Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ogrzewanie w aucie nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302480)

orsh 28-11-2009 17:15

Brak ogrzewania - wieje chłodem
 
Od dwoch tygodni przeczytałem internet wzdłuż i wszerz, niestety bez większych rezultatow i ustalenia przyczyny. Mam problem z ogrzewaniem - z nawiewu leci zimne albo nawet bardzo zimne powietrze (MK3 2004 Kombi, Tiptronic).
Wykonałem auto-test climatronica. Diagnoza: kod błędu A308 (B2308 / A308(1) Usterka w obwodzie dmuchawy czujnika temperatury we wnętrzu). Próbowałem tez zresetować ten błąd - bez rezultatów.
Dobrałem sie dzisiaj także do czujnika temp. wewnętrznej. Poza tym, ze zasyfiony jak diabli to wydaje sie, ze działa właściwie bo reaguje na polecenie zmiany temperatury (np z 22C do 26C) tyle, ze nadal podaje tylko zimne powietrze.

Czy miał ktos podobny problem?

Mariusz 28-11-2009 17:19

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
Co znaczy, że reaguje na zmianę temperatury? Czy wiatraczek się kręci przy czujniku?

orsh 28-11-2009 17:23

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
Wiatrak sie kreci. O ile jest zapłon włączony cały czas.
Reaguje w tym sensie, ze jesli zmienie ustawiona temp. z powiedzmy 20C na 26C to zwieksza moc dmuchaw i podaje wiecej powietrza. Choc teraz tak mysle...

Mariusz 28-11-2009 17:57

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
myślisz iiii?

orsh 28-11-2009 18:09

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
... ze to w zasadzie moze byc czujnik. Myle sie?

MARR 28-11-2009 19:50

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
MK3 miało ten problem z klimatronikiem że nigdy nie grzało tak jak powinno.
Przynajmniej u mnie tak było - w trasie grzało, wjeżdżałeś do miasta - ziąb w środku. I tu szlag mnie trafiał :)

orsh 29-11-2009 07:34

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
To raczej normalne zjawisko nie jest bo temp powinien utrzymywać. I tak tez było ostatnie trzy lata. Co mnie zastanawia i to bardzo, ze wcześniej wskazówka temp silnika nie mogla ustać w miejscu, a teraz jak po viagrze stoi niewzruszona do góry - jak nigdy.
Jakis tydzień temu rozpędzałem auto na autostradzie do jakiejś większej prędkości i wtedy cos tam w środku zaczęło lecieć cieple powietrze ale potrzebowałem do tego kilkunastu kilometrów.

nbt 29-11-2009 10:27

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
Podobny problem: nagrzewa się, ale po jakimś zaczyna wiać zimnym. Gdy zwiększę nawiew na max, to przez jakiś czas znów wieje ciepłe. Tak mi się wydaje, że problem jest z przełączeniem na ciepłe powietrze. Musze to rozebrać i sprawdzić, czy coś się nie zacina, tylko na razie nie wiem jak się za to zabrać. Test oczywiście żadnych błędów nie pokazuje.

orsh 30-11-2009 05:50

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
To dosc podobobnie objawy. Wczoraj przeganialem troche silnik, i widac, jak popracuje na wyzszych obrotach to cos tam cieplego powietrza leci. Zwolnie, zatrzymam sie i znowu zimne powietrze.

eng 30-11-2009 09:04

Odp: Problem z ogrzewaniem - wieje chlodem
 
Walczyłem z tym długo i w sumie nadal czasami mam z tym problem. Obawiam się Panowie, że droga do rozwiązania problemu jest długa. Wymieniłem panel sterowania, wymnieniłem silniczki sterowania klimatyzacji, wyczyściłem wszystkie czujniki klimatyzacji - zmieniałem płyn chłodniczy pasek od pompy wody i w może jest lepiej ale czy to jest tak jak ma być? W wielu fordach występuje ten problem i w sumie dziwie się, że ktoś się jeszcze nie wkurzył i nie pojechał z tym do ASO i załatwił sprawe od A do B żeby było wiadomo co jest przyczyną. Ponoć padają panele bo są bardzo czułe. Czasami może być problem z odpowietrzeniem układu chłodniczego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.