Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyciek p³ynu ch³odniczego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201487)

Ardoo 19-03-2014 20:18

Wyciek p³ynu ch³odniczego?
 
Nie wiem czy dobry dzia³ dobra³em do tego tematu, je¿eli nie to proszê o przeniesienie.

Witam, tydzieñ temu sta³em siê posiadaczem Forda Mondeo Mk3 2.0 TDDI. Jest to moje pierwsze autko, tak wiêc pok³adam w nim du¿e nadzieje. Po zakupie na drugi dzieñ zauwa¿y³em, ¿e pod spodem pod silnikiem os³ona plastikowa jest lekko mokra. Zauwa¿y³em, ¿e zbiera siê na niej jaki¶ zielony p³yn. Na pocz±tku czytaj±c forum my¶la³em, ¿e jest to czynnik wychodz±cy z uk³adu klimatyzacji. Rzuci³em okiem na p³yny pod mask±, zaznaczê, ¿e robi³em to na nagrzanym silniku. Nastêpnego dnia zrobi³em to ponownie (na zimnym silniku) zauwa¿y³em, ¿e uby³o p³ynu ch³odniczego. Poziom spad³ poni¿ej minimum. Pod spodem w gara¿u nie zauwa¿y³em ¿adnej plamy na betonie, lecz os³ona by³a mokra i p³yn tam powoli siê gromadzi³.

Moje pytania dotycz±cego zdarzenia:
1. Co to mo¿e byæ, sk±d ten wyciek?
2. Czy jazda na takim poziomie p³ynu doprowadzi do jaki¶ uszkodzeñ? (poni¿ej napisu minimum)
3. Jaki p³yn dokupiæ i dolaæ ubytek?

Proszê o pomoc, na autko zbiera³em troszkê czasu no i chcia³bym jak±¶ rade zanim udam siê do mechanika :p

benio 19-03-2014 20:23

Odp: Wyciek p³ynu ch³odniczego? MKIII
 
Luknij [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Ardoo 19-03-2014 20:35

Odp: Wyciek p³ynu ch³odniczego? MKIII
 
Mówisz, ¿e to mo¿e byæ pompa wody. Mo¿esz daæ jakie¶ wskazówki jak upewniæ siê, ¿e to na pewno st±d jest wyciek? Ile zap³aci³e¶ za now± pompê?

djibiza 19-03-2014 20:58

Odp: Wyciek p³ynu ch³odniczego? MKIII
 
Cytat:

Napisa³ Ardoo (Post 2180195)
Mo¿esz daæ jakie¶ wskazówki jak upewniæ siê

Obejrzeæ sk±d leci. Nikt nie wywró¿y Ci sk±d wycieka p³yn.
U mnie lecia³ uszczelk± obudowy termostatu...

benio 19-03-2014 21:56

Odp: Wyciek p³ynu ch³odniczego? MKIII
 
Cytat:

Napisa³ Ardoo (Post 2180195)
... Mo¿esz daæ jakie¶ wskazówki jak upewniæ siê, ¿e to na pewno st±d jest wyciek? Ile zap³aci³e¶ za now± pompê?

Zdj±æ os³onê i lukn±æ po nocy na silnik od do³u nad plam± pod pojazdem lub bezpo¶rednio po zgaszeniu ciep³ego silnika oblukaæ (np. kamerk± z komórki) sk±d kapie.
Za pompê po zni¿ce z tytu³u sta³ego klienta da³em ~270z³. (z metalowym korpusem).

Ardoo 23-03-2014 22:44

Odp: Wyciek p³ynu ch³odniczego?
 
Mam jeszcze jedno pytanie, czy w 2.0 tddi pompa wspomagania jest wraz z pomp± wody?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.