Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki w tylnym zawieszeniu! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75974)

Arkag16 21-11-2008 20:19

Stuki z tylu :(
 
Mam pytanie... Czy u was w mondkach mk3 2002r hatchback tez stuka wam cos z tylu na kazdej nawet na najmniejszej dziurze? Bo nie moge dojsc do przyczyny stukania a jest to wkurzajace! Macie jakies pomysly?

makten 21-11-2008 21:33

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, mk3 2003 dobijało mnie to stukanie, podkleiłem pułke od klapy kufra i wymieniłem 4 poduszki tylnej belki ok 70 zł sztuka w serwisie, już nie stuka ;) pozdrawiam

przemek.ku80 22-11-2008 09:24

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
O.k to ze ci stuka to juz wiemy tylko pytanie z którego miejsca wydobywa się ten stukot. Czy to jest jakiś element w środku czy raczej z zewnątrz auta. Bo po tym co napisałeś może być setki przyczyn.

Luk@s 22-11-2008 19:21

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
U mnie stukały najpierw linki ręcznego, puźniej linka od wlewu paliwa o wewnętrzną stronę błotnika, a na końcu stabilizator (wyrobiły się tuleje gumowe) :fcp1 Ewentualnie poczytaj temat o tulejach belki tylnej. No i zaprzyjaźnij się z szukajką :fcp12

adamus22_85 23-11-2008 17:33

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam. Mam ten sam problem, stuka strasznie na wybojach, bardziej z tylu z prawej strony. Z tego co czytalem to raczej wlasnie te tuleje na tylnej belce, koszt jak wszyscy pisza okolo 70 zl za sztuke. Ciekawe ile do tego wymiana? hehe

WBG 23-11-2008 19:02

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Diagnozowanie stuków w tylnym zawieszeniu jest dość trudne,konstrukca[jak niektórzy twierdzą nowoczesna]jest dość złożona.Najlepszym,moim zdaniem,rozwiązaniem jest sprawdzenie na stanowisku tzw.trzepaku albo na stanowisku do sprawdzania amortyzatorów.Jeżeli wybite są łączniki stabilizatora to sprawa jest prosta.Ustalenie czy stuki to wybite tuleje metalowo-gumowe tylnej belki[czasami nie wielkie] nie jest łatwe nawet dlą doświadczonego diagnosty.Wymiana tulei to koszt ok.70zł sztuka,robocizna 150-200
zł.Aby samemu to zrobić to potrzebny jest kanał[podnośnik],odłączenie wydechu,wyjęcie belki,wyprasowanie[czasami zapieczonych] tulei itd.

Mk3,sedan,Ghia,2,0,tdci,2001r

makten 23-11-2008 20:20

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, ja to zrobiłem bez odłanczania wydechu, wyjąłem belkę bokiem, po odłączeniu łącznika stabilizatora, ładnie poszła w prawo. pozdro.

Marix 23-11-2008 20:55

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Ja czasami tez mam problem z jakimis stukami pomimo ze mam MK1.
Stary, na początek wywal WSZYSTKO z bagażnika, zajrzyj pod mate do kola zapasowego, czy jest dokręcone i czy lewarek sie luźno niewala, jak masz chęci to najlepiej wywal wszystko wraz z kołem.

niestety czasami cos wali w bagazniku, a jesli jest to jakis pól cichy plytki stukot to niewiadomo czasami skąd dochodzi

kajty 23-11-2008 22:01

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
witam, u mnie stukały luźne linki od ręcznego (opaski zaciskowe i po sprawie), a po jakimś czasie niedokręcone koło zapasowe i lewarek, niosło na dołkach jakby całe zawieszenie było do roboty.

mondeo70235 23-11-2008 23:42

Re: [MK3} Stuki z tylu:(
 
Witam sprawdz linki ręcznego bo lubią czaskać,łączniki stabilizatora,ale na sto procent to będą wkłady tylnej belki,wejdz do kanału i niech ktoś rusza budą na boki jak zobaczysz że gumy pracują to masz przyczyne , wymiana i wkłady to okło 400zł pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.