Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Wymiana świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54011)

roro275 28-10-2008 15:06

Wymiana świec żarowych
 
Witam czy wymienialiście świece żarowe w silniku 2.0TDCi?
Mam książkę sam naprawiam, ale przed zdjęciem przewodów ze świec żarowych trzeba zdjąć jakąś pokrywę. Od czego ona jest? od powietrza, chłodzenia cieczą?
Pozdrawiam.

blair7 28-10-2008 19:30

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
z tego co pamietam to chodzi ci o element doprowadzajacy powietrze do kolektora dolotowego (albo jest to juz sam kolektor)

motorek26 28-10-2008 20:07

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Cytat:

trzeba zdjąć jakąś pokrywę. Od czego ona jest
a nie chodzi o górną osłone silnika tą co jest nad pokrywą zaworów

roro275 28-10-2008 23:33

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Nie. Przykręcona jest bodajże 8 śrubkami, tak jest zamocowana że bez jej zdjęcia nie ma mowy o wykręceniu świec.

roro275 28-10-2008 23:35

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Cytat:

Napisał blair7
z tego co pamietam to chodzi ci o element doprowadzajacy powietrze do kolektora dolotowego (albo jest to juz sam kolektor)

jeżeli doprowadza powietrze to nie ma problemu można śmiało odkęcić. dzieki.
pozdrawiam

blair7 29-10-2008 13:05

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
skoro bez sciagania tego nie da sie dojsc do swiec to napewno nalezy sciagnac ten element

koszalin11 03-11-2008 20:20

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Trzeba wyjąć kolektor dolotowy a żeby go wyjąć trzeba wyjąć zawór EGR będzie wtedy łatwiej. Powodzenia.

roro275 04-11-2008 11:06

Re: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Cytat:

Napisał koszalin11
Trzeba wyjąć kolektor dolotowy a żeby go wyjąć trzeba wyjąć zawór EGR będzie wtedy łatwiej. Powodzenia.

Ogromne dzięki za podpowiedź, w sobotę będzie trochę więcej czasu to się zabieram za wymianę.
pozdrawiam.

sebo86 09-12-2010 19:24

Odp: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Witam.
Dzisiaj przymierzyłem się do sprawdzenia świec żarowych w moim mondku 2.0 TDDI 115KM. Wszystko zrobiłem tak jak w instrukcji z "Sam naprawiam". I mam teraz pytanie dotyczące wyników pomiarów. Otóż najpierw mierzyłem opór omomierzem na każdej świecy.
Jak przyłożyłem kabelek do gwinta (czubek) świecy na który nachodzi blaszka od przewodu świec to nic nie wykazywało na omomierzu. Dopiero jak przyłożyłem kabelek na świecy w miejscu gdzie nakładamy klucz jakbyśmy chcieli wykręcać świece to wykazało mi 0,73 ohma. Taka sytuacja była na każdej świecy.
Drugi test zrobiłem używając przewodów połączonych z żarówką. I tutaj wyniki podobne jak z omomierzem. Jak przykładam do gwinta to żarówka nie zapala się. Z kolei jak przyłożyłem kabelek w miejscu wykręcania świec to się zapaliła żarówka.

Moje pytania są takie:
1. Czy wszystko jest w porządku?
2. Dlaczego omomierz i żarówka nie wykazały wyniku na gwincie świecy tylko w miejscu jej wykręcania? A przecież przewód świec żarowych przylega do gwinta.
3. W instrukcji "sam naprawiam" pisze, że należy sprawdzać napięcie a wszyscy mówią ze sprawdzamy opór. Więc o co chodzi? Jak mierzyłem woltomierzem to nic nie wykazywało.

Sam jestem laikiem w tych sprawach więc liczę na wasz a pomoc i wyjaśnienie.
Pozdrawiam.

Ar2rB 09-12-2010 21:03

Odp: [MK3] WYMIANA ŚWIEC ŻAROWYCH
 
Nie bardzo rozumiem twoje działanie :-). Odpiąłeś szynę łączącą wszystkie świece? Jeśli tak to przykładając kolejno jeden z przewódów omomierza gdzieś do masy, a drugi kolejno do gwintów. Jak nigdzie nic nie pokaże to znaczy że wszystkie świece kaput. Podobnie z żarówka. Jedna strona do plusa w akumulatorze, druga strona do gwintu (ten gwint na która nakręca się nakrętkę) świecy. Jeśli żarówka nie świeci - świeca spalona. U Ciebie prawdopodobnie wszystkie spalone (lub źle zrozumiałem to co napisałeś). Tak samo jak żarówki można użyć woltomierza (pokaże napięcie na akumulatorze).

Można tez amperomierzem ale lepiej nie próbuj ;-).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.