Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] diesel zimny nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112422)

hirotaro 18-10-2010 19:45

Odp: diesel zimny nie odpala
 
kolego Emmm jaki jest koszt regeneracji korektora kąta wtryskowego?

Emmm 18-10-2010 20:07

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Kolego Hirotaro, a jakie są objawy uszkodzenia?
Pozdrawiam

konger 19-10-2010 06:55

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 1525071)
Jeżeli to cofające paliwo to jak temu zapobiec i czy to przez to sie zapowietrza . auto z trudem zapalało z wcisnietym gazem do konca. ok 10 min męczenia rozrusznikiem, kiedy zimny jak trzymalem na gazie to trzymal a jak puscilem to zgasł.

Dokładnie tak. Cofające paliwo powoduje, że w przewodzie paliwowym zostaje powietrze (a jak wiadomo samo powietrze się nie pali). Na początek zamień oryginalne przewody paliwowe na przezroczyste. Jak po nocy w przewodach będą bąble z powietrzem to znaczy, że gdzieś jest nieszczelność.
Nie wiem dokładnie jak jest w MkI bo ja miałem MkII. Jeśli posiadasz podgrzewacz paliwa, ręczną pompkę to musisz omijać to przewodami i jeździć ze dwa dni. Jeżeli np. po ominięciu jakiegoś podzespołu będzie dobrze palił to masz problem rozwiązany.
Jak pisałem wcześniej, próbowałeś przed odpaleniem podpompować paliwo pompką?

draker90 19-10-2010 07:51

Odp: diesel zimny nie odpala
 
No własnie nie próbowałem pompowac. Dzis bedą rozbierac rozrusznik a po jego naprawie bedziemy walczyc z rozruchem. raczej nie moze to byc nic innego jak cofanie i zapowietrzanie, po pompa po regeneracji a ciepły pali ladnie.

draker90 22-10-2010 08:16

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Witam, sprawa z moim autem była dziwna ale naprawione. Dziwne bo skonczyło sie na regeneracji rozrusznika, i wymianie filtra paliwa i swieczek zarowych. Mechanik powiedzial ze rozzrusznik robil spiecie i nie byla pradu na swiece, a filtr paliwa tez mial w sobie troche wody i brudu a jedna swieca spalona. podniesi troche wolne obroty odpalam na wstecznym bo nie dzial mi tamtem popychac i pali na dotyk nawet po nocy.

Emmm 22-10-2010 09:40

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 1527499)
odpalam na wstecznym bo nie dzial mi tamtem popychac

A mógłbyś to wytłumaczyć? Czemu odpalasz na wstecznym?
Pozdrawiam

draker90 22-10-2010 11:07

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Bo nie działa i ten przyspieszacz, a jak wrzucimy wsteczny to podnoszą sie obroty, przyspieszacz jest podpiety do tej samej dzwigni co linka od wiekszych obrotów wstecznego i właczenia klimy. ona jest regulowana czarnym pokretłem na lincei wiele osób ja poluznia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Emmm 22-10-2010 12:16

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Dzięki za wyjaśnienie :)
Pozdrawiam

dg. 09-11-2010 08:00

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Hmm, Jak wczesniej pisalem wymienilem ostatnio komplet swiec - i pali jak lala... ale - po nocy musze go krecic ze 3 sekundy zeby odpalil (w sumie nie dlugo ale zawsze..) pote jak juz lapie to rowno ladnie chodzi. Natomiast na cieplym lub w trakcie dnia odpala bez grzania swiec - na totalny dotyk bez krecenia. Dzisiaj rano zrobilem test - przed odpaleniem podpompowalem dwa razy na pompce az sie twardo nie zrobilo - odpalil bez krecenia jak za dnia (po calej nocy).. wiec stawiam na cofajace sie paliwo. Mysle nad tym maginczym zaworkiem zwrotnym :). ile takie cudo kosztuje i czy mozna to zamontowac "pod blokiem" ?

dzieki

Luk@s 09-11-2010 08:50

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Zaworek zwrotny kosztuje grosze, max 15 zeta. Tylko musisz znać średnicę wewnętrzną przewodów paliwowych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.