Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168282)

radek2233 25-10-2012 11:17

2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ?
 
Witam.
Koledzy zostałem posiadaczem Forda Mondeo 2.0 tdci 140 KM i na początku chciałem powymieniać wszystkie filtry oraz olej i stad moje pytanko odnośnie wymiany oleju czy muszę go wymienić w jakimś autoryzowanym serwisie bo gdzieś wyczytałem , że po wymianie oleju trzeba zresetować komputer czy mogę go wymienić w normalnym zakładzie?
Dzięki i pozdrawiam.

Murani 25-10-2012 11:29

Odp: Mondeo 2.0 tdci
 
Cześć , Chyba 130 KM , :) , a co do wymiany oleju normalna procedura, nie ma żadnego restartowania komputera,

kopydleusz 25-10-2012 12:02

Odp: Mondeo 2.0 tdci
 
140 KM jest popularniejszy i ja też takiego mam.

Olej wymieniasz bez problemów w dowolnym serwisie - wchodzi 5 litrów (bez względu na to, co piszą mądre głowy). Resetowanie inspekcji olejowej jest jak najbardziej konieczne (mój mechanik był zdziwiony, że w Fordzie to już jest), ale robisz to bez komputera - wciskasz gaz i hamulec na raz, przekręcasz stacyjkę do drugiej pozycji (przy Ford Power to jedyna pozycja bez odpalania silnika) i trzymasz jeszcze 10 sekund - komputer napisze, że zresetował inspekcję olejową. Wciskasz OK i wyłączasz stacyjkę.

Czyli jak widać, filozofii w tym specjalnie nie ma.

Wojtek 25-10-2012 12:16

Odp: 2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ?
 
radek2233 , poprawiłem Twój tytuł tematu , bo był mało konkretny.
Proszę , zwracaj uwagę na poprawność tytułu tematu. Konkretny tytuł pomaga innym użytkownikom , którzy korzystają z wyszukiwarki.
W wolnej chwili przeczytaj ten temat : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
Wojtek

RS AUTO-RAF 25-10-2012 12:37

Odp: 2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ?
 
Kolego Do MK4 2,0 TDCI wchodzi 5,5 litra oleju chyba że najpierw spuszczasz olej zmiski a potem wymieniasz filtr to wtedy wejdzie mniej bo to co miełeś w filtrze zejdzie ci do miski.

kopydleusz 26-10-2012 06:14

Odp: 2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ?
 
Cytat:

Napisał RS AUTO-RAF (Post 1894710)
wchodzi 5,5 litra oleju

No to się zaczęło.

Jestem po dwóch wymianach oleju, przy każdej mechanik robił identycznie:
1. zdjęcie korka wlewu oleju
2. wyjęcie bagnetu
3. wyjęcie starego filtra
4. odkręcenie zaworu spustowego i czekanie aż ścieknie do końca
5. zakręcenie korka spustowego
6. założenie nowego filtra i zamknięcie obudowy
7. zalanie olejem
8. odpowietrzenie pompy przy włączonym aucie
9. dolanie oleju do stanu 3/4 bagnetu
10. włożenie bagnetu
11. zakręcenie korka wlewu

Nic złego w tej procedurze nie ma, nigdy nie dolewałem oleju podczas używania auta, zawsze na starcie wchodzi równo 5L bańka.

Deryll 26-10-2012 07:32

Odp: Mondeo 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Murani (Post 1894681)
Cześć , Chyba 130 KM , , a co do wymiany oleju normalna procedura, nie ma żadnego restartowania komputera,

Kolego zastanów się bo piszesz bzdury, doczytaj że to jest mk4. A po drugie nawet w mk3 resetowało się przy wymianie oleju, oczywiście w wersjach z końca produkcji i z DPFem.

radek2233 26-10-2012 11:30

Odp: 2.0 tdci czy po wymianie oleju należy zrobić reset komputera ?
 
Witam.
Koledzy dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.Zrobię tak jak piszecie.
Pozdrawiam

Kapsel_lg 27-10-2012 00:11

Odp: Mondeo 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 1895116)
Kolego zastanów się bo piszesz bzdury, doczytaj że to jest mk4. A po drugie nawet w mk3 resetowało się przy wymianie oleju, oczywiście w wersjach z końca produkcji i z DPFem.

Deryl ja wymieniałem olej 4 razy i nigdy żadnego resetowania nie robiłem, nigdy mi się kontrolka nie zaświeciła i nigdy nie dolewałem pomiędzy wymianami.

Bump:
Cytat:

Napisał Deryll (Post 1895116)
Kolego zastanów się bo piszesz bzdury, doczytaj że to jest mk4. A po drugie nawet w mk3 resetowało się przy wymianie oleju, oczywiście w wersjach z końca produkcji i z DPFem.

Deryll ja wymieniałem olej 4 razy i nigdy żadnego resetowania nie robiłem, nigdy mi się kontrolka nie zaświeciła i nigdy nie dolewałem pomiędzy wymianami. DPF nie ma z tym nic wspólnego (wymianą oleju).

Deryll 27-10-2012 04:34

Odp: Mondeo 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1895592)
Deryll ja wymieniałem olej 4 razy i nigdy żadnego resetowania nie robiłem, nigdy mi się kontrolka nie zaświeciła i nigdy nie dolewałem pomiędzy wymianami. DPF nie ma z tym nic wspólnego (wymianą oleju).

Nie będę się wypowiadał na temat mk4 ale w moim mk3 istnieje żółta ikonka olejarki i kluczem i to ma dużo do DPFa. Jeśli DPF ma problemy z regeneracją to przybywa oleju tzn. ON rozrzedza olej i jest go więcej, kontrolka właśnie sugeruje jego wymianę. Były nawet wątki na forum odnośnie mk4, jakoby był za wcześnie komunikat wymiany oleju.

U mnie od kiedy nie ma DPFa ta kontrolka już się nie zapala, a jak wcześniej się zalała to należało ją zresetować tak jak kolega poniżej napisał. Za dużo żółtego koloru na desce drażni mnie. :lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.