Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Dogrzewacz - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566)

Stefano 18-09-2007 21:09

Witam, to z przyplywu dobroci masz tutaj link do dość ładnie rozwinietego tego samego tematu;

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Radze poczytac. Mam tam nick "Stefanek1", bo Stefano był juz chyba zajety :fcp19
Pozdr.

skbart 20-09-2007 19:42

No dobra Stefano, czujnik znalałem, wyjołem, zwarłem, odpaliłem i nic ... wielka cisza, nawet nie zajęczał... :fcp11

Masz jakiś pomysł, mam VAGA ale zabardzo nie widzę tam opcji do sprawdzenia tego dogrzewania.

Pozdrawiam

Stefano 20-09-2007 22:15

Cytat:

Napisał skbart
No dobra Stefano, czujnik znalałem, wyjołem, zwarłem, odpaliłem i nic ... wielka cisza, nawet nie zajęczał... :fcp11

Masz jakiś pomysł, mam VAGA ale zabardzo nie widzę tam opcji do sprawdzenia tego dogrzewania.

Pozdrawiam

Block 18 - Aux. Heat - ogrzewanie....idziesz w 02 /Fault Codes/, wyswietlaja ci sie błedy, skopiuj je / zapisz /, nastepnie wykasuj.
Mozesz jeszcze raz kliknąć w 02, sprawdz tam powinno być juz czysto........
Pozdr

cieju1 21-09-2007 11:13

Witam
W moim galaxy 1,9 tdi z 2002 roku nie ma w opisanym miejscu na podszybiu takiego czujnika.
Chciałem go zewrzeć żeby sprawdzić czy załączy webasto ale rozebrałem podszybie i nic. Zaznaczam że tamtej zimy jeszcze działało ale intryguje mnie gdzie jest ten czujnik?
pozdrowienia

Stefano 21-09-2007 22:38

Masz 100 % - źle szukałeś.
Musisz zdemontować rynne na wodę, tą co jest potrzeba wyjąć np. do wymiany filtra kabinowego, pyłkowego. Ma mocowanie na 3 srubki M6, klucz 10-tka. Zobacz jeszcze raz te fotki co podalem link pare postów wyzej.
Pozdr.

cieju1 22-09-2007 07:59

Masz Stefano rację że się nie przyłożyłem :) Zdjąłem tylko plastikową osłonę pod wycieraczką . Dzisiaj będzie więcej czasu to zajrzę dokładniej.
Dzięki za informację.
pozdrowienia

[ Dodano: 2007-10-08, 11:00 ]
Witam kolegów a w szczególności specjalistę Stefano.
Ponieważ w końcu dokopałem się do czujnika a webasto niestety milczy postanowiłem je zdemontować i dokonać przeglądu. Moje pytanie brzmi czy po wyjęciu webasta i zaślepieniu rurek można jeździć, czy musi być obieg wody?

pozdrowienia maciek

[ Dodano: 2007-10-08, 11:04 ]
Witam kolegów a w szczególności specjalistę Stefano.
Ponieważ w końcu dokopałem się do czujnika a webasto niestety milczy postanowiłem je zdemontować i dokonać przeglądu. Moje pytanie brzmi czy po wyjęciu webasta i zaślepieniu rurek można jeździć, czy musi być obieg wody?

pozdrowienia maciek

tom seaman 10-10-2007 07:43

Cytat:

Napisał Stefano
po zgaszeniu silnika i wyjściu z auta usłyszalem pierwszy raz o tej porze, znajomy swist webasta, a temperatura rano była juz tylko okolo 10 st.

czy to wyrażnie słychać? od kilku dni badam czy u mnie działa ten dogrzewać i jakoś nie jestem pewien..dziś (tem 7st rano) robiłem różne czyny organoleptyczne, macałem patrzyłem, z rurki wydechowej żaden dymek nie leci, jest chłodna choć przy samym początku (blisko ogrz.cieplejsza) jak go dotykam (wkladalem paluchy pod osłone) to jest tam gorący, rury płynu idą gorące ale może to wszystko jest poprostu nagrzane z ukł chłodzenia bo to jest sprzężone..jedyne co by wskazywało na to że działa jest że tylnia dmuchawa dmucha bardziej gorącym powietrzem niż przednia i byłoby chyba odwrotnie? Sam już nie wiem, patrzyłem do różnych instrukcji i rysunków, to mam ten model z tłumikiem, rury do wody od góry, z tego mi wynika model B/D 5 W S , jak panowie poznajecie, że działa? Może ten mój skurczybyk taki cichótki? :fcp19 dodam, że model zwykły (nie webasto) wiem że powinien działać tylko przy uruchomionym silniku, żadne programowanie..żadne zegary, czy jest jakiś warunek że musi być włączone ogrzewanie tyłu na jakiś stopień dmuchawa? (mam klimatronik z jednostrefową klimą, tył tylko grzanie)

marwyk 10-10-2007 09:01

Cytat:

Napisał cieju1
Ponieważ w końcu dokopałem się do czujnika a webasto niestety milczy postanowiłem je zdemontować i dokonać przeglądu. Moje pytanie brzmi czy po wyjęciu webasta i zaślepieniu rurek można jeździć, czy musi być obieg wody?

pozdrowienia maciek

Możesz zaślepić ale nie bedzie grzała tylna nagrzewnica.
Możesz rownież włożyć taką kawałek rurki zamiast ogrzewacza.

[ Dodano: 2007-10-10, 10:04 ]
Cytat:

Napisał tom seaman
czy to wyrażnie słychać? o.......................

Bardzo wyraźnie słychać.
Tłumika nie zdołał byś dotknąć jak by Twoje urzadzenie działało. A to co myslisz że grzeje to cały układ sie nagrzewa od silnika.

tom seaman 10-10-2007 11:17

Cytat:

Napisał marwyk
Bardzo wyraźnie słychać.
Tłumika nie zdołał byś dotknąć jak by Twoje urzadzenie działało. A to co myslisz że grzeje to cały układ sie nagrzewa od silnika.

dzięki, więc będę musiał torchę poczekać by sie dowiedzieć jak a jeśli działa te cudo...aż będzie ponizej 5st..

marwyk 10-10-2007 11:47

Musisz zewrzeć czujnik ten na podszybiu i bedzie działał. Oczywiście jak jest sprawny i jak temperatura płynu jest mniejsza od ok. 70- 80 stopni


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.