Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzêt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2000-2007] G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206607)

marcin222210 16-06-2014 17:55

G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Witam.
Mam problem z g³o¶nikiem w przednich drzwiach od kierowcy, mianowicie po cichu gra a jak tylko dajê g³o¶niej jest jakby "pykniêcie" i nie gra. Jak dam ciszej znów "pykniêcie" i gra i tak wko³o. Podmieni³em 3 oryginalne g³o¶niki i na ka¿dym to samo. Co to mo¿e byæ, mo¿e radio ? Proszê o podpowied¼.

djibiza 16-06-2014 20:40

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Zamieñ z ty³u radia kana³y lewy z prawym i sprawd¼. Stawiam na radio.

marcin222210 17-06-2014 09:37

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Dzisiaj to zrobiê bo te¿ mam takie wra¿enie ¿e to kwestia radia. Ciekawe tylko czy wyci±gnê bo nie mam tych kluczy ale za³atwi³em kilka prêcików ró¿nej ¶rednicy i zaraz bêdê walczy³. Dziêki za podpowied¼.

marcin222210 17-06-2014 20:19

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Jednak radio, podmieni³em takie same i ¶miga jak trzeba. Ciekawe czy naprawiaj± tak± koñcówke mocy i jakie to mog± byæ koszta?

Wodnik 19-06-2014 12:01

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Ja mam TravelPilot NX DVD i mia³em taki problem, ¿e przy g³o¶niejszym s³uchaniu tak na 15, 16 s³ychaæ by³o (pykanie,trzaski, d³awienie d¼wiêku).

Fachowcy podejrzewali g³o¶niki i kazali mi namierzyæ który, wiêc zacz±³em bawiæ siê ustawieniami audio próbuj±c namierzyæ winowajcê, jak wy³±czy³em ty³ ¿eby gra³ tylko przód by³o OK, jak wy³±czy³em przód, ¿eby gra³ tylko ty³ te¿ by³o OK. Ale jak wy³±cza³em lew± czy praw± stronê to pojawia³y siê objawy wymienione wy¿ej. I po przedstawieniu magikowi ze Szczecina moich spostrze¿eñ stwierdzi³, ¿e to koñcówka mocy w radiu. Po wymianie koñcówki wszystko jest OK.

Koszt koñcówki mocy z przesy³k± oko³o 80 z³ + 100 z³ za wymianê, tyle mnie to kosztowa³o.

pozdrawiam

marcin222210 26-06-2014 22:09

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Dalej mêczê siê z tym radiem i jestem w polu... Zamieni³em na takie samo radji i graj± wszystkie g³o¶niki czyli nie g³o¶nik.Odda³em do naprawy to stwierdzili ze nie mo¿na zczytaæ jaka to koñcówka mocy bo uk³ad scalony jest ciê¿ko dostêpny i nic nie poradz±. Co mam dalej robiæ? kupiæ nowe radio ?
Mo¿e kto¶ co¶ poradzi bêdê wdziêczny.

marcin222210 27-06-2014 11:52

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
By³em dzi¶ w serwisie Forda bo tak odes³a³ mnie serwis RTV a tam us³ysza³em ¿e muszê skierowaæ siê do serwisu Blaupunkta bo tej firmy jest to radio. Masakra. Co dalej robiæ ?

motorek4612 27-06-2014 12:05

Odp: G³o¶nik gra po cichu a g³o¶niej nie dlaczego ??
 
Cytat:

Napisa³ marcin222210 (Post 2232237)
Co mam dalej robiæ? kupiæ nowe radio ?



Kupic u¿ywane radio w sieci,koszt twoich przejazdów i prób reanimacji radia zbli¿a siê do ceny za jak± kupi³ by¶ u¿ywane, a stare zostaw se na zip.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.