Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Za dużo oleju w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64227)

kayerts 10-03-2009 19:54

Za dużo oleju w silniku
 
W grudniu ub. roku byłem na przeglądzie w ASO. Oprócz innych czynności wymieniali mi olej w silniku. -przyznaję do wczoraj nie zaglądałem pod maskę - ale czy muszę po 'fachowcach'? Wczoraj chciałem sprawdzić olej i przeżyłem szok....było grubo ponad linię MAX. ściągnąłem nadmiar bo wyczytałem w necie, że to nie służy silnikowi. Ale dzisiaj jak jeździłem po mieście zauważyłem, że silnik osiągnął temp. znacznie szybciej a jak się zatrzymałem to włączył się wiatrak chłodnicy (na dworze było +5st.)
koledzy czy mam zacząć zbierać na prawnika czy na remont silnika.
pozdr
kayerts

Rolo28 10-03-2009 20:42

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
Witam jeżeli sprawdzałeś na ciepłym silniku to mogło być ponad stan czyli max bo ciepły olej się rozpręża nawet piszą o tym w instrukcji str.225

sterowiec68 10-03-2009 21:05

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
A czy masz w swoim autku DPF ? Co prawda dotyczyło to BMW ale wyczytałem,że nie przepalone paliwo może zmieszać się z olejem i stąd ten efekt przybywania oleju.Dzieje się tak kiedy przerwie się przez wyłączenie silnika proces przepalania filtra.Automatycznie zwiększa sie dawka paliwa w celu podniesienia temperatury i kiedy np. wtedy wyłączymy silnik nadmiar paliwa ląduje w oleju. Ale jak mówiłem,dotyczyło to BMW,jak działa w Fordzie nie wiem. Tak,że bardziej wrzuciłem to przemyślenie w ramach ciekawostki niż jakiejś konkretnej rady.
Aha i podaj chociaż rodzaj silnika będzie łatwiej coś wygłówkować. Płyn chłodniczy sprawdzałeś czy go nie ubyło ? Nie pojawił się żaden nalot na korku od spodu i na bagnecie? Te pytania uznaj za niebyłe,jesli sprawdzanie odbyło się na ciepłym silniku :)

Darek28 10-03-2009 21:19

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
jak odciagnales to powinno byc ok, silnik sie szybciej zagrzal bo ma mniej oleju-to normalne... mechaniorzy wlewaja i nie czekaja az splynie do miski-dlatego przelewają

kayerts 11-03-2009 07:23

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
dzięki za odpowiedzi.
oczywiście, że sprawdzałem olej na zimnym silniku, na gorącym było go jeszcze więcej.
Tak mam filtr cząstek stałych, czyli to normalne....że olej napędowy łączy się z olejem silnikowym?
Nie rozumiem.
Sprawdzałem płyn, nie ubywa.
pozdr

Koyot. 11-03-2009 10:36

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
zgadza sie jak jest pdf to poziom oleju w silniku wzrasta!! warto o tym pamietac i nie lac na maxa przy wymianie

sterowiec68 11-03-2009 10:47

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
To jest efekt uboczny tego wynalazku. Ktoś to określil ,,auto ekologicznie zepsute" i coś w tym jest ,zwłaszcza w 1szych modelach z filtrem cząsteczek stałych. Nie przepalone paliwo po gładziach cylindrów spływa do oleju. Co niestety nie jest wskazane,bo rozcieńcza olej i smarowanie nie jest optymalne. Może wymień olej jeszcze raz (to nie taki znów wielki wydatek) potem pilnuj przepalania filtra i obserwuj poziom.

baktrian123 12-03-2009 12:36

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
hej, też mam filtr cząstek stałych i poziom oleju w silniku nie wzrasta, czy cieply, czy zimny, poziom jest zasadniczo w podobnym miejscu, zalane mam tak na 4/5i nigdy nie przekroczyło tego stanu. Trochę jeżdzę już C-maxem wiec z obserwacji jest tak, jak napisałem, a co do filtra cząstek stałych, jego eksploatacji i różnych objawów jak na razie nie odczułem i życze tego wszystkim, którzy go maja . Pozdrawiam

Koyot. 12-03-2009 12:58

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
a przy porownaniu poziomu oleju po wymianie na nowy i przed sama wymiana zuzytego poziom tez jest identyczny?

sterowiec68 12-03-2009 13:04

Odp: Za dużo oleju w silniku
 
Bo wcale DPF nie musi być przyczyną. Poprostu ostatnio głośno jest o tym filtrze i jakoś mi się to skojarzyło z tym co przeczytałem.Prawidłowo ekspolatowany DPF będzie działał tak jak powinien aż do swojej śmierci :).Co niestety jest nieuniknione. Podobnie jak śmierć klocków,tarcz,sprzęgła i wszystkich elementów eksploatacyjnych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.