Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Fioletowa Chmurka o poranku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114383)

Tomekpoz 09-11-2010 22:36

Fioletowa Chmurka o poranku
 
Witam
Gdy po kilku godzinach uruchamiam autko pojawia się fioletowa chmurka pożniej nie ma po tym ani śladu pojawiło się to niedawno 2 3 tygodnie temu jak zaczeło byc coraz chłodniej.
Mondeo rok 2005 156 tys przebieg 2.0 TDCi 115KM.
Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam

jendrekmak 10-11-2010 08:46

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
biała, czarna, niebieska to standard. ty piszesz o fioletowej. czekam kiedy komuś pojawi się zielona lub czerwona :wink:

maestro06 10-11-2010 10:17

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
niebieska to nie standard a fioletowa to już tym bardziej, jeśli pojawia się tylko przy rozruchu tzn że dostaje zbyt dużą dawkę paliwa na dzień dobry ewentualnie olej smarujący turbinkę nie jest przepalany, ale jeśli później wszystko wraca do normy to na razie na spokojnie szukałbym i czytał na forum ale zbytnio się tym nie przejmował, dopiero jak ktoś Ci powie, że w czasie jazdy się pojawia niebieska itp chmurka to już się trzeba martwić
ewentualnie zmień stację na której tankujesz lub dodawaj do paliwa jakiegoś ulepszacza i zobacz efekty, bo być może wina leży po stronie ON

SrebnaStrzała 10-11-2010 11:15

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
Dokładnie, jak to tylko przez chwile to myśle że nie ma się czym martwić. Możliwe że to spalony olej, bo nadmiar ropy na pewno nie, nie ten kolor.
Generalnie czarne-ropa, białe - para wodna, szare- płyn z chłodnicy no i niebieskie/fioletowe - olej.

Tomekpoz 10-11-2010 17:03

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
Dzieki za pomoc moze zamontuje filmik jak to wyglada o poranku wtedy bedzie latwiej napewno czuje sie troche spokojniejszy ale bede pilnował tankuje od poczatku na tej samej stacji i to na BP ale sprobuje inna
pozyjemy zobaczymy bede informował jakby cos sie zmieniało
wielkie dzieki pewien mechanik mi powiedział ze tak ma byc i sztandarowe "ten typ tak ma diesel musi palić olej"

SrebnaStrzała 10-11-2010 17:06

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
Prawda pali olej, ale mój filetowych dymków o poranku nie puszcza:) Jedyne co to kłęby białego dymu w wilgotne dni. Dolewam mu średnio z 0.5L na 20.000km

Tomekpoz 10-11-2010 17:17

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
mi się to stało po przekroczeniu 150 tys. a tak to na wymianie od kreski do kreski nic nie uciekało. ostatnio sporo w nim wymienilem bo nastał pewnie taki moment sprzegło kolo pasowe wdumasa paski ....

Tomekpoz 10-11-2010 17:21

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
jutro rano zrobie filmik jak ciekawie to wyglada dzieki za pomoc pozdrawiam

hellrazor 17-11-2010 18:32

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
mój trochę kopci i czuć w spalinach na początku olej napędowy i przy odpaleniu nie równo chodzi, ale tylko przez chwilę (5s) dodatkowo świeci się aku i check engine, po czym kontrolki gasną i silnik pracuje normalnie. Dzieje się tak jak auto postoi kilka godzin. Przy krótkich przerwach między rozruchami to się nie zdarza. Jak się dowiadywałem to może aku do wymiany, a może wtryski albo świece. Jak dla mnie to za dużo zgadywania. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii???
pozdrawiam

toomekk6 17-11-2010 19:16

Odp: Fioletowa Chmurka o poranku
 
Mój z rana puszcza biały dymek i lekko falują obroty, no i wtryski mi posiadały. Ale mój to TDDi, więc może być co innego. Aku mam nowy, po wymianie wszystkich płynów, filtrów, pompy wody która pociekła. No i mam ON w oleju silnikowym.
A propo, jeśli ktoś coś wie na temat wtrysków TDDi i mógłby coś poradzić to zapraszam do tematu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Sory za spam:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.