Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70767)

krzychu_74 26-05-2009 22:42

Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
Witam
NIedawno sam wymieniałem olej silnikowy w moim focusie z 2005r 1.6 TDCi. Wg. Instrukcji do układu smarowania wchodzi 3,8l lub 3,4 gdy nie jest wymieniany filtr oleju. Wymieniłem i olej i filtr.Zalałem silnik Castrolem Edge 5W-30 i wychodzi mi że weszło max 3,1 litra (wg skali na pojemniku) Poziom oleju na miarce pokazuje max.Myślałem że filtr trochę wciągnie i jeszcze bede dolewał- ale nie poziom na miarce MAX sprawdzałem czesto po wymianie i nic sie nie zmienia... Troche to dziwne... Może ktoś coś podpowie? Wydaje mi się że teraz lampka ciśnienia oleju gaśnie chwilę później niż przed wymianą oleju. Auto ma najechane 100.000km i jeżdzi normalnie.
Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie.

rufik 27-05-2009 10:21

Odp: Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
Ano jakoś tak jest, że zawsze coś z tego starego oleju zostanie w silniku. U mnie w starym Hyundaiu też weszło około 0,4L mniej, zaś w foce 1.8 TDCI zamiast książkowych 5,6L weszło dokładnie 5L i jest prawie max.

PAPAS5 27-05-2009 11:09

Odp: Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
dwa m-ce temu wymieniałem olej i filtr ,robiłem to w aso na oryginalnych częściach oleju weszło 3,6l ale mechanik długo czekał aż wycieknie stary olej potem po zalaniu nowego auto chodziło jakieś 10min obecnie na zimnym silniku poziom oleju na prawie max ,zgadzam sie również z tym co napisał rufik

mikomajster 28-05-2009 21:30

Odp: Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
mi kolego też wchodzi 3,6litra i na bagnecie jest 3/4, olej wymieniam sam, rozgrzewam silnik do temp. roboczej ok.90c i wtedy wypuszczam stary olej i czekam 0.5h aż wszystko wyleci.Do wymiany używam oryginalnych części czyli olej Ford Formula F 5W30 i filtry motocrafta.Olej i filtry wymieniam co 20 000km. Co do kontrolki ciśnienia mi również gaśnie po sekundzie od odpalenia wiec to będzie normalny objaw.

krzychu_74 30-05-2009 20:19

Odp: Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
Dzięki za info. Może rzeczywiście za krótko czekałem przy wymianie. Pozdrawiam.

Bercik55 19-10-2021 21:01

Odp: Ilosc oleju silnikowego przy wymianie 1.6 TDCi
 
z miski nie schodzi wszystki olej,poniewaz korek spustowy jest wsadzony głębiej ,i nie pozwala zeby wszystko spłyneło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.