Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szarpał, zgasł, ciężko odpala i gaśnie - ROZWIĄZANY! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64106)

rutek_r 09-03-2009 16:33

Szarpał, zgasł, ciężko odpala i gaśnie - ROZWIĄZANY!
 
Witam mam pytanie do kolegów, mam pewien problem z moim mondkiem TDDi 2,0 115km.
Jadąc zaczął poszarpywać, zjechałem z drogi zgasiłem i juz nie odpalił, tzn odpala jak bardzo długo kręce obroty wtedy falują i gaśnie, i tak w koło, wymieniłem filtr paliwa, zalałem go ropą, odpalił na początku troszke falował ale tylko chwile, przejechałem około 800m i zgasł. Musiałem znowu go długo krecić odpalił przejechałem 1000m zgasł. Podejśćie 3 odpalił zostawilem go na wolnych obrotach troszke falował, pochodzil z 5 minut i zgasł. Ściągłem weżyki z filtra, a tam brak ropy sucho. Czy to może byc wina pompki paliwa w baku, Proszę o sugestje. Dziś juz nie bede wstanie sprawdzic waszych podpowiedzi. Prosze o info. dzieki

motorek26 09-03-2009 16:46

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
może być to wina pompki która nie jest w baku tylko od spodu koło zbiornika sprawdź też węże zasilające od spodu może gdzieś udeżyłeś spodem o jakiś krawężnik i coś sie z nim stało

rutek_r 09-03-2009 16:48

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1108638)
może być to wina pompki która nie jest w baku tylko od spodu koło zbiornika sprawdź też węże zasilające od spodu może gdzieś udeżyłeś spodem o jakiś krawężnik i coś sie z nim stało

Dzieki, a czy z wymiana tej pompki są jakies problemy, dam rade sam?

motorek26 09-03-2009 18:19

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
jeżeli masz dostep do kanału to ja wymienisz bo tak na leżaka to jest bardzo nie wygodnie

rutek_r 10-03-2009 15:06

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
Witam może ktos wie który bezpiecznik lub przekażnik odpowiada za pompke, moze to wina któregoś z nich.
Znalazłem cos takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a w serwisie powiedzieli mi ze pompka według vin kosztuje 2,400 zł + 130,00 zł jakiś wężyk,
czy ta z linka bedzie pasowała a może zna ktoś jaieś inne pompki które pasują za rozsądne pieniądze.

motorek26 10-03-2009 17:27

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
to w serwisie ładnie chcieli cie skasować jak tu w sklepie kosztuje 400zł
niestety nie wiem gdzie jest bezpiecznik od niej nie posiadam instrukcji
chyba że pobierzesz z mojego chomika jest tam książka sam naprawiam ale nie sprawdzałem czy działa [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rutek_r 11-03-2009 14:29

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
Problem rozwiązany wina pompki paliwa przy zbiorniku, i nie 2,400zł jak zawołali w serwisie a 400zł i pompka identyczna. :)

szymoniasty 16-03-2012 17:42

Odp: [MK3] Problem filtr paliwa, może pompka w baku
 
kupiłem pompke paliwa za niecałe 250zł oczywiscie zamiennik wymiana na parkingu koło bloku jakieś 20min. Trzeba przerobić kable do zasilania tak aby podłączyć kostke pod autem do pompki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.