Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik cofania - parkowania - nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74560)

macslad 29-08-2009 10:09

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Ja tam u siebie też nic nie czuję, chociaż wszystkie działają (pewnie za mało czułe mam paluchy :) ) Mechanior z ASO jak je sprawdzał to twierdził, że nawet słyszy który działa, a który nie. Ja oczywiście nic nie słyszałem (choć głuchy jak mniemam nie jestem) ale widać mechanior miał słuch nietoperza i ultradźwięki nie były mu obce.
A wracając do Twojego problemu to piszczenie, po odłączeniu wszystkich czujników to jest taki ciągły dźwięk? czy jakaś sekwencja przerywanych?

niku 27 29-08-2009 19:58

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Po odłączeniu czujników dźwięk jest ciągły, ponieważ zakładając hak wiązkę z przewodami od światła do gniazda haka przeciągnąłem przez uszczelkę z przewodami od czujnika cofania, to przez przypadek naprężyła się ta wiązka i odłączyła, hak założony wsteczny a tu biiiii ciągłe chociaż za samochodem nic nie było.

zbyszek620 01-09-2009 22:12

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
no cóż u mnie podobny objaw piszczy cały czas, ale nieraz zaczyna pracować prawidłowo, do chwili mycia samochodu lub też przegrzania na słońcu i zaczyna ponownie ciągły sygnał myślę że to jakieś styki ale może ktoś już to przerabiał? czujnik wstecznego traktowałem wd-40 gdy brakowało świateł cofania i oczywiście czujników parkowania (z powodzeniem) Prosiłbym aby nie gdybać (bo to puste gadanie i też to potrafię). czy ktoś już coś takiego przerabiał ? i z jakim skutkiem Pozdrawiam

zbyszek620 02-09-2009 13:28

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Cytat:

Napisał dan123 (Post 1226726)
Włącz wsteczny (parktronic piszczy) i dotykaj po kolei palcem do pestki na zderzaku. Te które są sprawne wibrują - poczyjesz łaskotanie na palcu. Pestka nieaktywna będzie tą uszkodzoną.

dan123 jesteś Wielki, zrobiłem test i faktycznie prawa martwa
Dzięki Pozdrawiam

MINIO_STW 08-09-2009 16:33

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
No i znowu sie wypowiem. Czasem czujnik piszczy innym sygnalem (cienszy taki jakis) i wtedy zaczyna pisk przerwa i piszczy ciagle no i wtedy zeczywiscie wyczuwam laskotanie czujnikow, lecz laskocza wszystkie. Co teraz????

Evill 30-01-2010 12:35

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Witam.
Też mam problem z czujnikiem cofania ale w raz z nim nie działają też światła wstecznego. Co może być przyczyną? Coś przy skrzyni czy to może nic poważnego?

Norwid 31-01-2010 18:54

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Cytat:

Napisał Evill (Post 1348460)
Witam.
Też mam problem z czujnikiem cofania ale w raz z nim nie działają też światła wstecznego. Co może być przyczyną? Coś przy skrzyni czy to może nic poważnego?

Witaj! Usterke juz przerabialem - masz uszkodzony wlącznik wsteczego montowany w skrzyni. Usterka zniknie po wymianie na sprawny, niekoniecznie nowy. Pozdrawiam. Norwid

rafeo 13-12-2010 18:16

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
witam, ja też miałem problem z czujnikami cofania, gdy włączyłem wsteczny bieg po krótkim pisknięciu powinna być przerwa dopóki do czegoś nie będę się zbliżał ale były takie objawy jak by nie działał któryś z czujników ale były wszystkie ok i okazało się że przyczyną był wczepiony hak, teraz jeżdżę z wypiętym i jest wszystko ok.

MINIO_STW 13-12-2010 19:41

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
No nie mow ze po wypieciu haka czujniki dzialaja OK a po wpieciu nie???
Na jakiej zasadzie centralka wie ze jest hak wpiety (rozmieszczenie czujek nie powinno sygnalizowac haka jako przeszkody).
Ja tez mialem dylemat z hakiem ale nie dalem rady zdjac haka (tak zapieczona blokada) i postanowilem kupic nowe czujniki na allegro no i wszystko dziala.

rafeo 14-12-2010 19:43

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
no na moje szczęście tak było, mondka kupiłem 2 tygodnie temu i troszke sie zdenerwowałem jak stwierdziłem ze czujniki nie działają tzn cały czas piszczały ale teraz jest już ok i naprawde wypięcie haka pomogło, w sumei jak by całą tą sprawę przemyśleć to się zgadza bo powiedz po co komu działające czujniki parkowania skoro ciągniesz za soba przyczepkę ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.