Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] AUY problem z obiegiem wody (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90763)

piotrmarczak 04-02-2010 15:39

AUY problem z obiegiem wody
 
mam problem z obiegiem wody samochud nagrzewa sie i przestaje grzac w srodku zauwazylem ze w zbiorniczku wyruwnawczym nie przelewa sie plyn czyzby pompa wody siadla czy moze niema sie przelewac jak jest u was

markopolus 04-02-2010 16:30

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Ja też polonistą nie jestem ale jak się patrzy na to co napisałeś to się nóż w kieszeni otwiera.

gelix 04-02-2010 17:14

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
1) jeżeli nie otworzy się termostat to nie będzie się przelewało

2) jeżeli dodatkowa elektryczna pompka obiegu cieczy jest niesprawna
(a jest na 99% niesprawna po przebiegu 200tyś)
to trzeba ją wymienić lub naprawić (szczotki się skończyły)

3) inne problemy raczej nie występowały


p.s. Dodatkowa pompka jest w okolicy filtra paliwa, trochę za zbiornicznikem cieczy, powinna po zgaszeniu auta lekko buczeć przez kilka minut, jeśli masz pod maską ciszę po zgaszeniu to pompka się skończyła.

Pozdro

gelix 04-02-2010 17:15

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
aaaa...zapomniałem ,celujący z ortografii, choć ja też walę byki :)

taxidriver 04-02-2010 17:47

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
No to jeszcze poszukaj wątków o uszczelce pod głowicą jest to jeden z objawów ale zawsze możesz szukać pompy wody uszkodzonej.Ja niestety też się łudziłem ale przeszło dopiero po zdjęciu głowicy.

gumiskrosno 04-02-2010 20:25

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Cytat:

Napisał gelix (Post 1353462)
1) jeżeli nie otworzy się termostat to nie będzie się przelewało

2) jeżeli dodatkowa elektryczna pompka obiegu cieczy jest niesprawna
(a jest na 99% niesprawna po przebiegu 200tyś)
to trzeba ją wymienić lub naprawić (szczotki się skończyły)

3) inne problemy raczej nie występowały


p.s. Dodatkowa pompka jest w okolicy filtra paliwa, trochę za zbiornicznikem cieczy, powinna po zgaszeniu auta lekko buczeć przez kilka minut, jeśli masz pod maską ciszę po zgaszeniu to pompka się skończyła.

Pozdro

Dziwi mnie skąd wiesz że kolega ma przejechane 200tyś ?? Skąd też wiesz że akurat po takim przebiegu szczotki się kończą ( przecież to zależy od tras jakie pokonujesz. Jeżdżąc większość po mieście te szczotki nie wytrzymają nawet 80tyś ;) ) Po drugie skąd wiesz że kolega ma dodatkową pompkę przecież w MK1 ich nie było. Co do innych problemów jest sporo np nagrzewnica , zapowietrzony układ chłodzenia uszczelka ale to by się objawiało jeszcze w inny sposób. Dodatkowo kolega nie napisał czy ma manuala czy klimatronica ;)

falcon226 04-02-2010 20:53

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Cytat:

Napisał markopolus (Post 1353425)
Ja też polonistą nie jestem ale jak się patrzy na to co napisałeś to się nóż w kieszeni otwiera.

A ja mam serdeczną prośbę do wszystkich na tym foróm którzy sie czepiają ortografii !!!!:619:"GRÓNT to sie dogadać,wyjaśnić,zrozómieć,objasnić,pomuc a nie nabijać sie z błęduw "bo my tó wsyscy se mamy pomagać!!taka jest ida tego foróm!!!!!Pozdrawiam.

taxidriver 04-02-2010 21:06

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Cytat:

Napisał gumiskrosno (Post 1353683)
Co do innych problemów jest sporo np nagrzewnica , zapowietrzony układ chłodzenia uszczelka ale to by się objawiało jeszcze w inny sposób. Dodatkowo kolega nie napisał czy ma manuala czy klimatronica

jeśli chodzi o uszczelkę przechodziłem to i niestety to jest jeden z pierwszych objawów padnięcia (niestety ), odpowietrzenie to niestety porażka układ się z jakiegoś powodu zapowietrza i gdzieś musi doić tlen z atmosfery;) jak i gdzieś musi kapać , jeżeli zbada przewód przelewowy znajdzie tam zgrubienie ko 10-15 cm od zbiorniczka z kryzą jest tam otworek ok 1 mm często się przytyka kamieniem ja u siebie wywaliłem całkiem i ładnie teraz siurka płyn do zbiorniczka ;). A czy ma manual czy klimatronika to jedno i to samo tylko inne sterowanie klapami guzik lub potencjometr, nie ma to nic do rzeczy. Po prostu niech opisze wszystkie objawy wtedy postaramy się Mu pomóc. Jak poczyta posty na forum to na pewno wzbogaci swoją wiedzę i będzie wiedział na co zwracać uwagę. wiedzę .

gumiskrosno 04-02-2010 21:13

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
i wlaśnie o to sterowanie chodziło napisał tylko tyle
Cytat:

samochud nagrzewa sie i przestaje grzac
może właśnie awaria sterowania tymi klapkami ?

taxidriver 04-02-2010 22:26

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Poczekajmy!!!!Niech się określi co mu dolega dokładniej. Ja stawiam na nagrzanie dmuchanie ciepłym i nagle zimno a po ok 1 minucie 40 sek znowu letnie i ciepłe ;) a to jest na bank uszczelka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.