Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak dobierać opony zimowe. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80660)

norbi333 14-11-2011 03:59

Odp: Zimowe opony
 
Cytat:

Napisał chriso (Post 1736563)
a jaki model?

sp winter sport 3d 225/45 r17

Maverick.mt 15-11-2011 11:12

Odp: Zimowe opony
 
witam , mam pytanko na które nie znalazłem odpowiedzi . Jak to jest z tymi nakrętkami do felg strukturalnych . piszecie że pasują od alu a w serwisie mówią że muszą być do stalowych . właśnie dzisiaj odbieram takie fele i nie mam pojęcia czym je przykręcić . pozdrawiam

jvc 15-11-2011 11:17

Odp: Zimowe opony
 
Do stalówek powinny być inne, aczkolwiek niektórzy jeżdżą na tych samych i nic się podobno nie dzieje. Ja bym nie jeździł.

Maverick.mt 15-11-2011 15:28

Odp: Zimowe opony
 
hm . o ile pomogliście mi wyjaśnić sprawę śrub to teraz mam dylemat czy taka felga jaką kupiłem da radę w mondziaku ( tak jak pisałem wcześniej strukturalna pięcioramienna stalówka ) gdzieś przed chwilą wyczytałem że to felga od fokusa

wojtbf1 15-11-2011 21:54

Odp: Zimowe opony
 
Cytat:

Napisał Maverick.mt (Post 1737400)
Jak to jest z tymi nakrętkami do felg strukturalnych . piszecie że pasują od alu a w serwisie mówią że muszą być do stalowych .

Nakrętki różnią się trochę kształtem stożka.....i do alu są ze specjalnym pierścieniem który przy dokręcaniu nie ściera stopu felgi.
Cytat:

Napisał Maverick.mt (Post 1737484)
mam dylemat czy taka felga jaką kupiłem da radę w mondziaku ( tak jak pisałem wcześniej strukturalna pięcioramienna stalówka ) gdzieś przed chwilą wyczytałem że to felga od fokusa

Musisz zwrócić uwagę na rozmiar ET,nie pamiętam teraz jaki ma stalówka do mondeo.....

karelgott 16-11-2011 07:34

Odp: Zimowe opony
 
Cytat:

Napisał wojtbf1 (Post 1737757)
nakrętki różnią się trochę kształtem stożka.....i do alu są ze specjalnym pierścieniem który przy dokręcaniu nie ściera stopu felgi.

Musisz zwrócić uwagę na rozmiar et,nie pamiętam teraz jaki ma stalówka do mondeo.....

et50

eek-a-mouse 21-11-2011 12:40

Odp: Jak dobierać opony zimowe.
 
Ja mam pytanie bo mało orientuje się w temacie, a obecnie potrzebuje kupić opony zimowe do swojego Mondeo MK4 przed liftem (2007).

Obecnie mam opony 245/45/17, a zimowych cenowo najbardziej odpowiadałyby mi 225/45/17.

Pytanie moje brzmi czy to jest rozmiar odpowiedni do zimówek, a co ważniejsze nie mam pojęcia jakie mam rozmiary felg i gdzie znaleźć ich oznaczenie, ponoć jest po wewnętrznej stronie, czy to znaczy że muszę zdjąć opony żeby to zobaczyć ?

spiczek 21-11-2011 12:45

Odp: Jak dobierać opony zimowe.
 
zobacz tutaj jakie będą ci pasować [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

podejrzewam, że taniej i wygodniej, będzie ci kupić opony 205/16/55 i felgi stalowe,

eek-a-mouse 21-11-2011 12:58

Odp: Jak dobierać opony zimowe.
 
Jeżeli chodzi o zamienniki opon i różnice w ich średnicy i prędkości to znalazłem wiele jeszcze bardziej użytecznych stron. Problem tkwi w tym, że nie mam zielonego pojęcia o felgach oczywiście poza średnicą, ale jeszcze jest chyba kwestia szerokości, a jak pisałem nie mogę znaleźć oznaczenia swojej.

A co do tego co jest taniej i wygodniej, to 225/45/17 będą mnie kosztować 1100zl za 4, czyli raczej taniej niż 4x16 i 4 felgi.

Zresztą co muszę wiedzieć o felgach 16 calowych, rozstaw osi ? szerokość ? coś jeszcze ?

ethernal 21-11-2011 13:56

Odp: Jak dobierać opony zimowe.
 
Musisz koniecznie znać szerokość felgi! Jeśli twoja obecna felga, na której masz letnie 245/45/17, posiada szerokość 8,5 cala (na feldze powinno pisać 8,5Jx17) to opony 225/45/17 wejdą, jeśli natomiast masz szerszą felgę to nie ma szans. 8,5 cala to najmniejsza dopuszczalna szerokość felgi, na którą "wchodzą" opony o szerokości 245, a zarazem największa dopuszczalna szerokość, na którą "wchodzą" opony o szerokości 225.
Oznaczenie rozmiaru felgi musi też być na jej zewnętrznej stronie, tylko dobrze poszukaj.
Nawet jak felga nie będzie pasować to bierz te oponki - bo cena rewelacyjna - i dokup drugi komplet felg stalowe lub aluminiowe (np. używane), bo nawet opony 206/55/R16 będą dużo droższe. Poza tym najmniejszy rozmiar opony dedykowany do Mondeo MkIV to 215/55/R16, które sa jeszcze droższe.
Pzdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.