Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Słabo działająca klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126519)

atomics 29-06-2016 10:24

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Ja podłącze się pod temat z niedziałającą klimatyzacją. Kiedy wywaliło mi błąd D073 (od czujnika temperatury bo wymieniałem) w tym samym momencie padła klima ale raczej to tylko przypadek. Klimatyzacja po włączeniu nie odpala, w środku na przycisku światełko jest dalej zero reakcji, wbiłem się pod samochód odpiąłem kostkę przy sprężarce i dochodził prąd, psiknąłem preparatem do czyszczenia styków i złączyłem kostki na uruchomionej klimie, odpaliła zadowolony dokończyłem sobie inne rzeczy, raz jeszcze rozpiąłem i przeczyściłem preparatem żeby dobrze się rozpuściło, oczywiście wchodzę do auta i klima już nie działa, na kostce nie ma napięcia, więc może przy psikaniu preparatem czyszczącym zwarcie nastąpiło? wyciągnąłem tylko przekaźnik w skrzynce przy silniku podmieniłem ze światłami bo jest identyczny ale klimy brak mógł pójść jakiś inny bezpiecznik lub może zanik prądu badać inaczej?

posprawdzałem jeszcze dokładniej i już wiem że przekaźnik nie robi "pyk" a jest dobry (podmieniałem na ten ze świateł i tam działa) tak jakby nie dostawał sygnału po włączeniu przycisku klimy w kabinie - sam przycisk się świeci więc problem leży gdzieś tam. Sama klima działa po złączeniu na sztywno przy przekaźniku normalnie startuje i chłodzi, czynnik dobiłem mam full

bartekb75 09-09-2016 21:13

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Witam, wlasnie nabylem focusa mk1 i mam pytanie o klimatyzacje... Klimatyzacja zalacza sie na wlaczonym wentylatorze na 1. Wtedy tez pali sie zielona lampka. Kiedy daje na dwa i wyzej i lampka gasnie. Wtedy tez wentylator wypycha reszte schlodzonego powietrza i pozniej juz temperatura jest normalna. Jak to dziala albo co to moze byc bo pierwszy raz sie z tym spotykam. Dziekuje za przydatne informacje

slonko700 14-09-2016 20:18

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Witam
mam pytanie ,posiadam forda focusa mk1 i od pewnego czasu zauwazyłam że moja klima dział ale tylko od str pasażera ,po stronie kierowcy prawe w ogóle nie czuć zimnego powietrza .Co może być tego przyczyną ktoś wie ??

J@colo 14-09-2016 22:02

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Sprawdź połączenia kanałów pod deską

bodek505 15-01-2017 15:26

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
witam mam pytanie.
klima mi chodzi tylko na pierwszej prędkości nawiewu. 2,3,4 prędkość rozłącza klimę
zaś na przełączeniu nawiewu na szybę działa bez problemu, spotkał się może ktoś z takim
przypadkiem

abone 04-03-2017 14:59

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Podepnę się pod temat klimy również ja. W moim Focusie MK1 dość często po włączeniu klimatyzacji pomimo tego że świeci się lampka nic się nie dzieje. Dopiero jak wjadę na jakąś nierówność albo w ostry zakręt klima zaczyna chłodzić i jest OK. Ale są też dni kiedy wszystko działa bez problemu. Byłem u fachowca samochód stał u niego 2 dni i wszystko działało dobrze. Czy macie jakieś pomysły co to może być?

pacp 01-05-2017 17:21

Odp: Słabo działająca klimatyzacja
 
Zauważyłem u siebie następującą pracę sprężarki.

Poniżej opisuje swoje spostrzeżenia uruchomienia A/C na LOW, siła nadmuchu na dwie kreski, climatronic. Uruchomienie klimatyacji na ciepłym silnik po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Wg instrukcji klimatyzacja powinna pracowac od 4 st. C.

1. Temp. zewnętrzna 8 st. C i niższa - nic się nie dzieje. Nawet sprzęgło nie załącza sprężarki. Brak chłodzenia.

2. Temp. zewnętrzna 11 st. C - sprzęgło załącza sprężarkę cyklicznie, 5 sekund pracy, 15 przerwy. Brak chłodzenia.

3. Temp. zewnętrzna 15 st. C - sprzęgło załącza spręzarkę, pracuje ona bez przerwy. Brak chłodzenia.

Dodam że self-test nie pokazuje żadnych błędów. Czujnik temp. zewnętrznej sprawny i wskazuje poprawnie (sprawdziłem niezależnym miernikiem). Rurka obiegu klimatyzacji pod podszybiem, która powinna być ciepła jest temperatury otoczenia.


Macie jakieś podejrzenia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.