Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Silnik bierze duzo oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303708)

wasky1 04-12-2019 10:17

Silnik bierze duzo oleju
 
Mondeo ( 2018 ) zaczelo brac 0.6l na kazde 1000km :( 2.0 180km diesel. Nie zauwazylem zmiany dynamiki auta. Nie katuje auta, zawsze stabilna (120-160) predkosc autostradowa. Nie jezdze nim po miescie. Przebieg 25k. pierwsza wymiana oleju przy 2k km druga przy 15k. W ASO twierdza, ze nie widza wyciekow, a w komputerze nie ma bledow i tyle. Dodali jeszcze, ze dalem im swoj olej na wymiane. Wiadomo ze taniej, ale byl to Castrol do silnikow Forda (mam fakture). Jak z nimi "walczyc", zeby zajeli sie naprawa silnika i nie poniesc kosztow z wlasnej kieszeni?? Auto zaczelo brac przy 24k km przebiegu. Wczesniej bylo ok.

Matych 04-12-2019 10:31

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Jak już tyle bierze jeżdzić i katować go do bólu,skoro nie widzą problemu,wcześniej czy póżniej ten silnik i tak sam się rozpadnie,miałem tak w Caravelle T6 bi turbo-doszło do litra/1000 ten olej gdzieś się podziewa poleci zaraz filtr cząstek stałych i będzie do wymiany silnik razem z nim.Co to za silnik TDCI czy EcoBlue

bolek-tarnow 04-12-2019 11:37

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Cytat:

Napisał wasky1 (Post 3199837)
Dodali jeszcze, ze dalem im swoj olej na wymiane. Wiadomo ze taniej,

serio??? ile zaoszczędziłeś 50zł??? Jak dla mnie jest to pazerność level hard tym barziej, ze auto na gwarancji na pewno...
Może być tak, że przez danie swoich materiałów nie uznają Ci w ogóle tego na gwarancji.

stary1977mj 04-12-2019 11:46

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Nie rozumiem takiego postępowania i głupiej oszczędności.Auto za ponad 100 tys a oszczędzać 30-50 pln na serwisie...

wasky1 04-12-2019 12:33

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
oszczednosc na oleju to 300zl. Serwis poinformowal mnie ze to nie wplywa na gwarancje, trzeba tylko zachowac fakture. Nie jest tematem tego posta wytykanie komus oszczednosci tylko, prosba o pomoc. Buractwo prosze zachowac dla bliskich. Pozdrawiam

karloss 04-12-2019 12:38

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3199878)
serio??? ile zaoszczędziłeś 50zł??? Jak dla mnie jest to pazerność level hard tym barziej, ze auto na gwarancji na pewno...
Może być tak, że przez danie swoich materiałów nie uznają Ci w ogóle tego na gwarancji.

Patrząc z drugiej strony: jak byś przyniósł do serwisu swój olej rzepakowy i powiedział, że to na wymianę i serwis podobnie jak w tym przypadku by to wlał to co również moja wina? Ja nie muszę się wcale znać na olejach.
I nie piszcie, że serwis "jakby wiedział, że to olej rzepakowy to by nie wlał" - bo jak niby pracownik miał sprawdzić czy to rzepakowy albo inny olej? Próbując go?:)
Taka sama sytuacja jest o tutaj.

wasky1 04-12-2019 12:46

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3199843)
Co to za silnik TDCI czy EcoBlue

nie jestem pewien ale chyba TDCI 150km oryginalnie i teraz 180km po zdjeciu limitow w sterowniku

slawek-kali 04-12-2019 12:47

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
A czyja? oni wykonują usługę wymiany.. wł. na 100% został poinformowany o skutkach takiej oszczędności w przypadku gwarancji, zostało to pewnie też odnotowane w papierach.

wasky1 04-12-2019 12:49

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3199898)
Patrząc z drugiej strony: jak byś przyniósł do serwisu swój olej rzepakowy i powiedział, że to na wymianę i serwis podobnie jak w tym przypadku by to wlał to co również moja wina? Ja nie muszę się wcale znać na olejach.
I nie piszcie, że serwis "jakby wiedział, że to olej rzepakowy to by nie wlał" - bo jak niby pracownik miał sprawdzić czy to rzepakowy albo inny olej? Próbując go?:)
Taka sama sytuacja jest o tutaj.

podstawa przyjecia oleju do serwisu jest jej dostaczenie w sposob nienaruszony (niedokręcony korek) + faktura zakupu

karloss 04-12-2019 13:02

Odp: Mondeo bierze duzo oleju
 
Cytat:

Napisał wasky1 (Post 3199903)
podstawa przyjecia oleju do serwisu jest jej dostaczenie w sposob nienaruszony (niedokręcony korek) + faktura zakupu

Swój = kupiony samodzielnie w sklepie, zamknięty fabrycznie z dowodem zakupu. Dałem do zrozumienia, że tak nie do końca serwis może umyć ręce od tego co wlewa do silnika. Oczywiście mój przykład jest bardo przejaskrawiony, ale pokazuje pewien scenariusz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.