Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wyciszenie wnetrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220268)

piotrus230@poczta.onet.pl 21-02-2015 19:49

Wyciszenie wnetrza
 
Wtam.Podczas jazdy slychac dzwiek jakby wiatru po stronie kierowcy dobiegajacy okolicy drzwi i malej szybki kolo lusterka?czy to uszczelki przestarzale sa?moze znacie jakis sposob na wyciszenie?

c-matix 22-02-2015 09:01

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Mam to samo i ten typ tak raczej ma można wyciszać drzwi i itp. Też się zastanawiam jak to wyciszyć. Kolega "Wrzoch" coś kiedyś pisał o słabo wyciszonaych szybach, oraz o różnicach wyciszenia podstawowego od Ghia.

A tak wogóle to w awatarze to twój e-mail ??? tak wszystkim udostępniach i promujesz, rozjezdza sie forum przez to. Pytam bez uszczypliwości.

wrzoch 24-02-2015 20:56

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Przyczyn może być dużo, nawet bardzo dużo.

TTTM - to jest główna przyczyna, ale możesz spróbować sprawdzić na przykład czy lusterko masz dobrze zamocowane i jak wygląda ta piankowa podkładka pod jego mocowaniem. Listwy przyszybowe, uszczelki szyb, drzwi, ramy.

Każdą szczeliną, którą masz może Ci gwizdać.
Krzywo ułożona szyba, leciwe uszczelki, gdzieś się coś podgięło, pękło, ale nie widać.
Szukaj wiatru w ... C-Maxie.

kinomysz 24-02-2015 21:04

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Jeżdżę focusem mk2 ale problem ten sam. Bardzo dużo dała modyfikacja uszczelki drzwi polegająca na tym: kupujemy odpowiednią ilość węża silikonowego o przekroju trochę mniejszym niz uszelka drzwi zamontowana na karoserii. Zdejmujemy uszczelkę, przeciagamy przez nia np drut, łączymy drut z wężem posmarowanym plynem do mycia naczyń i przeciagamy do wnętrza uszczelki. Po tym zabiegu uszczelki sa bardziej sprężyste i dużo lepiej izolują chałas z zewnątrz. Dodatkowo kupujemy uszczelki okienne typ D czarne i naklejamy na karoserię rak żeby przy zamykaniu nachodzila na nią delikatnie gorna krawędź drzwi. Mogę zrobić zdjęcia. Wszystko wygląda jak oryginalne i bardzo mocno poprawia wyciszenie wnętrza. Z początku drzwi trochę trudniej się zamykają ale to zależy od doboru grubości węża i po około 2 tygodniach wszystko się układa.

c-matix 24-02-2015 21:27

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Dawaj , dawaj zdjęcia poglądowe.

wrzoch 24-02-2015 21:27

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Widziałem coś podobnego, ale nie z wężem, a z czymś podobnym do uszczelki, pełnym w środku albo w kształcie rurki. Tak jakby uszczelka w uszczelkę.
Pytanie tylko jak wąż zachowuje się zimą, przecież z tego co pamiętam, to to dziadowstwo sztywnieje bardzo przy niskich temperaturach i przestaje być plastyczne.

kinomysz 25-02-2015 05:50

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Najlepszy byłby wąż lateksowy. Trudno go dostać i jest drogi, wąż silikonowy też może być jest elastyczny nawet zimą, mam taki 2 lata i nie ma z nim problemów, wąż igielitowy zwykły przezroczysty sztywny do niczego się nie nadaje. Zdjęcia będą po południu. TuDoor Seal Modification Ford Super Duty: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wrzoch 25-02-2015 08:21

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
A coś takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Materiał ten sam, z którego jest uszczelka - mikroguma.
Tylko pytanie jakie fi żeby nie było za małe, a w uszczelkę dało się wepchnąć.
12mm jest tani, 20mm to już jakieś 19PLN za metr - za drogo jak dla mnie biorąc pod uwagę ile tego trzeba kupić.

kinomysz 25-02-2015 09:28

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Sznur z mikrogumy to była moja pierwsza próba. Nic z tego nie wyszzło za twardy materiał. Gdyby to była rurka z mikrogumy to było by w porządku. Przekrój 12 jest dobry, teoretycznie wejdzie 14, 15mm ale nawet 12 jest ciężko przeciągnąć. U mnie najlepiej sprawdza się wąż silikonowy przekrój zewnętrzny 13 wewnętrzny 10 mm czyli ścianka 1,5mm. Np taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kinomysz 25-02-2015 15:11

Odp: Wyciszenie wnetrza
 
Obiecane zdjęcia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pierwsze dwa zdjęcia pokazują jak wygląda uszczelka okienna czarna profil D pojedyncza przyklejona do karoserii, trzecie zdjęcie jak górna krawędź drzwi ma się stykać z uszczelką, czwarte zdjęcie to uszczelka z wężem w środku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.