem do informacji itd i twierdził inspektor że jak będzie auto zabezpieczone ,ładowność nie przekroczy to można dzięki Wojtek za odp.

jgrz 08-02-2013 07:24

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Byle by nie skończyło się tak ...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ziemek56 25-02-2013 20:56

Odp: Waga auta a system viatol.
 
1 załącznik(i)
Uaktualniam mapkę systemu po ostatnich zmianach.
Dokładny wykaz odcinków w linku:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Mapka pod linkiem:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kicaj 26-02-2013 08:27

Odp: Waga auta a system viatol.
 
popraw linki...

ziemek56 26-02-2013 21:24

Odp: Waga auta a system viatol.
 
POPrawione, przepraszam.

zibi410 20-03-2013 17:32

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Od 30 marca dojdą nowe :mad:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.