Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96369)

Ravic 19-08-2010 19:44

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1493545)
Ravic pewnie jak w talbocie są z płyty pilsniowej ;)

takie jest i moje podejrzenie ;)

Kacmar 19-08-2010 21:00

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał Ravic (Post 1493486)
ja Wam powiem, że te hamulce w mondeo są do niczego,
18tyś i klocki znikły... ki czort... ;)

:shock: Ciekawe, pewnie noga Ci z pedału hamulca nie schodzi :P. Ja mam prawie 21 tys i klocki tak na 30% zużyte.

Ravic 20-08-2010 15:57

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał Kacmar (Post 1493639)
:shock: Ciekawe, pewnie noga Ci z pedału hamulca nie schodzi :P. Ja mam prawie 21 tys i klocki tak na 30% zużyte.

albo Twoja za rzadko jest na gazie ;)
ale fakt, chyba się jeszcze nie nacieszyłem cały czas ;)

jvc 20-08-2010 17:13

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Co Wam powiem to Wam powiem, ale po przejściu z powrotem na tarcze EBC pomijając bicie ( co myślę nie jest do końca winą tarcz) hamulce są takie żyletki że po prostu szok :D oryginał się może schować , hamowanie ze 100km jest co najmniej o ładne kilka metrów krótsze ,tam gdzie w oryginale zaczyna włączać się ABS i zaczynasz się ślizgać to w EBC lepiej mieć wtedy zapięte pasy i nie mieć na fotelach parasolek, plecaków ,nie przymocowanych fotelików dla dzieci itp. itd. wszystko leci do przodu :D a myślałem że to bridgestony się już kończą ;)

PAFFCIO 22-08-2010 10:35

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Panowie, myślę, że trzeba złożyć do Ford Polska kolejne pismo. Ostatnio rozmawiałem z pewnym mechanikiem, który powiedział mi, że podobne objawy były jakiś czas temu w toyocie i wynikał z błędu konstrukcyjnego w zacisku (też pływającego), który po rozgrzaniu "zacierał" się na sworzniu i powodował bicie....
To zwyczajnie nie możliwe byśmy wszyscy "pokrzywili" tarcze, źle je zamontowali czy trafili na wadliwe egzemplarze.

groblin 22-08-2010 12:19

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 1494544)
Panowie, myślę, że trzeba złożyć do Ford Polska kolejne pismo.

Podpiszę się pod tym mam przejechane 37000km i tarcze pokrzywione prawie od nowości.

t_skiba 22-08-2010 14:42

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Ja zalozylem do swojego MK3 tarcze i klocki Pagida i do tej pory przejechalem okolo 15tys.km i wszystko dobrze sie sprawuje. W tym sa dwie trasy do Polski i dosyc duze predkosci podchodzace pod 200km/h. Moze to faktycznie w przypadku MK4 wina zacisku plywajacego. Chociaz w mojego ojca aucie za bicie podczs hamowania bylo odpowiedzialny jakis element zawieszenia. Chyba tuleje wahacza ale pewnosci nie mam. Po wymianie tez bicie ustalo. Pozdrawiam

Rijndael 22-08-2010 14:59

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Pomijając kwestie zacisków, o których za dużo nie wiem (w mk4 dali jakieś inne niż w mk3?) to niestety w mk4 są nadal tarcze 300 mm, a to nie za dużo jak dla auta o takiej masie. Już w mk3 były z tym problemy w mocniejszych wersjach silnikowych. Może w mk4 da się zrobić to samo co w mk3, czyli zamontować z przodu hamulce z Focusa ST225 (tarcza 320x25 zamiast 300x24)?

PabloWPR 22-08-2010 21:34

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał Ravic (Post 1493486)
ja Wam powiem, że te hamulce w mondeo są do niczego,
18tyś i klocki znikły... ki czort... ;)


ja swoje klocki wykończyłem po ok 23tyś km... i przód i tył...

wszystkie klocki plus tarcze z przodu zapodałem oryginalne - niestety na EBC trzeba było za długo czekać...

jak na razie jest ok, chociaż dziś hamując kilkukrotnie ostrzej od ok 150-200km/h słychać było buczenie

januszstom 23-08-2010 15:03

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Ja mam 26 tyś nic nie bije, nic nie stuka podczas hamowania,więc pewnie z tarczami jest OK......póki co


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.