Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292343)

dyzio76 13-03-2010 19:23

Filtr kabinowy wymiana
 
Witam mam problem z odnalezieniem i wymiana filtra kabinowego w mojej foczce II , wie ktoś może gdzie on się znajduje a następnie wymienia (może jakieś zdjęcia) z góry dzięki i pozdrawiam.

String 13-03-2010 19:48

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
musisz odkręcić pedał gazu który blokuje dostęp do filtra. Jak się rozejrzysz na forum, to znajdziesz tematy traktujące o temacie :)

maureliusz 13-03-2010 20:54

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
4 załącznik(i)
Fotki z softu serwisowego Hella Guttmann - dla informacji.
Jak odkręcisz to wszystko, to filtr niestety musisz...lekko złamać, żeby wyszedł i wszedł - paranoja lekka.
Jeszcze jedno. Uważaj na te magiczne śrubełki od pedału gazu, bo ... mogę się obrobić. Wtedy wymiana filterka schodzi nieco dłużej...

Znajdziesz więcej info tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powodzenia!

PS. Mogłeś użyć szukajki tak wogóle...

juro 14-03-2010 08:01

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Spróbuj wg tej instrukcji:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dyzio76 15-03-2010 18:27

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Niby w tej instrukcji się wydaje to takie proste ale cos czuje ze to bedzie niezle wyzwanie dla mnie z tym filtrem , chyba pojade z tym do jakiegos fachowca to jak by co to bedzie na niego , no bo przeciez kurcze jak odkrece te sruby a niech mi wpadnie ktoras do srodka to jak gdziekolwiek jechac do mechanika bez pedalu gazu , nie wogole to porazka z tym filtrem .

karmaz 15-03-2010 18:35

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Cytat:

Napisał dyzio76 (Post 1387654)
Niby w tej instrukcji się wydaje to takie proste ale cos czuje ze to bedzie niezle wyzwanie dla mnie z tym filtrem , chyba pojade z tym do jakiegos fachowca to jak by co to bedzie na niego , no bo przeciez kurcze jak odkrece te sruby a niech mi wpadnie ktoras do srodka to jak gdziekolwiek jechac do mechanika bez pedalu gazu , nie wogole to porazka z tym filtrem .

dasz se radę nie poddawaj się,kup sobie ze dwa piwa i do roboty to pomaga

alex2006 15-03-2010 18:43

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
A tak z innej beczki-czy można odpiąć ten pedał gazu z kostki elektrycznej?Nie wyskoczy później jakiś błąd?-czy lepiej pozostawić go podłączony?

gorgief 15-03-2010 19:04

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Cytat:

Napisał alex2006 (Post 1387675)
A tak z innej beczki-czy można odpiąć ten pedał gazu z kostki elektrycznej?Nie wyskoczy później jakiś błąd?-czy lepiej pozostawić go podłączony?

można, ale nie możesz włączyć zapłonu gdy będziesz miał odpięte złącze pedału gazu.

marekki_2004 15-03-2010 20:25

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Cytat:

Napisał alex2006 (Post 1387675)
A tak z innej beczki-czy można odpiąć ten pedał gazu z kostki elektrycznej?Nie wyskoczy później jakiś błąd?-czy lepiej pozostawić go podłączony?

u mnie przy tej operacji wyskoczył błąd 5750(C1750). Jednak i tak odpinam to złącze, aby sobie ułatwić dostęp.

maureliusz 15-03-2010 20:40

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Pedał gazu niczemu nie przeszkadza i nie trzeba go wypinać- chociaż ja go wypiąłem i żaden błąd nie wyskoczył.
Jedyne co, to śruby mogą Ci się zacząć obracać. Wtedy skręć to sobie na zwykłych nakrętkach i jedź do mechaniora.
(Chyba, że jesteś lubisz pot na czole, to brzeszczot w ręcę i też dasz radę:-))

Ale swoją drogą, to ten filtr to jest porażka... Ale oczywiście nie narzekajmy, bo Focus jest super, gdyż...prowadzenie ma na 6 :-)...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.