Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254817)

młody98 02-12-2016 21:59

Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
Witam, w moim mondeuszu wystąpił dzisiaj problem, pierwszy i wsteczny bieg zaczęły mi ciężko wchodzić (szczególnie wsteczny) raz działają bez problemu raz z problemem, czy to może być uszkodzenie dwumasy

krystian1410 03-12-2016 07:17

Odp: Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
sprawdź mocowanie linek

aprox99 03-12-2016 08:46

Odp: Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
Uszkodzenie dwumasy objawia się stukami ze skrzyni biegów .Może trzeba podregulować,może inny olej nalać do skrzyni albo jest to wynikiem mrozu

GUTOW 04-12-2016 07:36

Odp: Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
Jeśli chodzi o 1 to zazwyczaj jest to problem zacierajacego się lozyska (wysprzeglik).Miałem tak w mondeo mk1 ciężko wchodzący 1-szy bieg a przy wstecznym zgrzyt.Przyszła zima i łożysko się rozsypalo w skrzyni po wymianie sprzęgła jak ręką odjol😊

guzikmen 05-12-2016 12:26

Odp: Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
Miałem to samo w focus MK2 mechanik sprawdził poduszkę pod skrzynią - po wymianie jest dużo lepiej a koszt częsci to 100PLN

Basra 05-12-2016 19:22

Odp: Ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny
 
Cytat:

Napisał młody98 (Post 2704878)
Witam, w moim mondeuszu wystąpił dzisiaj problem, pierwszy i wsteczny bieg zaczęły mi ciężko wchodzić (szczególnie wsteczny) raz działają bez problemu raz z problemem, czy to może być uszkodzenie dwumasy

Witam

Usterka jest po stronie układu wyłączania sprzęgła lub sprzęgła.

pozdrawiam

Zatoichi 05-03-2021 10:55

problem ze wstecznym przy niskiej temperaturze
 
Witam szanownych forumowiczów/forumowiczki,

Niedawno bo jakieś półtora miesiąca temu, stałem się posiadaczem Mondeo z 2003r. Od zakupu zmagam się z problemem, jakim jest ciężko wchodzący wsteczny i czasem jedynka.
Problem pojawia się zazwyczaj w temperaturach około zera stopni.
Po dłuższym rozgrzaniu auta czy przejechaniu kilku KM wsteczny jak i jedynka łatwiej wchodzą, ale od razu po odpaleniu przy ~0 stopni i mniej, nie mam szans na wrzucenie wstecznego od razu, co jest dla mnie bardzo uciążliwe.

Gdy temperatury podniosły się na 5/10+ stopni, to jak ręką odjął - wsteczny i jedynka wchodzą gładziutko i od razu. Reszta biegów niezależnie od temp. wchodzi ładnie.

Czy orientuje się ktoś co to może być? Na sprzęgle mam..z centymetr/półtora luzu, jeśli to coś może pomóc.

Pozdrawiam :)

TomCat 05-03-2021 13:14

Odp: problem ze wstecznym przy niskiej temperaturze
 
Niestety ten typ tak ma, ta skrzynia słynie z tego że ma problemy z jedynką i wstecznym, a nasila się to w niskich temperaturach. Ja jeździłem 7 lat tym mondeo i u mnie było tak samo, z tym że i nawet jak było cieplej to problem się pojawiał, a w zimie to standardowo. Pomagało mi ( i w sumie wyrobiłem sobie nawet taki nawyk), że przed każdym odpaleniem zimnego auta "rozruszałem" skrzynię, tzn wciskałem sprzęgło i kilka razy wbijałem wszystkie biegi po kolei. I potem po odpaleniu było zwykle ok.
Niektórzy wymieniają olej w skrzyni, jednym pomaga, u innych jest gorzej. Inni robią całe sprzęgło tylko wg mnie póki objawy są jakie są to chyba nie warto się w takie koszty ładować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.