Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96369)

misiekxyz 07-06-2013 16:39

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał OTTO (Post 2026199)
To już trzy strony ??? :)
O to przepraszam, ale czy to nie hamulce to się okaże, mogą być hamulce z tyłu

Jak z tyłu to prędzej huczenie i wibracja (tak kiedyś miałem)

OTTO 07-06-2013 17:27

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Już wiem :) sam doszedłem do tego :)
Po prostu podczas jazdy zaciągnąłem hamulec ręczny-pomocniczy i już mamy werdykt :)
Próby przeprowadziłem jadąc na luzie, ciągnąc silnikiem (gaz w dechę) pod górkę z górki i na prostej, efekt zawsze ten sam, bicie i wibracje z tyłu auta, na czwartek mam wizytę w sprawie prześwietlenia i prawdopodobnie wymiany klocków- choć są jeszcze grube podobnie jak tarcze.

Mowa oczywiście o tylnych hamulcach :)

bobanr 07-06-2013 21:32

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Nic już nie rozumiem ;)

OTTO 08-06-2013 10:01

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Okazało się że problem jest z tylnymi hamulcami, prawdopodobnie odwarstwiła się oleina od klocka lub tarcza jest krzywa. A wnioskuję to z tego że jak zaciągnę ręczny (czyli przednie hamulce nie biorą udziału) to bicie też jest.

Też nic nie rozumiałem bo w aucie w jednym dniu zostało wymienione duże rzeczy, tarcze klocki przód i gumowe tuleje na wahaczu wzdłużnym i w tym czasie wystąpiło bicie, więc logika nakazuje brać na celownik to co było robione.
A jednak był to zbieg okoliczności, że w czasie wymiany innych rzeczy usterko doznały tylne hamulce.
Mam nadzieję że jasno to wytłumaczyłem ? :)

petrus1 08-06-2013 13:49

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał OTTO (Post 2026536)
w czasie wymiany innych rzeczy usterko doznały tylne hamulce.

A czy zostały wahacze dobrze zmontowane wraz z hamulcami? Może w trakcie wymiany tulei wahaczy jakaś linka została w innnym miejscu przyczepiona, inaczej zaczepione sprężyny ręcznego, itp. i to może wpływa na te "dolegliwości". Może sama tuleja została za mocno wciśnięta i wahacz już nie jest idealnie wzdłuż osi samochodu.

OTTO 08-06-2013 20:21

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Nawet mnie nie strasz :)
W czwartek mają to opanowywać, ale jak zaciągam tylko ręczny to wydaje mi się że jest to związane z hamulcami.
Dodatkowo po podniesieniu auta i ręcznemu kulnięciu tylnego lewego koła słychać co obrót potrójne tryk, tryk,tryk, nie mam na myśli odgłosu ocierania się tarczy o klocek.
I jest to słyszalne tylko przy tym jednym kole.

dawid 09-06-2013 15:20

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Aż strach zmieniać hamulce po tych postach ;).

OTTO 09-06-2013 18:25

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Jeśli sprawdzą się moje proroctwa i będę miał do wymiany tylne hamulce to jakie klocki i tarcze polecacie, abym nie miał problemów ????

kasztan 09-06-2013 19:29

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Włóż trochę wysiłku i poczytaj jednak ten temat w całości...

Asco 11-06-2013 22:18

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Dodam swoje 3gr do dyskusji. Wymieniłem dziś tylne tarcze z klockami (Zmmermann + klocki ATE). Przebieg 115 tys. Tarcze przedtem nie wymieniane. Ostatnio miałem kilka przyhamowań na A1 przy 200 km/h i z tarcz zrobiły się kapelusze (widać było gołym okiem). Klocki też zebrane były nierówno stronami (a także na jednym zacisku bardziej zjechany zewnętrzny klocek od drugiego).

Przy okazji po zdjęciu wszystkich szpejów kręcąc samą piastą słychać łożyska z obu stron. Luzu nie wyczuwałem przy szarpaniu i kręceniu. Podpowiedzcie czy jeżeli łożysko jest OK to nie powinno być szmeru? Dźwięk taki jakbym słyszał ocierające wałeczki w środku. Przed zmianą w trakcie jazdy dosyć głośno z okolic kół ale obstawiałem, że to wina opon (chociaż nalatane mają tylko 10 tys. i z dobrej półki). Czy walnięte łożysko to już hałasuje jak odrzutowiec i lata na boki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.