Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113527)

Luk@s 30-10-2010 19:26

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1532042)
ja nie twierdzę, że jest łatwo ale jak się zdejmie kolektor to da radę.

Ale jakbym jeszcze raz miał to robić to odkręcił bym te rurki.

klocky 31-10-2010 18:42

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Wymieniałem mały termostat dwa razy i naprawdę trzeba by mieć dziecinne rączki żeby wymontować ten termostat bez demontażu przewodów wtryskowych pompy.(TDDI) O ile pamiętam wystarczy wymontować dwa. Naprawdę trwa to chwilkę i nie należy się tego bać. Ułatwi to niesamowicie wymianę. (Zaopatrz się wsztorcową małą nasadkę z grzechotką i przedłużką lub giętkim wałkiem chyba 10tka lub 9tka do wykręcenia śruby termostatu).Jak już pisałem mondek nagrzewa się zimą stosunkowo wolno i temperatura pływa do momentu az silnik dobrze się wygrzeje. Jest to mankament i dzieje sie tak przy 100% sprawności układu chłodzenia. Jeżeli nie masz el. podgrzewacza płynu a nie każdy posiada taki bajer to podejrzewam ze duzo wolniej auto się nagrzewa. Co do różnicy między TDDI a TDCI silniki są takie same różnica w układzie zasilania silnika. Są pewne niuanse i różnice w detalach np. brak przepływomierza lub czujnika położenia zaworu EGR, w nowszych modelach doszła turbina ze zmienną geometrią łopatek. Myślę ze dobrą radą jest patent przedmówcy o zaciśnięciu przewodu małego termostatu i sprawdzeniu czy jest poprawa. Zaoszczędzisz czas i kilka złotych. Powodzenia:)
PS> Ja wymieniłem dwa razy termostat z dobrego na nowy ale to były moje początki z mondkiem:D

marswiatek 02-11-2010 19:21

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Dzięki wszystkim za pomoc. Za wymianę biorę się w najbliższym czasie. Mam też podgrzewacz i w tym tygodniu sprawdzę czy świece są sprawne. W tatą zimę przy -25st po przejechaniu 25km temperatura silnika nie doszła do 90st. To chyba troche przesada??

jendrekmak 02-11-2010 21:00

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał marswiatek (Post 1533743)
przy -25st po przejechaniu 25km temperatura silnika nie doszła do 90st. To chyba troche przesada??

wcale nie i zależy czy w mieście czy w trasie. w trasie jest większa szansa ale w mieście przy takich temperaturach może będzie 60 optymistycznie 70 stopni

marswiatek 03-11-2010 19:14

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Termostaty już do mnie jadą, także w weekend wymienie. Przy okazji wjechałem do znajomego na kanał i zmierzyłem omomierzem świece żarowe w podgrzewaczu. Mają od 1,2 do 1,6 ohma to raczej dobrze i pytanie z innej beczki

Zauważyłem oglądając wszystkie przyłącza moduł sterujący podciśnieniami (otwierający turbinę i EGR) dochodzą do niego dwie wtyczki z jednej wychodzą dwa przewody i jeden mam urwany. Co to może powodować?? Oczywiście go przylutuje:)

jendrekmak 03-11-2010 20:51

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał marswiatek (Post 1534300)
jeden mam urwany. Co to może powodować??

że zawór nie działa i nie steruje którymś urządzeniem. lewy czy prawy? patrząc od przodu auta. jeśli lewy to EGR jeśli prawy to turbina

marswiatek 20-11-2010 17:43

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
W końcu wymieniłem termostaty i powiem, że jest lepiej. Przy 3st po jakimś 1,5 km czuć już z nawiewu, że leci ciepłe powietrze. Nie zrobiłem jeszcze tej wtyczki ale turbina działa na pewno(widać ruch zaworu otwierającego i czuć jak pompuje (napinają się węże). Jakie są objawy jak nie działa EGR??

jendrekmak 21-11-2010 09:56

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
kopci trochę bo mniej powietrza dochodzi do cylindrów

Mariusz 21-11-2010 10:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1544076)
kopci trochę bo mniej powietrza dochodzi do cylindrów

Jeśli nie działa EGR (czytaj: jest zamknięty), to kopci mniej, a nie więcej. EGR, to układ powodujący powtórne spalanie syfowego powietrza (ekologia).
Ot tyle, ode mnie.

jendrekmak 21-11-2010 13:46

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1544105)
Jeśli nie działa EGR (czytaj: jest zamknięty), to kopci mniej, a nie więcej

problem z egr to nie jest ciągłe zamknięcie bo wtedy ludzie by nie musieli zaślepiać. problemem jest ciągłe otwarcie zaworu co powoduje spadek ciśnienia w układzie dolotu powietrza


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.