Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281528)

Ligowiec 28-05-2018 22:52

1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
Witam mam taki problem. Cztery tygodnie temu moja Foka zaczęła dziwnie się zachowywać na biegu jałowym. Konkretnie auto zaczęło konkretnie drgać a silnik dosłownie tańczył pod maską. Niezaniepokojony udałem się do serwisu. Tam stwierdzono, że są do wymiany wtryski, i poduszki pod skrzynią biegów i boczna od strony kierowcy. Faktycznie 1 wtrysk był już wywalony a 3 pozostałe mocno pod kreską. Do tego poduszki były mocno wykończone. Po mimo wymiany tych elementów auto dalej po rozgrzaniu silnika drgało. Mechanicy w serwisie stwierdzili, że tak silne drgania mogły uszkodzić 2masę. Na szczęście 2masę miałem jeszcze na gwarancji i mechanicy włożyli mi nową. Mimo to auto dalej po rozgrzaniu silnika drży. Nie ma już tak silnych drgań ale są one odczuwalne. Mechanicy dalej sprawdzali auto. Jeszcze raz ustawili wtryski, sprawdzali EGR, Pompę i Turbinę i te części są sprawne a auto dalej wibruje na rozgrzanym silniku. Mechanicy zrobili próbę ciśnień. Tutaj na 3 garach było po 21 a na 1 18. Ale stwierdzili, że to raczej nie ma wpływu na takie zachowanie auta. Badali też luzy na korbowodzie(brak) podejrzewali panewki( ale te chyba by od razu po odpaleniu dawały znać, że coś z nimi nie tak a nie dopiero po rozgrzaniu) Jestem w kropce... mieliście podobny problem z swoimi Fokami? I jeżeli macie jakiś dobry warsztat na Szczecinie to proszę o pomoc

Speedo 29-05-2018 06:21

Odp: Ford Focus MK II 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał Ligowiec (Post 2985294)
Ford Focus MK II

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Dziękuję

Speedo

sdm6777 07-06-2018 09:09

Odp: 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
U mnie jest podobny problem i też się zastanawiam co z tym zrobić. Przypuszczam, że zacznę od poduszki/poduszek pod skrzynią i silnikiem. U mnie drgania ustają po naciśnięciu sprzęgła. Czy u Ciebie też tak jest?

Ligowiec 07-06-2018 23:37

Odp: 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
Jak po naciśnięciu sprzęgła drgania ci ustają to raczej 2masa ci padła. U mnie poduszki wymienione i 2mas też a i tak drży... ale tylko na rozgrzanym silniku....

sdm6777 08-06-2018 10:31

Odp: 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
no nie do końca chyba 2mas, bo był wymieniany 50 tys temu. Bardziej tą poduszkę bym podejrzewał

Ligowiec 08-06-2018 14:06

Odp: 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
na 2mas nie ma mocnych.... mój jebnął po 30 tyś... dobrze, że miałem na gwarancji. Ale to też mogą być poduszki wtryski itd... jedź do mechanika.

sdm6777 09-06-2018 00:56

Odp: 1.8 TDCI Drgania na biegu jałowym
 
No właśnie obawiam się, że mechanicy mogą nie być w stanie prawidłowo tego zdiagnozować i będą mi wymieniać rzeczy, które są dobre. Dlatego wolę poczytać, popytać i dać im auto z konkretnym zleceniem napraw a nawet samemu dostarczyć części


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.